Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: [MichalNG] pierwsze próby...

  1. #1
    michalng
    Guest

    Domyślnie [MichalNG] pierwsze próby...

    Witam....jestem totalnym nowicjuszem, wiec bardzo bym prosil i wszelkie rady...amatorszyzna totalna ze mnie, przegladam od jakiegos czasu forum,nie udzielam sie jak widac zbytnio, bo w sumie jak poczytac watki to na wieszosc pytan mozna znalesc odpowiedzi i w sumie stosujac glownie sie do rad forumowej spolecznosci mozna chyba powoli zaczac pokazywac swoje proby....prosze o wszelkie sugestie...nie chodzi mi o pochwaly bardziej o merytoryczne wykazanie bledow....sprzet EOS 300D z kitem....jak szanownej spolecznosci widzi sie kadrowanie w fotkach ponizej?:

    1. tutaj chyba moglo by nie byc tych obcietych rak, i chyba tlo wyszlo za jasne ale slonce dawalo dosc ostro tak mi sie wydaje ale poddaje ocenie szanownego gremium:



    2. robione przez szybe ....




    pozdrawiam
    Michal

  2. #2
    Początki nałogu Awatar SimOn!
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    3Miasto
    Wiek
    43
    Posty
    371

    Domyślnie

    Witam!

    Perwsze foto heh sam juz sobie wytknales dwa najwazniejsze bledy (przepalenia i te rozne "smiecie" w kadrze). Pozatym nie bardzo wiem co chciales pokazac/ przekazac tym zdjeciem. Ja chyba w tej sytuacji staral bym sie pokazac jakos tego dziadka kierowce, cos w stylu portret w miejscu pracy :smile:

    Drugie hmm sam nie wiem, troche mozna go bylo lampa po oczach dopalic. Wolal bym chyba tez poziomy kadr z chlopcem po lewejn np, moze ten mur / sciana dala by jakies tlo/wypelnienie kadru. A tak centralnie mi sie srednio podoba. Moze masz lepszy prtret lub inna sytuacje (jakis kontekst, historia) to pokaz.
    Tak ja to widze
    podpis...

  3. #3
    michalng
    Guest

    Domyślnie

    i tak nie bylo latwo bo arabowie sie cisna jak im zdjecia sie robi w ramadan...wiec tak bardziej z przyczai bylo robione...ale dziekuje za opinie...to jest bardzo przydatne bo mozna spojrzec inaczej na fote, co do foty 2 to mialo byc w moim zamysle jakis rodzaj smutku zyciowego...mina tego chlopca, stary zchodzony ubior......a pierwsze to tak klimat jakiegos spokojnego oczekiwania nie pospiechu w tym korku...cos tak jakos mnie sie widzialo...ale to moje przemyslenie...

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar Robson01
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    58
    Posty
    1 574

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez SimOn!
    Witam!

    Perwsze foto heh sam juz sobie wytknales dwa najwazniejsze bledy (przepalenia i te rozne "smiecie" w kadrze). Pozatym nie bardzo wiem co chciales pokazac/ przekazac tym zdjeciem. Ja chyba w tej sytuacji staral bym sie pokazac jakos tego dziadka kierowce, cos w stylu portret w miejscu pracy :smile:

    Drugie hmm sam nie wiem, troche mozna go bylo lampa po oczach dopalic. Wolal bym chyba tez poziomy kadr z chlopcem po lewejn np, moze ten mur / sciana dala by jakies tlo/wypelnienie kadru. A tak centralnie mi sie srednio podoba. Moze masz lepszy prtret lub inna sytuacje (jakis kontekst, historia) to pokaz.
    Tak ja to widze
    Dwójka przez szybę to raczej lampa nie za bardzo by je polepszyła.
    Canon
    Nie kłóć się z idiotami - ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem...

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar Robson01
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    58
    Posty
    1 574

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez michalng
    i tak nie bylo latwo bo arabowie sie cisna jak im zdjecia sie robi w ramadan...wiec tak bardziej z przyczai bylo robione...ale dziekuje za opinie...to jest bardzo przydatne bo mozna spojrzec inaczej na fote, co do foty 2 to mialo byc w moim zamysle jakis rodzaj smutku zyciowego...mina tego chlopca, stary zchodzony ubior......a pierwsze to tak klimat jakiegos spokojnego oczekiwania nie pospiechu w tym korku...cos tak jakos mnie sie widzialo...ale to moje przemyslenie...
    Do zdjęć podpadających pod portret i pod tą szerokością geograficzną ( niechęć do fotografa plus ew. bakszysz) to lepsze byłoby dłuższe szkło, wtedy można z zaskoczenia.
    Canon
    Nie kłóć się z idiotami - ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem...

  6. #6
    michalng
    Guest

    Domyślnie

    wlasnie sobie odkladam na cus pozdniejszego....mam swiadomosc ze to takie sobie kadry ale od czegos tzreba zaczac....postaram sie o lepsze nastenym razem...dzieki i pozdrawiam....

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •