Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24

Wątek: Lekcja 3 - dyskusja

  1. #21
    Początki nałogu Awatar shaqi
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Wodzisław Śl.
    Wiek
    45
    Posty
    448

    Domyślnie

    A mi się podoba i jestem pod dużym wrażeniem. Mam wspomniany Zoom i od razu poznałem zdjęcia. Brawo przez duże B. Mieszkam niedaleko tego parku (jakieś 80km) i jak nazbieram na 70-200 2,8 IS jade tam przetestować te cudo.
    Amator. Minolta 7+akcesoria, Canon 20D+ EF-S 18-55 II USM, EF-S 17-85IS, EF 50 1.8, M42 System+ Speedlights580EX. Dodatkowo 3lampy studyjne 200Ws.
    Moje gnioty http://www.fotopozytyw.prv.pl
    A tu mój główny profil działalności http://www.mepia.pl

  2. #22
    Pełne uzależnienie Awatar Nemeo
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Silesia
    Posty
    1 757

    Domyślnie

    Choć jak dla mnie za ostre przejście między skrzydłem a niebem. Wygląda to troszkę sztucznie.
    Sven czy mógłbyś tu zamieścić to zdjęcie w oryginale, bez poprawek typu wycinanie nieba ?

  3. #23
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2005
    Miasto
    3miasto
    Posty
    568

    Domyślnie

    To nie jest typowa szkoła - to konsylium.I dobrze.
    Ja również twierdzę że rażąca jest ostrość krawędzi ptaka wobec nieostrości detali w tym samym polu obiektu! No - tak nigdy nie ma naprawdę!
    Ja myślę że należałoby poszerzyć i zmienić parametry wtapiania maski wyciętego ptaka - by zdjęcie było optycznie (wzrokowo) spójne.
    I - chętnie dowiem się co inni koledzy na to: jak tego uniknąć, jak to poprawić.Tu są tacy co "nic" i tacy co "zęby zjedli" - albo po prostu: już takie coś przeszli!I nie ma się co obruszać ani traktować uwag personalnie. By się uczyć - potrzeba pokory.A nauczyciele - TEŻ się uczą.Tu byle kto sobie "mordy głupimi uwagami nie wyciera" - jak na w/w forach.Tu - nawet forma jest z wyższej półki!:-)
    Na udane zdjęcie obecnie składają się dwa aspekty: zrobić i obrobić. W analogu - sorry - ani byś mu innego nieba nie wklejał ani nie wyostrzał.Taki by poszedł bo to swiadectwo tego co najcenniejsze: mieć aparat we właściwym czasie, właściwym miejscu i jeszcze tyle umiejetności, by go użyć!
    I nikt tego nie kwestionuje - debata jest pod hasłem: jak l e p i e j .
    Bo to SZKOŁA DOSKONALENIA CB.

  4. #24
    sv
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nemeo
    Sven czy mógłbyś tu zamieścić to zdjęcie w oryginale, bez poprawek typu wycinanie nieba ?
    pierwsze z tych ujec jest w oryginale (tylko uciete do kwadratu) w drugim wkleilem niebo
    pzdr
    sven

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •