Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: Karta pamięci do 60d

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2011
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    39

    Cool Karta pamięci do 60d

    Mój 60d leci z hong kongu więc postanowiłem dobrać do niego kartę pamięci. Przejzałem kilka statystyk i jeśli chodzi o pojemność to powinno mi wystarczyc 8gb. problem mam z klasą. Czy klasa 6 będzie wystarczyła do kręcenia filmów?

    Zależy na mi też opiniach waszych własnych kart pamięci.

    Z góry dziekuje za pomoc

  2. #2
    Bywalec
    Dołączył
    Jan 2007
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    113

    Domyślnie

    8 Gb powinno wystarczyć. Kwestia jakie rozdzielczości chcesz używać, jak długie filmy kręcić i ile czasu je przechowywać na karcie - jeśli poskłądasz swoje wymagania pod tym wzgledem z pojemnością powinno Ci wyjść czy te 8 bedzie dla Ciebie wystarczające. Co do wydajności sprawdź dane liczbowe o przede wszystkim szybkości zapisu (na odczyt można sobie poczekać), gdyż nie zawsze współczynnik x2, x3.... x6 odpowiada rzeczywistości. Ja nie kręcę filmów - moze podpoiwie Ci ktoś co to robi i poda konkretna sprawną kartę

  3. #3
    Początki nałogu Awatar KUBAwo
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    W-WA
    Posty
    449

    Domyślnie

    Mam sandiska hd video i mam jakąś kingston class 4, na jednej i drugiej nie zauważyłem problemów z filmami w 1080...

  4. #4
    Coś już napisał
    Dołączył
    Oct 2011
    Miasto
    Mikołów
    Posty
    54

    Domyślnie

    W instrukcji aparatu podają aby używać co najmniej klasy 6, czyli taka powinna starczyć.

  5. #5
    Początki nałogu Awatar KUBAwo
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    W-WA
    Posty
    449

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez alnico Zobacz posta
    W instrukcji aparatu podają aby używać co najmniej klasy 6, czyli taka powinna starczyć.
    Myślę, że spokojnie i jak zamierzasz kręcić trochę filmików to 8gb to trochę maławo niestety. U mnie bywa 7 min - 3gb a do tego zdjęcia w rawach i łatwo zawalić kartę.

  6. #6

    Domyślnie

    Ja kupiłem jakiś czas temu na alledrogo kingstona 32GB clasa 10 za 160zł...Nie są to aż takie duże pieniądze, a dzięki temu nie mam problemu ani z prędkością zapisu do filmów ani z pojemnością.
    C5Dmk2 + C28-135 USM IS + C16-35/2.8 + C24-70/2.8 + C50/1.8 + C70-210/3.5-4.5 USM + C430EXII + Sonnar 180/2.8 + inne graty

  7. #7

    Domyślnie

    Prawdopodobnie już tam dotarłeś, ale rozpoznanie w terenie możesz zrobić zerkając na ranking kart pamięci na stronie chip'a. Ranking power - po prostu najlepszy sprzęt, ranking econo - najlepszy sprzęt biorąc pod uwagę stosunek ceny do jego jakości.
    Osobiście jakieś 4 miesiące temu właśnie do 60D kupiłem Transcenda 32GB 10class, wszystko jest w najlepszym porządku, więc mogę polecić. Wtedy kosztował on niecałe 160zł.

    Pozdrawiam

  8. #8
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Działyń
    Posty
    725

    Domyślnie

    Moja luba do 600d kupila karte hamy 8gb class 10, w cenie 60 zl. Calkiem niezlie sobie ta karta radzi
    |600D|7D|17-40|24-105|70-200|120-400|

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Toruń
    Wiek
    56
    Posty
    1 502

    Domyślnie

    Jeśli oprócz robienia zdjęć zamierzasz bawić się w filmiki, to na początek proponuję: http://www.ceneo.pl/7831411. Ja takiej używam za równo do kamerki jak i aparatów - spisuje się bardzo dobrze. Ten model (jeśli chodzi o klasę, szybkość i pojemność) w zupełności wystarczy. Z biegiem czasu jak się "rozkręcisz" na pewno dokupisz sobie kolejną kartę.
    C R6; C RF 24-70 L; C RF 100-500 L

  10. #10
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    24

    Domyślnie

    a ja z kolei polece 16gb kiongstona SDHC ultimatex 100x (klasa 10) - mam, kosztowała mnie niecałe sto złotych (nie chce mi się szukać paragonu) a spisuje się świetnie. Mieści około 580 rawów w pełnej rozdzielczości, w przyszłości pewnie dokupię jeszcze jedną (8 lub 16), oczywiście tę samą
    Ogolnie karty kingstona są warte polecenia, pracuje z nimi od dobrych paru lat
    Ostatnio edytowane przez o rly?? ; 05-12-2011 o 23:01

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •