Strona 2 z 105 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 1042

Wątek: Sprzęt do ślubów cz. II

  1. #11
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2005
    Posty
    1 905

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wiktor2323 Zobacz posta
    Jakoś nie wyobrażam sobie jakiejś szybszej akcji na weselu z manualem... W kościele to owszem mozna sobie pokręcić, ale tutaj znowu przydala by się jakaś dobra matówka.
    Sam posiadam C85/1,8 i w życiu bym nie zamienił na S85 jeżeli chodzi o fotografowanie.
    Dlaczego? Szkiełka typu 24 mm i szersze nie wymagają jakiegoś szczególnie dokładnego ostrzenia, kiedy fotografuje się z odległości 1-2 metrów z przysłoną f/2,8 lub mniejszą. Zwłaszcza jak robi się zdjęcia ruchu, gdzie i tak coś gdzieś musi być przynajmniej trochę rozmazane.

  2. #12
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Kielce
    Posty
    1 290

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez strideer Zobacz posta
    Dlaczego? Szkiełka typu 24 mm i szersze nie wymagają jakiegoś szczególnie dokładnego ostrzenia, kiedy fotografuje się z odległości 1-2 metrów z przysłoną f/2,8 lub mniejszą. Zwłaszcza jak robi się zdjęcia ruchu, gdzie i tak coś gdzieś musi być przynajmniej trochę rozmazane.
    Szerokie owszem..a może to jeszcze brak umiejętności szybkiego ustawiania ostrości..

  3. #13
    Fotografujący Awatar michael_key
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Stargard
    Wiek
    41
    Posty
    2 129

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wiktor2323 Zobacz posta
    ..a może to jeszcze brak umiejętności szybkiego ustawiania ostrości..
    To może być decydujące w początkowym etapie fotografii. Tym bardziej, że waznych, ciekawych momentów się nie powtórzy.

  4. #14
    Uzależniony Awatar Zbyszko666
    Dołączył
    Jun 2008
    Miasto
    Śl.
    Posty
    970

    Domyślnie

    A mnie cały czas trapi czy dokupić coś z przedziału 17-40 + to co jest w stopce (a raczej z boku) to powinno wystarczyć na szeroką skalę. Aczkolwiek chodzi po głowie jeszcze 50mm 1.4 tylko pytanie po co, skoro przedział ogniskowych jest akurat ok. Najczęściej 28 oraz 85 jest używane.

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar gadget_zary
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Żary/Wrocław
    Wiek
    34
    Posty
    1 046

    Domyślnie

    Miałem przez pół roku 28-75 jako jedyne szkło i nieraz narzekałem na brak szerszego szkła. W twoim przypadku jeżeli możesz sobie na to pozwolić dokupiłbym 17-40/17-55 IS w zależności od budżetu i preferencji.

  6. #16
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    33
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez strideer Zobacz posta
    Dlaczego? Szkiełka typu 24 mm i szersze nie wymagają jakiegoś szczególnie dokładnego ostrzenia, kiedy fotografuje się z odległości 1-2 metrów z przysłoną f/2,8 lub mniejszą. Zwłaszcza jak robi się zdjęcia ruchu, gdzie i tak coś gdzieś musi być przynajmniej trochę rozmazane.
    Ja właśnie mam większy problem z ustawieniem ostrości ręcznie w masakrycznie ciemnych warunkach na 35L niż na 85 1.8, ale fakt, miałem problemy na dalszych dystansach.

  7. #17
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    74

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez micles Zobacz posta
    Ja właśnie mam większy problem z ustawieniem ostrości ręcznie w masakrycznie ciemnych warunkach na 35L niż na 85 1.8, ale fakt, miałem problemy na dalszych dystansach.
    Fotografia oznacza rysowanie światłem, a nie masakrycznymi ciemnościami.

  8. #18
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Kielce
    Posty
    1 290

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 4bert Zobacz posta
    Fotografia oznacza rysowanie światłem, a nie masakrycznymi ciemnościami.
    Akurat w kościele to sobie nim tak można porysować...
    tym bardziej, że teraz moda na nie błyskanie

  9. #19
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    74

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wiktor2323 Zobacz posta
    Akurat w kościele to sobie nim tak można porysować...
    tym bardziej, że teraz moda na nie błyskanie
    Moda? To już pamiątka ślubna ma mniejsze znaczenie? Ale błyskać trzeba umieć, a nie walić strobo jak leci. Więcej kręcę niż focę i przyznam, że nic tak nie wkurza jak walący mieprzytomnie lampą fotopstryk, ale gdyby mój ślub chciał focić ktoś kierujący się mofą, to bym go pogonił kijem i postarał się, żeby innych nowożeńców też nie skrzywdził.

  10. #20
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2010
    Miasto
    Legionowo
    Posty
    467

    Domyślnie

    28 1.8 fajny bo cichy i jasny oraz dobrze wykonany, ale często przymykam go do 2.0-2.5 aby być zadowolonym, rogi to jakaś porażka, osoby fotografowane lepiej trzymać w środku kadru bądź najbliższej okolicy, unikniemy efektu mydlanych rogów, podczas szerszych ujęć warto podnieść f do granic 4-5,6 otrzymasz ostry obraz... - fajne szkło, ale mogło by być ostrzejsze w rogach...

Strona 2 z 105 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •