Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: [Metatron] Moja Astrofotografia

  1. #1

    Dołączył
    Jan 2012
    Miasto
    Szczytno/Dublin
    Posty
    0

    Domyślnie [Metatron] Moja Astrofotografia

    Witajcie,

    Jako, że temat na tym forum ostatnio popularny postanowiłem zamieścić kilka moich wypocin oczywiście wszystkie zdjęcia były zrobione 3 lub 2 lata temu, sprawiało mi to wiele radości lecz teraz nowe obowiązki i ograniczenie wolnego czau skutkuje zaprzestaniem zabawy w astrofotografię.
    Cały czas jednak mam nadzieję, że jeszcze w przyszłości uda mi się wykonać nie jedną sesję, przecież sprzęt cały czas stoi i czeka na swoje lepsze czasy
    Dosyć gadaniny, zapraszam do obejrzenia moich kilku fotografii.
    Jeżeli komuś przyjdzie do głowy zadać mi jakieś pytanie związane z tym tematem, proszę się nie krepować w miarę możliwości i mojej wiedzy postaram się udzielić odpowiedzi.

    Poniższe zdjęcia są wykonane Canonem EOS 40D (Niemodyfikowanym) oraz na montażu EQ6 Pro SkyScan przy ISO 800

    Jedne z moich pierwszych zdjęć (Canon EF 200 F2.8L II USM)

    1. Mgławica Ameryka Północna NGC 7000

    2. Mgławica Motyl

    3. Galaktyka Andromedy M31

    Poniższe zdjęcia są wykonane ogniskową 480mm (Orion 80ED) F/6, ISO 800

    4. Galaktyka Andromedy M31

    5. Wielka Mgławica w Orionie M42

    6. Plejady M45

    Pozdrawiam serdecznie

  2. #2
    Bywalec
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    114

    Domyślnie

    5 świetne zdjęcie, z ciekawości jaki czas naświetlania był przy tym konkretnym zdjęciu? Wszystkie zdjęcia powstały w Ameryce Północnej? Masz może jakieś krajobrazy z drogą mleczną w tle? Ja się bardzo "napaliłem" na tego typu zdjęcia, ale nie mam pojęcia czy w Polsce w ogóle uda się ustrzelić dobrze drogę mleczną? Na kilku zdjęciach podciągnął bym kontrast, aby niebo było smoliście czarne jak np. na 4 i 5 dzięki czemu gwiazdy wyszły by bardziej "gwiaździście" Jak masz jeszcze jakieś zdjęcia to wrzucaj tylko od razu zaznaczę, że jak na razie jako ignorant z astronomii, podobają mi się tylko kolorowe o ciekawych kształtach galaktyki.

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar zanussi
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    to tu to tam
    Wiek
    47
    Posty
    1 696

    Domyślnie

    Lubię fotki galaktyk .... przypominają mi że jestem malutki i nic nie znaczę
    Oko plus aparat - dobrana para.

    sprzęt do generowania, rozpraszania, skupiania i rejestrowania świat(ł)a.....

  4. #4

    Domyślnie

    Twoje zdjęcia zrobiły na mnie duże wrażenie. mam wrażenie, że cofnąłem się do lat wczesnej młodości kiedy uwielbiałem fantastykę. wiem to nie fantastyka ale odczucia mam jakie mam
    gratuluję zdjęć.
    mam aparat, zamknę świat w pudełeczku...
    www.barwnie.com

  5. #5
    Dopiero zaczyna Awatar polon
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    31

    Domyślnie

    super że masz taką możliwosć robić takie zdjęcia

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •