Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Wątek: Kalibrator kolorów a współużytkowanie

  1. #1
    Dopiero zaczyna Awatar Artubi
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Orzesze
    Wiek
    50
    Posty
    42

    Domyślnie Kalibrator kolorów a współużytkowanie

    W związku z tym iż stałem się posiadaczem drukarki Epson P50 z systemem stałego zasilania wystąpiła u mnie silna potrzeba pracy z kalibratorem. Usługa kalibracji drukarki odpłatnie dostępna jest w cenie 100zł za każdy profil. Przy kilku profilach robi się z tego znaczna kwota (którą wolałbym komuś przelać by uzyskać swoje 20% udziału w kalibratorze). Pomyślałem więc czy możliwy byłby zakup kalibratora przez grupę osób.

    Nie jest to ogłoszenie i nie zbieram chętnych. Po prostu chciałbym się dowiedzieć czy inicjatywa taka ma sens,

    • Czy sami bylibyście zainteresowani posiadania takiego urządzenia jako współwłaściciele?
    • Czy wchodziłoby w grę wysyłka urządzenia pomiędzy użytkownikami pocztą?
    • Czy lepiej byłoby współużytkować takie urządzenie w grupach regionalnych?
    • Czy licencja na oprogramowanie umożliwiałaby instalacje programu na wielu komputerach?
    • i wreszcie, czy używanie kalibratora wiąże się z koniecznością na tyle swobodnego do niego dostępu, że wyklucza różne "spółki"?


    Tak na marginesie, to może można by przemyśleć zakup różnych urządzeń "forumowych", których właścicielem byłoby forum, a dostęp byłby dla forumowiczów-akcjonariuszy. Taka "wypożyczalnia" z systemem rezerwacji i z jasnymi zasadami.

    No i co Wy na to?
    5DII+17-40+24-105+70-300IS+105+50=5DII+121-300IS=121+5(DII-60IS)

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie

    Pomijając wszystkie inne aspekty, kalibrator szybko dostanie w kość przy wielokrotnych przesyłkach. To są rzeczy dość wrażliwe na wstrząsy.
    Masz problem z kolorem, wal śmiało!
    e-mail: color@mastiff.pl

  3. #3

    Domyślnie

    Z tego co kojarzę na forum nikona zrobili zrzutkę i kupili.

  4. #4

    Domyślnie

    Moim zdaniem to mogło by wypalić ale raczej wyłącznie jeśli właściciele byli by np z jednego regionu.

  5. #5
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Soundman Zobacz posta
    Moim zdaniem to mogło by wypalić ale raczej wyłącznie jeśli właściciele byli by np z jednego regionu.
    To samo już sugerowałem wątkotwórcy na PW.
    Prawdopodobnie sam bym w taki układ wszedł.
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  6. #6
    Dopiero zaczyna Awatar Artubi
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Orzesze
    Wiek
    50
    Posty
    42

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Soundman Zobacz posta
    Moim zdaniem to mogło by wypalić ale raczej wyłącznie jeśli właściciele byli by np z jednego regionu.
    Jestem z Katowic, więc, jeśli byłby ktoś z "Metropoli Silesia", kto potrzebowałby kalibrator monitor/drukarka, to mogę mu się do niego "dorzucić" w zamian za możliwość użytkowania 2x w roku przez kilka dni
    Ostatnio edytowane przez Artubi ; 18-01-2012 o 11:02
    5DII+17-40+24-105+70-300IS+105+50=5DII+121-300IS=121+5(DII-60IS)

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    To samo już sugerowałem wątkotwórcy na PW.
    Prawdopodobnie sam bym w taki układ wszedł.
    Przecież w KRK macie Czornego, z baterią czujników, której nawet w "społeczny" sposób nigdy nie kupicie. I soft do tego. I całe "know-how", którego będziecie się uczyć, niekoniecznie z sukcesem, na zasadzie wyważania otwartych drzwi. Po chorobę? Żeby raz na rok zaoszczędzić stówkę, może dwie i mieć wątpliwej jakości kalibrację, zamiast prawdziwego fachowca na miejscu?

    Pod rozwagę.
    Masz problem z kolorem, wal śmiało!
    e-mail: color@mastiff.pl

  8. #8
    Dopiero zaczyna Awatar Artubi
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Orzesze
    Wiek
    50
    Posty
    42

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    ...Żeby raz na rok zaoszczędzić stówkę, może dwie i mieć wątpliwej jakości kalibrację, zamiast prawdziwego fachowca na miejscu?
    Czyli samodzielne skalibrowanie monitora i drukarki takim np. ColorMunki Photo będzie "wątpliwej" jakości kalibracją?
    Poza tym potrzebuję profile 4 dla papierów i mojego Neca 1990SXi (który kupiłem za Twoją/Pańską opinią) co daje kwotę ok 25% ceny ww. kalibratora. A co jeżeli za rok znów bym chciał powtórzyć kalibrację?
    Rozumem stanowisko osób, którzy robią to usługowo, na pewno są w tym perfekcyjni, posiadają super sprzęt itd., ale... wielu osobom łatwiej będzie wydać 200zł za dostęp do kalibratora niż wydać tę kwotę na "profesjonalistę". A na pewno się ze mną zgodzisz, że lepiej "mieć wątpliwej jakości kalibrację" niż... żadną.
    Ostatnio edytowane przez Artubi ; 19-01-2012 o 10:36
    5DII+17-40+24-105+70-300IS+105+50=5DII+121-300IS=121+5(DII-60IS)

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Artubi Zobacz posta
    Czyli samodzielne skalibrowanie monitora i drukarki takim np. ColorMunki Photo będzie "wątpliwej" jakości kalibracją?
    A nie?

    To urządzenie amatorskie. Zmuszenie go do bardziej ambitnego zachowania jest albo bardzo trudne albo niemożliwe. Jak Pan sobie wyobraża wciągnięcie 500 próbek małpą? Tymczasem I1 Pro można zrobić profil znacznie lepiej charakteryzujący parę papier/atrament, szczególnie jeśli ktoś chce jechać na zamiennikach. Tyle, że I1 Pro w odpowiedniej wersji to wydatek rzędu 5-7 tys zł. Nie mówiąc że ponad drugie tyle kosztuje automat do niego, dzięki któremu realne jest skanowanie wielotysięcznych próbek po kilka razy i optymalizacja pomiarów.

    Cytat Zamieszczone przez Artubi Zobacz posta
    A na pewno się ze mną zgodzisz, że lepiej "mieć wątpliwej jakości kalibrację" niż... żadną.
    Popularny argument niskiego lotu. Pozornie usprawiedliwia niekoniecznie sensowne wydawanie pieniędzy. Kalibracja przede wszystkim ma być zrobiona dobrze. Cena później.
    Masz problem z kolorem, wal śmiało!
    e-mail: color@mastiff.pl

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Kalibracja przede wszystkim ma być zrobiona dobrze.
    i tu się zgadzam z Tom01!
    Posunął bym się nawet dalej - lepiej nie kalibrować jeśli ma być zrobione niedbale/niedobrze. Być może efekt byłby gorszy niż przed kalibracją.
    PS
    mi kalibrował Czornyj, i efekt bardzo sobie chwalę (kompleksowo: kontakt, wiedza i doświadczenie, efekt pracy).
    Lubie Canon-a, lubię Nikon-a, fajny jest Lightroom i CaptureOne
    Flickr Facebook

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •