Strona 220 z 222 PierwszyPierwszy ... 120170210218219220221222 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 191 do 2 200 z 2211

Wątek: Podejrzane aukcje na Allegro II

  1. #2191
    Uzależniony Awatar FlatEric
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    567

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Pomijam, że adres do zwrotów i do reklamacji to fake, pod Lipową 16 w Białymstoku jest duża modernistyczna kamienica z wieloma lokalami (tak w każdym razie wynika z Google Maps). Pisz pan na Berdyczów, albo do Lewiatana (jest pod Lipową 16 na parterze).
    Tak tylko w kwestii formalnej, bo nie ma się co zapędzać, tam jest jednak napisane Lipowa 16, m42 15-427 Białystok.
    Poza tem, ceny mają jednak różne - takie gimbale na przykład wychodzą drogo, dajmy na to Zhiyun Smooth 4 za 116 euro to jest 40 złotych drożej niż choćby w Euro.
    Acz w żaden sposób nie próbuję uwiarygodniać tego biznesu, ot takie tylko obserwacje.
    Ostatnio edytowane przez FlatEric ; 15-01-2020 o 13:26
    SX160 IS, a przedtem wadliwy A530 wymieniony w ramach gwarancji na wadliwy A550.
    Analogowy DeviantArt
    Wypociny formalne
    Wypociny techniczne

  2. #2192

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Cytat Zamieszczone przez FlatEric Zobacz posta
    Tak tylko w kwestii formalnej, bo nie ma się co zapędzać, tam jest jednak napisane Lipowa 16, m42 15-427 Białystok.
    Poza tem, ceny mają jednak różne - takie gimbale na przykład wychodzą drogo, dajmy na to Zhiyun Smooth 4 za 116 euro to jest 40 złotych drożej niż choćby w Euro.
    Acz w żaden sposób nie próbuję uwiarygodniać tego biznesu, ot takie tylko obserwacje.
    Nie wiem gdzie to jest napisane, bo w zakładkach "zwroty" oraz "reklamacja" na stronach aukcji jest "Lipowa 16". Zrobiłem zrzuty ekranowe jakby co.

  3. #2193
    Uzależniony Awatar FlatEric
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    567

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    A to przepraszam, ja sprawdzałem na ich stronie, która skądinąd wygląda momentami jak tłumaczona translatorem, i to nie tylko w opisach produktów, ale i w samej treści strony (np. zakładka "poręczny Technologia", "tabletki" zamiast tabletów). A w dziale "O nas" mamy dwóch panów współzałożycieli, Toma Stawińskiego i Damiana Jańczuka, oraz panią nazywającą się Wynajmowanie i pełniącą funkcję "To Moales Bvc Tv".
    SX160 IS, a przedtem wadliwy A530 wymieniony w ramach gwarancji na wadliwy A550.
    Analogowy DeviantArt
    Wypociny formalne
    Wypociny techniczne

  4. #2194

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Cytat Zamieszczone przez FlatEric Zobacz posta
    A to przepraszam, ja sprawdzałem na ich stronie, która skądinąd wygląda momentami jak tłumaczona translatorem, i to nie tylko w opisach produktów, ale i w samej treści strony (np. zakładka "poręczny Technologia", "tabletki" zamiast tabletów). A w dziale "O nas" mamy dwóch panów współzałożycieli, Toma Stawińskiego i Damiana Jańczuka, oraz panią nazywającą się Wynajmowanie i pełniącą funkcję "To Moales Bvc Tv".
    Pani Wynajmowanie zresztą całkiem ładna

  5. #2195
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Jeszcze jeden szczegół - jak się obejrzy parametry np. obiektywów to wszystko jest inne albo brak informacji, marka: inna, mocowanie: inne, stabilizacja: brak informacji i tak ze wszystkim. Więc oferty wystawiane bardzo niedbale.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez FlatEric Zobacz posta
    Wynajmowanie i pełniącą funkcję "To Moales Bvc Tv".
    zdecydowanie automatyczny translator, po angielsku tam jest podpis Hiring, This Could be You - więc jakiś tam sens ma, a po polsku żadnego.

  6. #2196

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Cytat Zamieszczone przez chester_jds Zobacz posta
    Ja wiem, czy AŻ tak tanio. Taki kultowy 135 L jakieś 20% taniej (nie 4,1 a 3,3 kPLN)
    Zwróć uwagę, że dostawa 15 dni, czyli stocku nie mają w kraju. Może jakiś szybki import dalekowschodni?
    Zmienili na 30 dni. Albo kontenerowiec z dalekiego Wschodu utknął w Kanale Sueskim, albo golenie naiwnych trochę się przeciągnie.

  7. #2197
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2015
    Miasto
    WN
    Posty
    374

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Jak 30 dni to raczej zamienili pociąg na nieutykający kontenerowiec. Jak utknie, to będzie 45

  8. #2198
    Uzależniony Awatar FlatEric
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    567

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Ciekawa sprawa, rozwojowa.
    Ludzie są w każdym razie jakby prawdziwi:
    https://www.facebook.com/tom.stawins...8%3A1579617093 - z Chicago
    https://www.facebook.com/damian.janc...5%3A1579617225 - z Białegostoku

    Jest i jakby jakiś fejsik, gdzie wspominają, że strona jest w budowie.:
    https://www.facebook.com/elshop.eu/

    A do mnie właśnie dotarło, że "To Moales Bvc Tv" = "To mogłeś być Ty".
    SX160 IS, a przedtem wadliwy A530 wymieniony w ramach gwarancji na wadliwy A550.
    Analogowy DeviantArt
    Wypociny formalne
    Wypociny techniczne

  9. #2199
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Co myślicie o tym? https://allegrolokalnie.pl/oferta/ca...s-r-gw-24-m-ce
    Jest tam kilka aparatów, skąd niższa cena?

  10. #2200
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Cytat Zamieszczone przez gnd Zobacz posta
    Co myślicie o tym? https://allegrolokalnie.pl/oferta/ca...s-r-gw-24-m-ce
    Jest tam kilka aparatów, skąd niższa cena?
    Można spytać czy jest na to faktura VAT i czy gwarancja jest europejska.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

Strona 220 z 222 PierwszyPierwszy ... 120170210218219220221222 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •