Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27

Wątek: Lustrzanka do nagrywania filmów

  1. #21
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    33
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bogdan56_Ch Zobacz posta
    Lepszym wyborem jest kamera cyfrowa. Funkcja filmowania w aparatach to jest tylko opcja i nie ma zastępować sprzętu do tego przeznaczonego.
    Rozumiem że tym 50d to już tysiące nakręconych godzin materiału?

    Jak już miałbym podawać filmową alternatywę lustrzanek, to zaczynałbym od C300 i REDa. Które kosztują co najmniej o jedno zero więcej.

  2. #22
    Dopiero zaczyna Awatar OwiecPL
    Dołączył
    May 2010
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    20

    Domyślnie

    Dobra, jakby kogos interesowalo to wzialem sobie 600D, bo akurat dobra oferte znalazlem.

  3. #23
    sv
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OwiecPL Zobacz posta
    Dobra, jakby kogos interesowalo to wzialem sobie 600D, bo akurat dobra oferte znalazlem.
    Bardzo dobry wybór.

  4. #24
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    19

    Domyślnie

    Jaki obiektyw do 600d polecacie do filmowania?

  5. #25
    Dopiero zaczyna Awatar OwiecPL
    Dołączył
    May 2010
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    20

    Domyślnie

    Dokladnie takie samo pytanie chcialem zadac. Teraz biegam z pozyczonym od kumpla Canonem 50mm f/1.8, ale nie widze sensu w kupowaniu takiego obiektywu, skoro tak czy siak AF mi sie nie przyda (zmiana koloru i dzwiek silniczka podczas nagrywania).

    Poczytalem nt. M42 i wyszlo, ze Takumar 50mm f/1.4 to jedna z lepszych stalek. Czy ktos sie nia bawil przy nagrywaniu filmow? Bo nie chcialbym kupic czegos co sie nie nadaje do nagrywania Na ta chwile mam ez pozyczonego Heliosa 52mm f/2, ale pierscien od ostrosci chodzi tak ciezko, ze nagrywanie nim raczej nie byloby za wygodne.

  6. #26

    Domyślnie

    Powiedzcie mi jak wam sie udaje nagrać dobry jakościowo film dynamicznej sceny lustrzanką, w dodatku z obiektywem bez stabilizacji obrazu i bez statywu? Ja próbowałem i nie udaje mi się. Wszystko sie strasznie trzęsie i nie da sie tego oglądać. To samo kręce kamerą HV20 i jest git. Kręcę z ręki i wszystko jest płynne, nic sie nie trzęsie. A w 60D nawet z obiektywem z IS jest duzo gorzej. Poza tym używanie zoomu też jest problematyczne. A może po prostu nie umiem tego obsługiwać?

  7. #27
    Bywalec
    Dołączył
    Jun 2010
    Wiek
    47
    Posty
    149

    Domyślnie

    Jest coś takiego jak steadycam, właśnie do dynamicznych akcji. Fajna sprawa ale dość droga. Można samemu zrobić zestaw DIY, który wyjdzie ci dużo taniej
    5Dmk3, 60D, 16-35L/4, 35L, 100L/2.8, 85/1.8, 50/1.4, 24-105L, 17-85, 580EX II

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •