Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Edycja PC po polsku?

  1. #1

    Domyślnie Edycja PC po polsku?

    Witam czytających
    Szukałem tematu dot. programów do edycji filmów w jęz. polskim - nic nie znalazłem. Nie jestem już młody więc obce języki są mi raczej obce. Wiem, że Corel Video Studio jest dość tani a zarazem edycja odbywa się po polsku i to jest (moim zdaniem) ważne. Często czytam o Adobe Premiere, Vegas Studio - widzę, że Corel jest tu obcy? Nie wiem czy ktoś z forumowiczów próbował kiedyś swoją lustrzanką skopiować film wyświetlany projektorem np. Super 8 lub 8 mm. Są specjalistyczne studia, ale liczą sobie za tą czynność wielkie pieniądze. Ja próbowałem i nawet w bardzo prymitywny sposób można to zrobić. Czy ktoś z forumowiczów ma takie doświadczenia? Film zgrany należy jeszcze zmontować razem z innymi podłożyć dźwięk. Próby zgrania filmu metodą filmowania cyfrową kamerą video nie udało się film migał, anie wiem czy można w jakiś sposób usunąć takie migające co pewien czas sceny wyrównać? - czy jest program który może wyrównać nierówne rozświetlenie poszczególnych scen. Lustrzanka 5D mkII nie daje efektu migotania. Tyle na wstępie, poczekam na odzew.

  2. #2
    Uzależniony
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    617

    Domyślnie

    Adobe ma chyba wszystkie wersje językowe.
    Co do kopiowania filmu najlepiej jest użyć skanera. Skanery takie nie są tanie i najtańszym akceptowalnym rozwiązaniem jest Epson V600 i dalej V700/750.
    Dalej ceny idą w górę kilka tysięcy dolarów do $20k za Flextight X5. Dlatego też specjalistyczne serwisy liczą sobie takie pieniądze.
    Prymitywnie można by spróbować użyć powiększalnika do filmu i aparat cyfrowy. Zakładając że dałoby się zamontować aparat idealnie równolegle do filmu, można by rzucić obraz z filmu na matrycę. I zrobić zdjęcie każdej klatki.
    Kupa roboty, ale może komuś się będzie chciało pokombinować

  3. #3

    Domyślnie

    Witam
    Dziękuję za zainteresowanie poruszonym tematem. Adobe fakt ma język polski, ale cena nie jest na rynek polski, dlatego pisałem o Corelu - jako soft do montażu filmu w cenie poniżej 300zł. Jeśli zaś chodzi o kopiowanie filmu Super 8 - inaczej sfilmowanie filmu wyświetlanego projektorem, a nie skanowanie poszczególnych klatek. Mam skaner V750 i nawet o tym nie myślę, gdyż kopia 1 klatki daje nie najlepsze efekty. Klatka filmu ma wymiar ok. 5x3mm i nie da dobrych wyników nawet najlepszy skaner. Większość forumowiczów pisze nt. programów za duże pieniądze - wiadomo są lepsze, ale mnie nie potrzeba do domowych celów takiej armaty.

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    1 304

    Domyślnie

    Prosty niedrogi programik, ale całkiem użyteczny AVS Video Editor
    Tu krótki test programu: http://www.komputerswiat.pl/testy/pr...eo-editor.aspx
    6D; 5DII; C 24-70 2.8L; C 24-105L; C 70-200 2.8L; C 35 2.0 IS; C 50 1.4; C 85 1.8; S 17-35 2.8-4
    Moje fotki Moje fotki II

  5. #5
    Coś już napisał Awatar Ajgor
    Dołączył
    Dec 2008
    Miasto
    Legnica
    Posty
    54

    Domyślnie

    BARDZO dobry jak na swoją cenę, i po Polsku jest nowy program Avida - Avid Studio 1.0. Można kupić w cenie poniżej 500zł, a w tym dostaje się na przykład ponad 4 TYSIĄCE dodatkowych elementów typu tytuły, napisy, efekty montażowe, menu płyt itd. Program dodatkowo świetnie radzi sobie z filmami AVCHD (to tak na przyszłość), jest prosty w użyciu, do kompletu dostajesz cały cykl wideotutoriali za darmo, a możliwościami, moim zdaniem, bardzo mocno wyprzedza Corela. I jest sporo prostszy w użytkowaniu.
    Zresztą tutaj:

    http://www.avid.com/US/products/avid-studio

    wystarczy przejść na zakładkę Tutorials, i tam są te same tutoriale, które są dodawane do programu.
    Pozdrawiam.
    Ajgor
    Canon EOS 1000D. Szkło: kitowy 18-55. Lampa Nissin Di622.

  6. #6
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    74

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szymad Zobacz posta
    Witam
    Dziękuję za zainteresowanie poruszonym tematem. Adobe fakt ma język polski, ale cena nie jest na rynek polski, dlatego pisałem o Corelu - jako soft do montażu filmu w cenie poniżej 300zł. Jeśli zaś chodzi o kopiowanie filmu Super 8 - inaczej sfilmowanie filmu wyświetlanego projektorem, a nie skanowanie poszczególnych klatek. Mam skaner V750 i nawet o tym nie myślę, gdyż kopia 1 klatki daje nie najlepsze efekty. Klatka filmu ma wymiar ok. 5x3mm i nie da dobrych wyników nawet najlepszy skaner. Większość forumowiczów pisze nt. programów za duże pieniądze - wiadomo są lepsze, ale mnie nie potrzeba do domowych celów takiej armaty.
    Adobe Premiere Pro ma polską wersję językową? Używam CS5 i niczego takiego nie widziałem. Sony Vegas w wersji amatorskiej podobno ma być spolszczone. Można też zainteresować się http://www.magix.com/pl/video-deluxe/
    Rozum jest rzeczą najsprawiedliwiej wśród ludzi podzieloną, bo nie spotkałem nikogo, kto by się uskarżał, że ma go za mało
    Wg Kartezjusza

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •