Strona 171 z 222 PierwszyPierwszy ... 71121161169170171172173181221 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 701 do 1 710 z 2211

Wątek: Podejrzane aukcje na Allegro II

  1. #1701
    Uzależniony
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    589

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Cytat Zamieszczone przez GalaktycznyMuczaczo Zobacz posta
    drugą rzecz jest to kupując sprzęt uzywany zazwyczaj pytasz o pewne rzeczy jezeli nie jestes pewny, albo jezeli opis nie daje ci jasnej odpowiedzi, tylko zakładasz coś.
    Kupując sprzęt jeśli z opisu wynika, że jest jak nowy, kupiony rok temu, w komplecie zestaw wszystkich akcesoriów jak ładowarka, pasek itp. to jest domniemanie że wszystkie akcesoria są oryginalne i fabryczne. Chyba tylko ty pytałbyś czy aby na pewno akumulator to nie chiński zamiennik. Uważam, że o takich sprawach człowiek uczciwy powinien napisać i nie dziwi mnie wkurzenie kolegi. Ciekawe jak ty w komplecie z aparatem kupiłbyś sparciały pasek od spodni który sprzedawca nazwał w opisie paskiem to byłbyś zadowolony - nie wkurzaj się na mnie ale to jest tego samego typu sytuacja.
    Ostatnio edytowane przez horak ; 05-07-2015 o 09:37

  2. #1702
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Cytat Zamieszczone przez horak Zobacz posta
    Kupując sprzęt jeśli z opisu wynika, że jest jak nowy, kupiony rok temu, w komplecie zestaw wszystkich akcesoriów jak ładowarka, pasek itp. to jest domniemanie że wszystkie akcesoria są oryginalne i fabryczne. Chyba tylko ty pytałbyś czy aby na pewno akumulator to nie chiński zamiennik. Uważam, że o takich sprawach człowiek uczciwy powinien napisać i nie dziwi mnie wkurzenie kolegi. Ciekawe jak ty w komplecie z aparatem kupiłbyś sparciały pasek od spodni który sprzedawca nazwał w opisie paskiem to byłbyś zadowolony - nie wkurzaj się na mnie ale to jest tego samego typu sytuacja.
    widzisz , domniemanie... tak samo jak włoski czerwony samochód to nie musi być ferrari tak samo ta zasada moze dzialac tutaj. Dodatkowo, działa coś takiego jak ustawa o zakupie na odległość, gdzie bez podania przyczyny mozna odejsc od umowy przez 14 dni... proste. trochę oleju w głowie i tzw dmuchania na zimne i mamy spokojne życie . Staram się myśleć o ludziach jak o uczciwych jednakże , niekoniecznie moje ale też kolegów, doświadczenie pokazuje że trzeba uważać. Mamy ponad 170 stron tutaj "ostrzeżeń" wynikających z zakupu przez internet , nie zapala się tutaj nikomu lampka kontrolna, która mówi , że kupując coś przez internet czego ni ejestesmy pewni, a mozemy sie jedynie DOMYŚLAĆ, warto dopytać niż potem spotkać się z rozczarowaniem?
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

  3. #1703
    Uzależniony
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    589

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Cytat Zamieszczone przez GalaktycznyMuczaczo Zobacz posta
    widzisz , domniemanie... tak samo jak włoski czerwony samochód to nie musi być ferrari tak samo ta zasada moze dzialac tutaj. Dodatkowo, działa coś takiego jak ustawa o zakupie na odległość, gdzie bez podania przyczyny mozna odejsc od umowy przez 14 dni... proste. trochę oleju w głowie i tzw dmuchania na zimne i mamy spokojne życie . Staram się myśleć o ludziach jak o uczciwych jednakże , niekoniecznie moje ale też kolegów, doświadczenie pokazuje że trzeba uważać. Mamy ponad 170 stron tutaj "ostrzeżeń" wynikających z zakupu przez internet , nie zapala się tutaj nikomu lampka kontrolna, która mówi , że kupując coś przez internet czego ni ejestesmy pewni, a mozemy sie jedynie DOMYŚLAĆ, warto dopytać niż potem spotkać się z rozczarowaniem?
    Zgadzam się z tobą, że trzeba być ostrożnym i pytać o co się da ale chyba przyznasz mi rację że gdy na zdjęciu widać cały fabryczny zestaw to nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie sie pytać czy aby na pewno ta ładowarka na której widać napis canon czy też ten akumulator nie jest podróbą.
    Nawet gdybym nie widział tego na zdjęciu a sprzedawca zapewniłby mnie że w komplecie jest np pasek do aparatu to w życiu nie wpadłbym na pomysł zapytania czy to na pewno oryginał od tego modelu. Nie wierzę, że ty byś zadał takie pytanie.

    Prawo zwrotu nie obowiązuje na aukcj gdy kupujesz od osoby prywatnej.
    Ostatnio edytowane przez horak ; 05-07-2015 o 16:35

  4. #1704
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Cytat Zamieszczone przez horak Zobacz posta
    Zgadzam się z tobą, że trzeba być ostrożnym i pytać o co się da ale chyba przyznasz mi rację że gdy na zdjęciu widać cały fabryczny zestaw to nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie sie pytać czy aby na pewno ta ładowarka na której widać napis canon czy też ten akumulator nie jest podróbą.
    Nawet gdybym nie widział tego na zdjęciu a sprzedawca zapewniłby mnie że w komplecie jest np pasek do aparatu to w życiu nie wpadłbym na pomysł zapytania czy to na pewno oryginał od tego modelu. Nie wierzę, że ty byś zadał takie pytanie.

    Prawo zwrotu nie obowiązuje na aukcj gdy kupujesz od osoby prywatnej.
    a no tak od osób fizycznych nie, no coz to wciąż daje mi jeszcze większą podstawę do upewnienia się podczas zakupu. Jednakże nie o tym, kolega Mirek nie powiedzial nic o tym ze na zdjeciach jest oryginalna ładowarka czy bateria, ba nie podał linków do uzytkownika, a szkoda... Druga rzecz to ile razy ktoś sprzedaje np. APARAT CANON xxxD (samo body) w pudełku po zestawie kitowym? znaczy ze jak nie napisał samo body a na pudełku jest obiektyw to on tam jest? A co jak sklepy dają zdjęcia podglądowe n ktorych jest aparat z obiektywem , to tez mamy uważać ze obiektyw jest w zestawie? Widzisz tutaj jak juz pisałem wczesniej ja nie staje po stronie sprzedawcy ale tez nie bronie kupującego, uwazam ze jako kupujący powinienem mieć tyle oleju w głowie zeby nie dać się właśnie wepchnąć na tzw minę . Jeżeli nie kupujesz ze sklepu , nie masz prawa do zwrotu towaru to pytaj o wszystko co cie interesuje, sprzedawca albo odpowie na woje pytania i zdecydujesz się bądź nie na zakup , albo nie odpowie i straci kupującego.
    Dodatko w pierwszym poście Mirka, on sam zasugerował to co ja caly czas a mianowicie
    Cytat Zamieszczone przez mirekxx Zobacz posta
    ...wiec zanim kupicie na aukcji w której są piękne zdjęcia sprzedawanego aparatu lub obiektywu ale nie widać jakie akcesoria wchodzą w zestaw ...
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

  5. #1705
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Cytat Zamieszczone przez GalaktycznyMuczaczo Zobacz posta
    widzisz , domniemanie... tak samo jak włoski czerwony samochód to nie musi być ferrari tak samo ta zasada moze dzialac tutaj. Dodatkowo, działa coś takiego jak ustawa o zakupie na odległość, gdzie bez podania przyczyny mozna odejsc od umowy przez 14 dni... proste. trochę oleju w głowie i tzw dmuchania na zimne i mamy spokojne życie . Staram się myśleć o ludziach jak o uczciwych jednakże , niekoniecznie moje ale też kolegów, doświadczenie pokazuje że trzeba uważać. Mamy ponad 170 stron tutaj "ostrzeżeń" wynikających z zakupu przez internet , nie zapala się tutaj nikomu lampka kontrolna, która mówi , że kupując coś przez internet czego ni ejestesmy pewni, a mozemy sie jedynie DOMYŚLAĆ, warto dopytać niż potem spotkać się z rozczarowaniem?
    Domniemywać można ze w aparacie są oryginalne elementy. Jezeli ich nie ma to powinno się taką informację na aukcji umieścić. Co innego zgubić ładowarkę i kupić zamiennik a co innego dekompletować z premedytacją zestawy i zarabić na niewiedzy kupujacego

  6. #1706
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Cytat Zamieszczone przez Tom77 Zobacz posta
    Domniemywać można ze w aparacie są oryginalne elementy. Jezeli ich nie ma to powinno się taką informację na aukcji umieścić. Co innego zgubić ładowarkę i kupić zamiennik a co innego dekompletować z premedytacją zestawy i zarabić na niewiedzy kupujacego
    nie zebym byl zwolennikiem ale to sie nazywa biznes... koles nie musi byc pasjonatem fotografii albo nawet nie musi być "uczciwy" ale niestety w tych czasach jak ktoś nas dźgnie na ulicy to my musimy udowodnić że to on nam zrobil krzwdę a nie on się musi bronić... Jak już mówiłem zakończmy off top bo to chyba 4 strona tej rozmowy o niczym?
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

  7. #1707
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    3 225

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Cytat Zamieszczone przez Tom77 Zobacz posta
    No i zjechaliście Mirka bo jest normalny i jak kupuje coś to nie kombinuje i nie zastanawia się ze ktoś chce go oszukać.
    Kupując aparat Canona zakładam że ładowarka i bateria jest oryginalna. Uczciwy sprzedawca napisze, że ładowarka i akumulator to zamiennik.
    Straszne jest to, że nie widzicie w tym nic złego. Doszło do tego, ze kupując cokolwiek używanego trzeba z góry zakładać, że sprzedający to oszust.
    Co ty w ogóle piszesz - nie należy nic zakładać kupując używane graty, bo to się zawsze tak kończy. Po prostu pytasz i wszystko wiesz
    Dlaczego nazywasz kogoś oszustem, bo do aparatu ma zamiennik akumulatora ? To by znaczyło, że jesteś naiwny jak autor tego postu.
    Akumulator to część eksploatacyjna która się zużywa w miarę użytkowania. Nie ma obowiązku kupowania kolejnego oryginału gdy pierwszy się zużyje.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Tom77 Zobacz posta
    Domniemywać można ze w aparacie są oryginalne elementy. Jezeli ich nie ma to powinno się taką informację na aukcji umieścić. Co innego zgubić ładowarkę i kupić zamiennik a co innego dekompletować z premedytacją zestawy i zarabić na niewiedzy kupujacego
    Brak zapytania ze strony Kupującego to żenada a nie niewiedza. Powszechnie wiadomo, że kto pyta nie błądzi.
    Ostatnio edytowane przez Bolek02 ; 05-07-2015 o 18:55
    Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXII

  8. #1708
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Cytat Zamieszczone przez Bolek02 Zobacz posta
    Co ty w ogóle piszesz - nie należy nic zakładać kupując używane graty, bo to się zawsze tak kończy. Po prostu pytasz i wszystko wiesz
    Dlaczego nazywasz kogoś oszustem, bo do aparatu ma zamiennik akumulatora ? To by znaczyło, że jesteś naiwny jak autor tego postu.
    Akumulator to część eksploatacyjna która się zużywa w miarę użytkowania. Nie ma obowiązku kupowania kolejnego oryginału gdy pierwszy się zużyje.

    --- Kolejny post ---


    Brak zapytania ze strony Kupującego to żenada a nie niewiedza. Powszechnie wiadomo, że kto pyta nie błądzi.

    Brak mi słów

  9. #1709
    Uzależniony
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    589

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Cytat Zamieszczone przez Tom77 Zobacz posta
    Brak mi słów
    Wierz mi, że mnie również. Jednak warto poznać tok myślenia sprzedawcy żeby jeszcze bardziej wyczulić swoją ostrożność.
    Ostatnio edytowane przez horak ; 05-07-2015 o 21:54

  10. #1710
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Cytat Zamieszczone przez horak Zobacz posta
    Wierz mi, że mnie również. Jednak warto poznać tok myślenia sprzedawcy żeby jeszcze bardziej wyczulić swoją ostrożność.
    tzn wczuć się w rolę oszusta ....

Strona 171 z 222 PierwszyPierwszy ... 71121161169170171172173181221 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •