Strona 3 z 18 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 176

Wątek: Studniówka

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar Venio
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Katowice
    Wiek
    37
    Posty
    1 084

    Domyślnie

    heh no to ja opowiem swoją historie z nierozpoczetej jeszcze studniowki... Ja jestem w drugiej LO i moi znajomi z maturalnych mają studiowke i mnie poprosili bym zrobił im zdjęcia klasowe... zgodziłem sie. Potem wyszło ze mam zostac całą impreze i focic całą noc wszystko spoko. Wynajeli jakąś kamerzystke ktora miała kręcic studiowke. Moja kumpela ktora zajmuje sie organizacją tej studiowki powiedziała jej ze ja robie zdjęcia a ona kręci film... wszystko ok, kazdy sie zgodził itp A dzisiaj podchodzi do mnie kumpel i mowi ze ta kamerzystka przy okazji wizyty w naszej szkole (poniewaz miała zrobic pare ujęc z lekcji w szkole) zaczeła zbierac zapisy na zdjęcia klasowe na studiowce... heh oczywiscie odrazu telefon do mojej kumpeli co sie dzieje. Ona nic o tym nie wie i wyraznie jej mowila co kto robi i zadzwoni do niej i ją opierdo** heh dobrze ze nie wiemjak ta babka wygląda to tez bym dodał pare słow od siebie :P bo ogolnie jest to conajmniej nie miłe takie wpychanie sie na siłe. Bo ja tez rownie dobrze mogl bym pozyczyc od kolegi kamere i kamerowac ale nie wpycham sie bo wiem ze kto inny jest do tego wynajęty... heh świat jest okrutny

  2. #22
    Pełne uzależnienie Awatar Venio
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Katowice
    Wiek
    37
    Posty
    1 084

    Domyślnie

    tez jestem ciekaw co do dyfuzora... bo kurde chciałem kupic ale nie wyrobie sie z kasa do studiowki... to juz w piątek teraz. I tak dobrze ze juz w drodze jest 50mm 1.8
    Zastanawia mnie to jak mam robic te zdjęcia klasowe tam... sufit sie juz dowiadywałem jest dosc wysoko wiec nie wiem czy wyjdzie mi dopalanie od sufitu... Jest gdzies napisane jaki jest max wysokosci jesli sie dopala od gory (mam 550ex)? cholera bo nie chce bezposrednio walic bo będą cienie nawet stofen tutaj nie pomoze chyba.

  3. #23
    Bywalec Awatar bogunow
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Łomża
    Posty
    122

    Domyślnie

    Dzięki za uwagi, komentarze i wszelkie sugestie.
    Co do sprzętu jakim pracowałem to 300D + (wstyd się przyznać, ale jeszcze nie mam innego) KIT 18-55mm i lampa 580EX. Wszystkie zdjęcia lampą w sufit z wysuniętym odbłyśnikiem lampy. Aparat w trybie M ustawiony na :
    - ujęcia statyczne 1/80s F:6,3
    - tańce 1/200s F:6,3
    Zdjęcia w RAW wywoływałem w C1 jako TIFF. Później photoshop i Neat Image bo przy wyciąganiu cieni szumy wychodzą.
    Co do atmosfery to rzeczywiście było spokojnie. Później impreza zaczynała się rozkręcać, ale ja byłem tylko do 22:00.


  4. #24
    Pełne uzależnienie Awatar Venio
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Katowice
    Wiek
    37
    Posty
    1 084

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bogunow
    Dzięki za uwagi, komentarze i wszelkie sugestie.
    Co do sprzętu jakim pracowałem to 300D + (wstyd się przyznać, ale jeszcze nie mam innego) KIT 18-55mm i lampa 580EX. Wszystkie zdjęcia lampą w sufit z wysuniętym odbłyśnikiem lampy. Aparat w trybie M ustawiony na :
    - ujęcia statyczne 1/80s F:6,3
    - tańce 1/200s F:6,3
    Zdjęcia w RAW wywoływałem w C1 jako TIFF. Później photoshop i Neat Image bo przy wyciąganiu cieni szumy wychodzą.
    Co do atmosfery to rzeczywiście było spokojnie. Później impreza zaczynała się rozkręcać, ale ja byłem tylko do 22:00.
    wstyd nie wstyd... obiektyw to obiektyw - słuzy do robienia zdjęć
    Jakie ISO stosowałeś? Na jakiej wysokosci był sufit? no i czy zdjęcia klasowe robiłeś z statywem, i czy tez dopalałeś od sufitu z odbłyśnikiem?

  5. #25
    Początki nałogu Awatar Błajo
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Gdynia
    Wiek
    39
    Posty
    473

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bogunow
    ale ja byłem tylko do 22:00.
    Pewnie przegapiles najwazniejsze... by tak od 23:00 wyjelismy arsenal z pod stolow
    Sprzęt: Canon + wymienne obiektywy + zewnętrzna lampa błyskowa

  6. #26
    Pełne uzależnienie Awatar Zielony
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    przystanek Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 928

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Venio
    Na jakiej wysokosci był sufit?
    dokładnie tak jak na dworcu centralnym w W-wie, nie no żartuje...

    @ VENIO - na zdjęciach nie widać??

  7. #27
    Bywalec Awatar bogunow
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Łomża
    Posty
    122

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Venio
    wstyd nie wstyd... obiektyw to obiektyw - słuzy do robienia zdjęć
    Jakie ISO stosowałeś? Na jakiej wysokosci był sufit? no i czy zdjęcia klasowe robiłeś z statywem, i czy tez dopalałeś od sufitu z odbłyśnikiem?
    ISO 200 trochę też 400.
    Przy zdjęciach klasowych wyszło znowu trochę zamieszania
    Pierwsze trzy klasy robili panowie o których pisałem wcześniej. Gdy w końcu ustawiłem swoich, kilka osób chciało żeby grupowe i tamci im zrobili. No ale oni oczywiście, że jeśli zrobią to ja grupowego nie mogę Mnie właściwie było wszystko jedno, bo "umowę" miałem na nagranie zdjęć na CD - bez odbitek, więc nic na tym nie straciłem, tylko maturzyści mieliby tanie odbitki grupowe, a tak będą słono płacić za sztukę. Co do techniki robienia zdjęć grupowych przez panów fotografów, to robili to tak jak ja, czyli bez statywu, lampa z odbłyśnikiem od sufitu.
    Ostatnio edytowane przez bogunow ; 17-01-2006 o 18:20


  8. #28
    Pełne uzależnienie Awatar Jac
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    W-wa/Bielany
    Posty
    4 813

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bogunow
    Tak jak obiecałem zapodaję linka do galerii studniówkowej.
    Bardzo ladne zdjecia, maja kilka niedociagniec (juz wymienione) ale w/g mnie robota wykonana bardzo dobrze, a co najwazniesze ladna pamiatka dla maturzystow...

    Cytat Zamieszczone przez bogunow
    Najbardziej gorszących zdjęć nie zamieściłem
    http://bogunow.com/thumbnails.php?album=34
    mam wrazenie ze duzo nas omija - moglbys zdefiniowac zwrot 'najbardzie gorszace', najlepiej ilustujac ;-)

  9. #29
    Pełne uzależnienie Awatar KuchateK
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    USA
    Posty
    4 895

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jac
    mam wrazenie ze duzo nas omija - moglbys zdefiniowac zwrot 'najbardzie gorszace', najlepiej ilustujac ;-)


    Dolaczam sie do prosby

    Ubolewam nad brakiem takiego fotografa na mojej :/
    ...

  10. #30
    Początki nałogu Awatar SimOn!
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    3Miasto
    Wiek
    42
    Posty
    371

    Domyślnie

    Cos czuje ze o czerwona bielizne plci pieknej sie koledzy dopominaja Ale jak by nie patrzec to kolor Canona Hmmm... przyszedl mi do glowy pomysl na ciekawa fotke reklamowa. Czy komus podoba sie zolta bielizna

    Zdjecia sa naprawde ok. Swietna pamiatke beda mieli.
    podpis...

Strona 3 z 18 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •