Strona 3 z 42 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 411

Wątek: G1X - 4/3 Canona

  1. #21
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    45

    Domyślnie

    Niezły kompakt chociaż zawsze mogło być jaśniej i ciutkę szerzej. Mam wrażenie, że jak na kompakt jest super, ale w porównaniu z bezlusterkowcem ze stałką zbyt traci przez przyspawany zoom. Ciekawy sampli jestem.
    celuloid warrior

  2. #22
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piotr_0602 Zobacz posta
    Czy jest gdzieś informacja jakie światło ma ten obiektyw przy jakiej ogniskowej? f/5.8 na długim końcu to nie bardzo kuszące, a f/2.8 na krótkim jak najbardziej. Pytanie jak szybko robi się ciemno???
    Standardowo, mniej więcej proporcjonalnie do ogniskowej. Ile razy można tłumaczyć to samo. 2,8 faktyczne będzie tylko przy szerokim kącie. Potem 2,9 - 3 - 3.1 ale przeskoczy pewnie dopiero na 3.2 bo nie ma pośrednich wartości.

    Dla mnie taki kompakt bez odpowiednika 24mm to dość słabo. Przy 28mm i krótkim zoomie powinien być też nieco jaśniejszy, np. 2.8-4.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  3. #23
    Początki nałogu Awatar rysib
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    47
    Posty
    281

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez oswald Zobacz posta
    Niezły kompakt chociaż zawsze mogło być jaśniej i ciutkę szerzej. Mam wrażenie, że jak na kompakt jest super, ale w porównaniu z bezlusterkowcem ze stałką zbyt traci przez przyspawany zoom. Ciekawy sampli jestem.
    A jak myślisz, ile % kupujących marzy o pełnej szklarni? Większość będzie się cieszyć że ma wszystko w jednym a dział promocji firmy Canon wytłumaczy im zalety większej matrycy. Jest też i druga strona medalu - już teraz spora część posiadaczy lustrzanek ze sporym zbiorem obiektywów używa serii G jako uzupełnienie. Mocno mi się wydaje, że ten aparat może zaspokoić potrzeby i amatorów chcących mieć jeden aparat z jednym obiektywem oraz użytkowników bardziej zaawansowanych. Czas pokaże. Moda na kupowanie lustrzanek i robienie zdjęć trzymając ją przed sobą na wyciągniętych rączkach mija, czas kupić coś innego
    Pozdrawiam Rysiek

  4. #24
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 719

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta

    Dla mnie taki kompakt bez odpowiednika 24mm to dość słabo. Przy 28mm i krótkim zoomie powinien być też nieco jaśniejszy, np. 2.8-4.
    Pytanie jak by to powiększyło wymiary?
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  5. #25

  6. #26

    Domyślnie

    wygląda to nieźle tylko ten rozmiar... nie można tego było bardziej upakować?

  7. #27
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez luciferi Zobacz posta
    wygląda to nieźle tylko ten rozmiar... nie można tego było bardziej upakować?
    I jak wam tu dogodzić?
    Nie ma 24 mm, nie ma stałego światła 2.0, nie ma wymiennych obiektywów, za duży, za brzydki...
    Co tam matryca, pierwszy raz coś większego w kompakcie Canona...

    Dla mnie jak na kompakt bomba, byle go tylko Canon nie zarżnął ceną.
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  8. #28
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    I jak wam tu dogodzić?
    Nie ma 24 mm, nie ma stałego światła 2.0, nie ma wymiennych obiektywów, za duży, za brzydki...
    mam wrazenie, ze szczegolnie wsrod osob, ktore tak czy siak nie kupilyby tego typu sprzetu, najwiecej jest malkontentow...

    albo moze ja jestem jakis dziwny i nie kumam wielkich oklaskow dla nowego Fuji (1700 USD) i jechania po tym G1X (800 USD), bez jakichs testow i odniesienia rzeczy do realiow. bo to koniec koncow ma sluzyc do robienia zdjec, a w sklepie czy na ebayu stanowic jakas atrakcyjna propozycje cenowa...
    www albo tez flickr

  9. #29

    Domyślnie

    Nad Fuji każdy się zachwyca bo to "powrót do przeszłości" w wyglądzie.
    A że cena zabija to też ilu kupuje Fuji ?
    Miałem S5Pro przed którym kilku kolegów z forum Nikona klęka.
    Nie widziałem nic w nim specjalnego.

    Ten Canon będzie super jak nie przesadzą z ceną.
    Ostatnio edytowane przez waldekgdynia ; 10-01-2012 o 11:45

  10. #30
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez waldekgdynia Zobacz posta
    Nad Fuji każdy się zachwyca bo to "powrót do przeszłości" w wyglądzie.
    Bo trzeba przyznać, że design mają fajny. Reszta wyjdzie w praniu, mnie wstępnie aparat się podoba.

    Miałem S5Pro przed którym kilku kolegów z forum Nikona klęka.
    Nie widziałem nic w nim specjalnego.
    Bo:

    a) nie(zbyt często) korzystałeś z jego dużej rozpiętości tonalnej w światłach.
    b) jesteś przyzwyczajony do przyzwoitych kolorów z Canona
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

Strona 3 z 42 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •