Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Wycena zdjęć

  1. #1

    Domyślnie Wycena zdjęć

    Witam serdecznie.
    Mam do zrobienia całą serie zdjęć markowych słuchawek o charakterze
    jak na stronie podanej niżej + obróbka graficzna. Nie za bardzo wiem ile powiedzieć za same zdjęcia i zdjęcia wraz z obróbką. Nie chce zaniżyć ceny, mam doświadczenie w fotografii produktowej.
    Myślałem o cenie 50 zł za zdjęcie. Co o tym myślicie ? Będę wdzięczny za sugestie.

    http://beatsbydre.com/products/Produ...id=B6387&cat=1

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Ja polecam zrobienie założeń: ile czau zajmie Ci jedno zdjęcie wraz z obróbką, ile ich musisz zrobić, jak amortyzuje się Twój sprzęt oraz 'jak bogato wygląda Twój zleceniodawca'. Jak to już masz to sobie określ ile warta jest Twoja godzina pracy, weź kalkulator i oblicz cenę. Po co pytać na forum?

  3. #3
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    772

    Domyślnie

    tak, przede wszystkim to zastanów się jak majętny i jak chytry jest zleceniodawca No i oczywiście ile zajmie czasu to zlecenie bo jak masz siedzieć za kilka złotych tydzień czasu przy kompie to chyba szkoda się męczyć. Może atrakcyjniej zabrzmi cena za całość zdjęć a nie po sztuce, musisz sam to przemyśleć bo nie ma na takie fotki żadnych sztywnych cenników.

  4. #4

    Domyślnie

    Po pierwsze przelicz ile zajmie Ci jedno zdjęcie tylko tak dokładnie z przygotowaniem wszystkiego z obróbką itp. Przemnóż przez liczbę zdjęć zobaczysz ile Ci zejdzie czasu. Mniejwięcej jesteś wtedy w stanie określić ile chcesz zarobić na godzine i obliczyć ile będzie musiało kosztować zdjęcie. Do tego dodaj oczywiście wszelkie koszty typu amortyzacja sprzętu dojazdy itp i mniejwięcej jesteś w stanie określić ile ma kosztować jedno zdjęcie. Potem możesz dodawać sprawy typu czy klient ma węża w kieszeni czy nie itd kwestia utargowania dobrej ceny, ale obliczając poprzednie rzeczy będziesz w stanie określić swoje minimum. Sugeruje jeszcze dopytać dobrze o szczegóły zlecenia bo miałem np takie gdzie musiałem każde zdjęcie przypożądkować do numeru ujęcia i numeru kodu kreskowego produktu a to pożera czas dosłownie. Dodatkowo radzę wykonać zdjęcia próbne i spisać dokładną umowę łącznie ze specyfikacją zdjęć bo może się skończyć tym jak to duża firma że w połowie zmienią zdanie i spedzisz cenne godziny na przedstawianiu im różnych wariacji zdjęcia co też mi się zdażyło.

  5. #5
    Początki nałogu Awatar KUBAwo
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    W-WA
    Posty
    449

    Domyślnie

    Jeżeli to miały by być zdjęcia jak na tej stronie to 50zł od zdjęcia to korzystna dla Ciebie cena biorąc pod uwagę trudność ich wykonania

  6. #6
    Coś już napisał Awatar Hadrian
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Wawa
    Posty
    79

    Domyślnie

    za same prawa chyba wyjdzie więcej...

  7. #7
    Dopiero zaczyna Awatar ate
    Dołączył
    Dec 2008
    Miasto
    Nisko/Rzeszów
    Wiek
    38
    Posty
    36

    Domyślnie

    powiedz tak niską cenę, żebyś nie miał gula jak Ci klient powie że za drogo, a jednocześnie tak dużo żeby chciało Ci się za tyle pracować.
    życie zaczyna się po 50tce (najlepiej f1.2L) | www.arturbukowski.com

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •