Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Wielkość zdjęć

  1. #1

    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    44
    Posty
    9

    Domyślnie Wielkość zdjęć

    Jak można poprawić zdjecia zrobione Canonem A60 żeby w labie otrzymać zdjęcia 10x15 a nie 10x13... bo jakieś takie kwadratowe sie wydają

  2. #2
    Uzależniony Awatar eternus
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Kraków / Tarnów
    Posty
    668

    Domyślnie Re: Wiekość zdjęć

    Cytat Zamieszczone przez bogdans1
    Jak można poprawić zdjecia zrobione Canonem A60 żeby w labie otrzymać zdjęcia 10x15 a nie 10x13... bo jakieś takie kwadratowe sie wydają
    Musisz je w jakimkolwiek programie graficznym przerobic (poprzycinac) tak, aby proporcje bokow wynosily 2:3 - czyli np. rozdzielczosc 1500x1000.

    Mozesz to zrobic nawet w darmowym Irfanie - (edit/crop).

    Ew. mozesz poprosic w labie, aby zrobili FIT i wtedy bedziesz mial 10x15, z bialymi paskami po bokach.
    EOS 300D + dotatki + Digital Ixus
    "Zawsze nadchodzi godzina w historii, kiedy ten, który ośmieli się powiedzieć,
    że dwa i dwa to cztery, jest karany śmiercią. (Albert Camus)

  3. #3

    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    44
    Posty
    9

    Domyślnie

    A czy za ten FIT pobierają dodatkową opłatę? Rozumiem, zę ten pasek jest z dwóch stron taki sam (tzn po ok 1 cm)?

  4. #4
    Uzależniony Awatar eternus
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Kraków / Tarnów
    Posty
    668

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bogdans1
    A czy za ten FIT pobierają dodatkową opłatę? Rozumiem, zę ten pasek jest z dwóch stron taki sam (tzn po ok 1 cm)?
    Nie spotkalem sie z tym, zeby ktorykolwiek lab pobieral za to oplate. Pasek jest taki sam po obu stronach - ok. 7 mm.
    EOS 300D + dotatki + Digital Ixus
    "Zawsze nadchodzi godzina w historii, kiedy ten, który ośmieli się powiedzieć,
    że dwa i dwa to cztery, jest karany śmiercią. (Albert Camus)

  5. #5
    Coś już napisał Awatar Kostek
    Dołączył
    May 2004
    Miasto
    Włocławek
    Posty
    71

    Domyślnie

    Ściągnij sobie programik o nazwie JPEGcrops (http://ekot.dk/programmer/JPEGCrops/), będziesz mógł szybko i łatwo poprzycinać fotki w taki sposób jak Ci to odpowiada.
    Pozdrawiam
    Kostek

  6. #6
    Uzależniony Awatar Przemek Białek
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Świnoujście
    Wiek
    46
    Posty
    832

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kostek
    Ściągnij sobie programik o nazwie JPEGcrops (http://ekot.dk/programmer/JPEGCrops/), będziesz mógł szybko i łatwo poprzycinać fotki w taki sposób jak Ci to odpowiada.
    najszybciej jest w szopie!, uzywaz narzedzia kropowania i przy jego ikonce na gornej listwie jest kropowanie do roznych formatow w twoim przypadku jest to 4 x 6 cali!!!
    idealna ramka tworzy maske i latwo sobie wowczas skadrowac!
    dobry sprzęt jeszcze lepszy fotograf tylko tyle potrzeba
    "galeria zdjęć artystycznych" www.bandit.digart.pl

  7. #7
    Coś już napisał Awatar Kostek
    Dołączył
    May 2004
    Miasto
    Włocławek
    Posty
    71

    Domyślnie

    Zgadza się. Tylko po co instalować całego Photoshopa po to, żeby wykadrować fotki? A JPEGcrops ma zaledwie 1,3MB.
    Pozdrawiam
    Kostek

  8. #8
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kostek
    Zgadza się. Tylko po co instalować całego Photoshopa po to, żeby wykadrować fotki? A JPEGcrops ma zaledwie 1,3MB.
    I dodatkowo - nie kazdy Photoshop ma tak dzialajacy crop jak sie Przemkowi wydaje. Moje PS 5.0 i Elements 2.0 nie maja tak wygodnego cropowania.

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar Arkan
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 401

    Domyślnie

    Moje PS 5.0 i Elements 2.0 nie maja tak wygodnego cropowania.
    Ja używam Elements 2.0 i mam, to sądze, że i ty masz. U mnie opcja jest aktywowana po wybraniu narzędzia wyboru obszaru i pozwala na zdefiniowanie bądź proporcji (np.2x3) albo wymiaru maski.


    Arkan
    Pentax K-5 II, Leica M9

  10. #10
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Arkan
    Moje PS 5.0 i Elements 2.0 nie maja tak wygodnego cropowania.
    Ja używam Elements 2.0 i mam, to sądze, że i ty masz. U mnie opcja jest aktywowana po wybraniu narzędzia wyboru obszaru i pozwala na zdefiniowanie bądź proporcji (np.2x3) albo wymiaru maski.
    Slepa pipa ze mnie . Toz w menu Image jest 'Crop' a ja caly czas uparcie szukalem tego jeszcze w podmenu Resize.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •