Strona 172 z 222 PierwszyPierwszy ... 72122162170171172173174182 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 711 do 1 720 z 2211

Wątek: Podejrzane aukcje na Allegro II

  1. #1711
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Nie, po prostu zastosować prostą regułę z ruchu drogowego - zasadę ograniczonego zaufania

  2. #1712
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    3 225

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Cytat Zamieszczone przez Tom77 Zobacz posta
    Brak mi słów
    Pewnie, lepiej udawać ofiarę po fakcie i pisać wierszyki tak ? Wszystko zależy od punktu widzenia - nie znamy zakresu aukcji, jej przebiegu ani ceny, ale za to wiemy, że sprzedawca jest oszustem. PARANOJA

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    Nie, po prostu zastosować prostą regułę z ruchu drogowego - zasadę ograniczonego zaufania
    To jest dobry pomysł i należy się go trzymać - gdyby kupujący dopytał co i jak sytuacja nie miałaby miejsca.
    Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXII

  3. #1713
    Początki nałogu Awatar sprocket73
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Jaworzno
    Wiek
    51
    Posty
    489

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Jak widać po różniących się opiniach rozumienie słowa uczciwość jest względne.
    Sprzedający szczegółowo opisał wszystkie zalety aparatu, ale brakło mu już siły na dopisanie słowa zamienniki przy baterii i ładowarce. Moim zdaniem przemilczenie tego szczegółu nie jest oszustwem... ale jest cwaniactwem.
    Bardziej martwi mnie to, że są ludzie, którzy biją brawo cwaniakowi i śmieją się z naiwniaka, który nie dopytał. Zastanówcie się, czy to jest dobre.
    SPROCKET
    80D | C10-22 | C15-85 | C24 stm | C60 macro | C70-300 is II| 3 x CPL Marumi
    Moja wycieczkowa galeria

  4. #1714
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    3 225

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Nie rozumiemy się - nigdy nie twierdziłem, że to co się stało jest zjawiskiem pozytywnym i normalnym. Niemniej jednak łatwo kogoś oceniać znając tylko jedną stronę medalu.
    Ja staram się być obiektywny, bo jednak choć do transakcji doszło i Kupujący ma pretensję do Sprzedającego, to zamiast coś z tym zrobić wyżalił się na Forum.
    Nie widzę tutaj ludzi którzy biją brawo sprzedawcy, ale nie nazwałbym go również cwaniakiem. Wiele razy doświadczyłem podobnych sytuacji na aukcjach, ale jakoś dało się sprawy wyprostować.
    Osobiście nie wiem co bym wolał - wyeksploatowany aku oryginalny, czy nowy zamiennik dobrej jakości ? Zabrakło tej informacji w opisie, ale skoro ktoś kupuje używany sprzęt musi się liczyć z jego zużyciem eksploatacyjnym.
    Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXII

  5. #1715

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    oj nie... nie dostajesz drogiego zamiennika bo on słono kosztuje tyle co uzywany orginał tylko najtańszą tandete za 20zł akumulator i za 20zł ładowarkę, a te z zestawu można sprzedać po stówce

    dla mnie temat zakończony
    Ostatnio edytowane przez mirekxx ; 06-07-2015 o 09:41

  6. #1716
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Koles robi waly! Proste! Kolejny dorobkiewicz. Przyky jest fakt, ze Polacy akceptuja kazda forme cwaniactwa, szczegolnie gdy to nie oni "poplyneli".

    Z reszta allegro to jeden wielki bajzel, do amazona czy ebay'a daleka droga.

  7. #1717

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Koles robi waly! Proste! Kolejny dorobkiewicz. Przyky jest fakt, ze Polacy akceptuja kazda forme cwaniactwa, szczegolnie gdy to nie oni "poplyneli".

    Z reszta allegro to jeden wielki bajzel, do amazona czy ebay'a daleka droga.
    Dokładnie.
    Amazon nie miałem okazji przetestować. eBay jest znacznie bezpieczniejszy i tańszy, a przekręciarze są ścigani. Firma dba o kupującego do przesady.
    Pamiętam transakcję znajomego na eBay (sprzedaż telefonu), na którą poskarżył się jakiś pacan. Tylko po to żeby zbić cenę. Nie chciał oddać telefonu, ale udowadniał, że jest on wadliwy.
    W rezultacie potrącono mu chyba 20% ceny aukcyjnej.
    C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
    www.cobalt.fr.pl

  8. #1718
    Uzależniony
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    589

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Cytat Zamieszczone przez Bolek02 Zobacz posta
    skoro ktoś kupuje używany sprzęt musi się liczyć z jego zużyciem eksploatacyjnym.
    Zużycie aksploatacyjne kolego jest wtedy gdy akumulator ma powiedzmy jedną kreskę sprawności na trzy możliwe, a nie podmiana fabrycznego wyposażenia na zamienniki. Zatajenie takich informacji to nic innego jak jawne cwaniactwo sprzedającego i nie odnoszę się tu do aukcji kolegi bo nie wiem jak było tylko piszę w odniesieniu do tekiego a nie innego postępowania
    Ja również jestem obiektywny jednak mój obiektywizm nie pozwala mi na dawanie przyzwolenia na tego typu postępowanie.
    Ostatnio edytowane przez horak ; 06-07-2015 o 11:29

  9. #1719
    Bywalec
    Dołączył
    Apr 2009
    Miasto
    Radom
    Wiek
    65
    Posty
    227

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    niestety, niektórzy uważają, że to jest zaradność i spryt życiowy...

  10. #1720
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    3 225

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Cytat Zamieszczone przez mirekxx Zobacz posta
    oj nie... nie dostajesz drogiego zamiennika bo on słono kosztuje tyle co uzywany orginał tylko najtańszą tandete za 20zł akumulator i za 20zł ładowarkę, a te z zestawu można sprzedać po stówce

    dla mnie temat zakończony
    Skoro tak, to zmienia postać rzeczy. Nie znamy sprawy do końca, bo nie pokazałeś oferty. Jednak nie próbowałeś się porozumieć ze sprzedającym ? - zawsze można się jakoś dogadać.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez v.1958 Zobacz posta
    niestety, niektórzy uważają, że to jest zaradność i spryt życiowy...
    Oszukanie kogoś to nie jest zaradność, tylko byle jaki styl życia. Każdy popełnia błędy - jedni nieświadomie inni z premedytacją, ale nie każdy potrafi się do tego przyznać. Ciągle nie wiemy jak było, stąd trudno cokolwiek zakładać.
    Ostatnio edytowane przez Bolek02 ; 06-07-2015 o 14:04
    Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXII

Strona 172 z 222 PierwszyPierwszy ... 72122162170171172173174182 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •