Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 37

Wątek: poświąteczne obniżki (?)

  1. #1
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Piaseczno
    Wiek
    42
    Posty
    66

    Domyślnie poświąteczne obniżki (?)

    Przymierzam się do zakupu 5D II. (Początkowo miałem czekać aż wyjdzie 5D III, ale to chyba za dużo czekania). Jeśli chodzi o poświąteczne obniżki sprzętu AGD, to chyba coś takiego istnieje, ale czy kojarzycie tego rodzaju praktyki w sklepach foto? Warto czekać do ostatnich dni roku, czy zrobić sobie prezent już teraz?

  2. #2
    Pełne uzależnienie PREMIUM member Awatar MMM
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    4 250

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez greatidea Zobacz posta
    Przymierzam się do zakupu 5D II. (Początkowo miałem czekać aż wyjdzie 5D III, ale to chyba za dużo czekania). Jeśli chodzi o poświąteczne obniżki sprzętu AGD, to chyba coś takiego istnieje, ale czy kojarzycie tego rodzaju praktyki w sklepach foto? Warto czekać do ostatnich dni roku, czy zrobić sobie prezent już teraz?
    Poczekaj do wiosny albo chociaż do premiery D800 bo wtedy cena 5D2 wyraźnie spadnie.

  3. #3
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    90

    Domyślnie

    jak masz czym robić to poczekaj...

  4. #4
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Piaseczno
    Wiek
    42
    Posty
    66

    Domyślnie

    Mam 50D, a fotografia nie stanowi głównej części mojego dochodu.
    Kusi mnie jednak, żeby zapłacić w tym roku "parę" złotych mniej podatku i Vatu ...

  5. #5
    Uzależniony
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    840

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez greatidea Zobacz posta
    Mam 50D, a fotografia nie stanowi głównej części mojego dochodu.
    Kusi mnie jednak, żeby zapłacić w tym roku "parę" złotych mniej podatku i Vatu ...
    W takim razie im drożej kupisz, tym mniej podatku zapłacisz

    A tak na poważnie - bardzo dużo zależy od kursów wymiany walut, a tego nie przewidzisz.

  6. #6

    Domyślnie

    Kupuj teraz ponieważ producenci podnoszą ceny zakupu , a w styczniu jeszcze podrosną .

  7. #7
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    28

    Domyślnie

    kupuj i ciesz się robieniem zdjęć

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar zanussi
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    to tu to tam
    Wiek
    47
    Posty
    1 696

    Domyślnie

    można też: kup i ciesz się z Vatu i małego podatku!
    Oko plus aparat - dobrana para.

    sprzęt do generowania, rozpraszania, skupiania i rejestrowania świat(ł)a.....

  9. #9
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie

    cena 5D mkII spadnie, jak korpus ten zacznie sie zauwazalnie gorzej sprzedawac. biorac pod uwage kryzys i sytuacje na rynku nie spodziewam sie, zeby to zbyt predko nadeszlo.

    Canon w tej chwili zamortyzowal R&D i marketing mkII i moze go teraz klepac po kosztach materialu i transportu (+clo +podatki ). wiec bije na tym kase okrutna i nie wydaje mi sie absolutnie, zeby byl zainteresowany 5D mkIII.

    Nikon D800... niech jego premiera bedzie w lutym, sam korpus w sklepach w czerwcu (tak dla zwyklego smiertelnika, nie przyjaciol i znajomych krolika), w sensownej cenie moze w pazdzierniku 2012... zalozmy sie, ze 5D mkII do tego czasu nie zejdzie ponizej 1500 EUR nowka...
    www albo tez flickr

  10. #10
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 408

    Domyślnie

    VAT odliczysz od razu ale z dochodowym to chyba trochę inaczej bo 5DII będzie środkiem trwałym, podlegającym amortyzacji a nie jednorazowemu wpisaniu w koszty. Nie jestem księgowym więc sprawdź te informacje.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •