Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 89

Wątek: [mss] Galeria fotoamatora

  1. #11

    Domyślnie

    Ooo 38 i 39 mi sie podobają Ładny ten księżyc :P

  2. #12
    Początki nałogu Awatar Juriko
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    485

    Domyślnie

    Ty z tym darem narodu dla narodu to serio?
    Zdj. 40, jak robiłeś to zdjęcie?

  3. #13
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Działyń
    Posty
    725

    Domyślnie

    mss nie obraź się, ale niektóre zdjęcia są po prostu nieostre. Zdjęcie numer 4 bardzo fajne, ale za ciemne;

    18 robiła by pozytywne wrażenie gdyby była ostra w całości, bo ostrzyłeś tylko na pień, do widoczków nie f=8 tylko f11-16. Wtedy robi się odrobinę lepiej.

    Z Włoch tylko 29, świetnie się wkomponowało i dało przyjemny efekt, reszta jest taka "prosta".

    33 - jest strasznie ruszone, gratuluje uchwycenia, ale na przygotowań Ci zbrakło.

    41 - bardzo fajna fotka. Chociaż panuje na niej bałagan, to się jednak podoba. Pokazuje, że nie potrzeba L-ek by robić dobre zdjęcia.

    Powiem tak na przyszłość. Jeżeli chcesz robić zdjęcia widoków wyposaż się w statyw (nawet taki lekki) byś na spokojnie mógł wyostrzyć i ustawić wszystko.

    Cytat Zamieszczone przez Juriko Zobacz posta
    Ty z tym darem narodu dla narodu to serio?
    Zdj. 40, jak robiłeś to zdjęcie?
    S5, to kompakt być może był podpinany do lunety ?
    |600D|7D|17-40|24-105|70-200|120-400|

  4. #14
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 835

    Domyślnie

    IMHO:
    choinka najlepsza,
    piorun najciekawszy,
    Generlanie dużo mało ostrych i poruszonych, wcześniejsze uwagi równie aktulane.
    Ale nie ma co się poddawać, tylko focić, focić i wyciagać wnioski z błędów

  5. #15

    Domyślnie

    Na wstępnie dziękuję za konstruktywną krytykę - takiej nigdy za wiele.

    A teraz konkretniej:
    Juriko - parametry ekspozycji są zapisane w metadanych zdjęcia. W skrócie - zimowa noc, statyw, ogniskowa ustawiona na maksimum, ISO100, do tego dobrany metodą prób i błędów czas ekspozycji. Zadnej lunety nie stosowałem, jak zasugerował Darx.

    Darx - nie obrażam się. Wiem, że niektóre zdjęcia są nieostre. Zdjęcia z Włoch są proste, ale czasem prostota jest najlepsza. Zdjęcie 33 robione z ręki moim starym kompaktem (canon S5 IS) i rzeczywiście bez przygotowań. Jeśli chodzi o 41, potwierdza ono znaną zasadę - to czlowiek, a nie aparat, robi zdjęcie. Mam statyw, ale do tej pory byłem za leniwy, by go brać ze sobą... Ale chyba pora zacząć (trochę kosztował, a głównie leży w szawce).

    Bangi - nie wiem co wszyscy widzą w tej choince... Mnie się to zdjęcie nie podoba (no i nie przyłożylem się, gdy naprawiałem perspektywę). I zdecydowanie się nie poddaję... Wręcz przeciwnie - zamierzam się rozwijać.
    Canon EOS 60 D + Canon 17-85 mm IS f/4-5.6 USM + Canon 70-200 mm f/4 L USM + Canon Speedlite 430EX + trochę drobnicy

  6. #16

    Dołączył
    Jan 2012
    Miasto
    Birmingham
    Posty
    0

    Domyślnie

    hey ,no to tak 1. wogole nie komentuje :P
    7.choinka bardzo ladna 16.super fotka ,szczegolnie z ta mgla 20.robak czy konik polny ale calkiem fajne ,Tuz przed burza ,bradzo podoba mi sie kompozycja .24 i 25 wysmienite ,chyba moje ulubione ,ah no i ksiezyc tez bardzo ladnie ! powodzenia

  7. #17
    Bywalec
    Dołączył
    Aug 2006
    Posty
    159

    Domyślnie

    Druga partia zdjęć jakby nie Twoja.... na mój gust duża różnica na plus. Jest taka niepisana zasada, że zdjęć fatalnych sie nie pokazuje - no chyba że chcesz usłyszeć że jest fatalne....
    A Ty rozpocząłeś swoją galerię od fatalnego zdjęcia roweru...

    Faktycznie zdjęcia z Włoch trudno skopcić bo nawet jak nic na nich nie ma to są bajkowe kolory - i to już robi wrażenie.

    Piorunujące to nie są fotki aczkolwiek piorun wyszedł Ci fajnie.
    Canon 350 + kit + grip + Canon 70-200 L F4, 24-105 L F4 IS USM + SANDISK ULTRA III 1 GB + cała elektrownia akumulatorków. 430EX, 50 1.8. Zbieram na coś naprawdę długiego.

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar xxkomarxx
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Rzeszów, Tarnobrzeg, Sandomierz
    Wiek
    40
    Posty
    1 456

    Domyślnie

    mss w profilu widzę Bieszczady. Z której części dokładnie? Z tego co widzę w galerii to Polana i okolice
    Ostatnio edytowane przez xxkomarxx ; 12-01-2012 o 14:13

  9. #19

    Domyślnie

    victoria81 - miło jest słyszeć, że moje fotki komuś się podobają A przy okazji - konik polny to dla mnie też "robal" Dodam, ze zdjęcie jest przekręcone o 90 stopni, bo konik sobie usiadł pionowo na ścianie Natomiast zachód słońca pokazany na fotkach 24 i 25 był dużo ciekawszy na żywo - warunki idealne na romantyczną randkę

    icik - wszystkie zdjęcia są moje A poza tym z komentarzy wnioskuję, że miast się rozwijać, to się uwsteczniam, ponieważ zdjęcia z Warszawy są najnowsze (wykonane 26 lub 27 grudnia 2011 roku).

    xxkomarxx - miejscowość, w której mieszkam, zwie się Czarna Dolna, aczkolwiek ostatnio w dni robocze moim miejscem zamieszkania (i jednocześnie pracy) są Ustrzyki Dolne.
    Canon EOS 60 D + Canon 17-85 mm IS f/4-5.6 USM + Canon 70-200 mm f/4 L USM + Canon Speedlite 430EX + trochę drobnicy

  10. #20

    Domyślnie

    Drugi weekend 2012 roku spędziłem we Wrocławiu. Oto efekty...

    42. Ratusz

    43. Choinka na Rynku w nocy

    44. Choinka na Rynku w dzień

    45. Fragment Rynku

    46. Jeden z narożników Rynku

    47. Krasnoludek

    48. Katedra

    49. Pałac obok Katedry

    50. Figura Matki Boskiej przed Katedrą

    51. Wieże katedralne

    52. Hala Stulecia i Iglica

    53. Hala Stulecia
    Canon EOS 60 D + Canon 17-85 mm IS f/4-5.6 USM + Canon 70-200 mm f/4 L USM + Canon Speedlite 430EX + trochę drobnicy

Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •