Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 33

Wątek: Idą święta=>Będą zakupy:D

  1. #21
    Bywalec Awatar r3b
    Dołączył
    May 2011
    Miasto
    Legionowo
    Posty
    216

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez CyrJak Zobacz posta
    Nie masz chyba musu zrobienia zakupów :-)
    No musu nie mam... i w zasadzie to dal bym rade zarowno 1d mkII n kupic jak i 5d mkI. Tylko mam tak szeroko rozstawione zainteresowanie (studio-sport) ze ciezko mi zdecydowac... :-(

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

  2. #22
    Dopiero zaczyna Awatar STR8
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Zakopane
    Posty
    34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez CyrJak Zobacz posta
    Przy kupowaniu 1D trzeba bardzo uważać, bo 3/4 tego sprzętu to sztuki naprawde mocno eksploatowane przez zawodowych fotorepo.. o czym świadczy np. to że jedna z tegorocznych BZWBK press photo to właśnie fotka z tej puszki: http://fotoreporterzy.net/wp-content...ecie-Roku1.jpg
    Dużo przesady w Twoim poście... zastanawiam się skąd wziąłeś te liczby ? Naturalnie, że seria 1 jest często wykorzystywana przez osoby zawodowo zajmujące się fotografią, ale nie przesadzajmy. To że aparat wygląda na podrapany, nie znaczy że używał go "zawodowiec" z tą klasą sprzętu nie obchodzi się jak z jajkiem, ale amatorzy też nimi z powodzeniem fotografują. Widziałem jedynki wyglądające jak psu z gardła wyjęte, używane przez pasjonatów, ale jestem przekonany, że pewnie posłużą dłużej niż moja 5d


    Cytat Zamieszczone przez CyrJak Zobacz posta
    Miałem kontakt z wersją bez N-ki, czyli tą z mniejszym wyświetlaczem. Sprawia wrażenie high-endowego czołgu. Zachowanie na wysokich iso nie powala, może być tak samo jak w 40D.. może nawet gorzej

    Mam zupełnie odwrotne odczucia. Ziarno w 1d mk II N jest mniej widoczne i przyjemniejsze dla oka niż w 40D. Poza tym szumy i fps to nie wszystko. Zdecydowanie łatwiej wyciągać cienie z 1D, plastyka obrazu w przypadku matrycy x 1.3 jest większa. Różnice pomiędzy 1d mk II a mk II N są kosmetyczne i nie obejmują sensora.


    Cytat Zamieszczone przez CyrJak Zobacz posta
    za to zachwyca liczbami.. 8.5FPS( Tylko po co?) i bardzo małym shutterlagiem. IMO Dobry wybór dla osoby mającej cheć na zdjęcia reporterskie w trudnych warunkach środowiskowych.. deszcze/śniegi z odpowienimi szkłami tej puszcze nie straszne. Natomiast jeżeli zależy Ci na obrazku... może lepiej poczekać i kupić 5D? Bądź wsztrzymać się z zakupami? Nie masz chyba musu zrobienia zakupów :-)
    Nie ma przepaści w jakości obrazka pomiędzy 1d mk II N a 5d mk I ! Oczywiście sensor z jedynki jest mniejszy, ale bliżej mu do FF niż do cropa. Kolorystyka jaką generuje jest bardzo naturalna, jedynie do czego mógłbym się przyczepić to odwzorowanie koloru fioletowego. Balans bieli jest precyzyjny i nie zapomnijmy o kilku drobiazgach odróżniających tę klasę sprzętu od innych - duży, jasny wizjer, możliwość dostosowania funkcji aparatu do własnych preferencji oraz o wbudowanym uchwycie pionowym.

    Sumując 1d mk II N to rewelacyjny sprzęt, za rozsądne pieniądze. Złego słowa nie dam na niego powiedzieć, bo duża część opinii na jego temat jest wygłaszana przez osoby nigdy w życiu nie mające z nim do czynienia. Jest to jak wspominałem specyficzny aparat, którego trzeba się nauczyć, żeby odwdzięczył się dobrymi wynikami

  3. #23
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2009
    Miasto
    Bieruń
    Wiek
    43
    Posty
    642

    Domyślnie

    Tak jest. 1D nie kupuje się dla obrazka, ale na pewno będzie lepiej niż w 40D. Co prawda 40D miałem a 1D mkIIN, więc nie powinienem się wypowiadać, ale 1ki wszystkie są w miarę podobne. To fajne uczucie jak się ma sprzęt, który kiedyś kosztował tyle co średniej klasy samochód za przystępne pieniądze 5d mkI to świetny obrazek i nic więcej. 1D to ergonomia, wygoda i kawał puchy, który nie wszędzie da się zabrać
    Canon 5d mk3 | 6D | C15 fiśaj | C16-35L II | C35L | C50 1.4 | S85 1.4 | C70-200L 2.8 IS | 3xYN600EX-RT | YN-E3-RT | na M42 - Zenitar 50 1,7 | Jupiter 9 | CZ Jena 135 f3.5

  4. #24

    Domyślnie

    AF w 5D i motocykle to ciężka sprawa , co do zmiany 40D na 50D to jest ona bezcelowa .
    Jeśli chodzi o 8mm miałem go przez pół roku w systemie Nikon i zrobiłem może 30zdjęć przez ten czas i była to głównie fotografia ślubna , więc pytanie czy się to opłaca , osobiście uważa że tak jak na moje potrzeby ten obiektyw jest mi po prostu zbyteczny ,podobny efekt mogę uzyskać LR lub PS.
    Osobiście zmienił bym 40D na 1DmkII N .

  5. #25
    Bywalec Awatar r3b
    Dołączył
    May 2011
    Miasto
    Legionowo
    Posty
    216

    Domyślnie

    Ja w sumie mysle podobnie do wiekszosci i po splywie kasy bede sie rozgladac za 1d mkIIn. Dzieki za cenne rady!

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

  6. #26

    Domyślnie

    kup 1. nie będziesz żałował.
    potem poczekaj na kolejne święta i...
    potem dokup 5 też będziesz zadowolony.
    mam aparat, zamknę świat w pudełeczku...
    www.barwnie.com

  7. #27
    Początki nałogu Awatar merida
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    416

    Domyślnie

    Zawsze kusiło mnie kupić jedynkę, nawet starą. Ostatnim czasem miałem zamiar zmiany 5d->5d2 ale dochodzę do wniosku,że więcej korzyści przyniesie mi drugi aparat z nieporównywalnie lepszym af i możliwością pracy w trudnych warunkach. A jak będzie więcej pieniędzy to zamienię jeden lub drugi na nowszy model ,lub połączę dwa w jeden i pomyślę o Dsie .

  8. #28
    Bywalec Awatar r3b
    Dołączył
    May 2011
    Miasto
    Legionowo
    Posty
    216

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jezyor Zobacz posta
    kup 1. nie będziesz żałował.
    potem poczekaj na kolejne święta i...
    potem dokup 5 też będziesz zadowolony.


    Dobry plan

  9. #29
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2010
    Miasto
    Legionowo
    Posty
    467

    Domyślnie

    stałem przed takim samym wyborem 1Dmk2N czy 5D wziąłem 5D, chociaż teraz z chęcią bym "pomacał" 1D... - ale szkoda mi mojej wychuchanej piątki sprzedawać :P

  10. #30
    Bywalec Awatar r3b
    Dołączył
    May 2011
    Miasto
    Legionowo
    Posty
    216

    Domyślnie

    Myślałem, kombinowałem, a decyzje za mnie podjeła moja dziewczyna... Z dobrych zródeł wiem, że kupiła mi Samyanga 8mm pod choinke... heh, no to się teraz na APS-H nie przesiąde bo jej zrobię przykrość W takim razie nie zmieniam puszki tylko sobie kupie jakiś lepszy kurs, i pewnie to jeszcze lepiej wpłynie na jakość moich zdjęć niż zmiana 40d na 1d

    PS. Na APS-H przyjdzie jeszcze czas ;-]

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •