Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Lornetki Canon

  1. #1

    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    3

    Domyślnie Lornetki Canon

    Praktycznie najlepsze stabilizowane cudeńka, które upodobały sobie Służby Celne, Policja, SG, SAR itp :smile:
    Ciekaw jestem czy jacyś "cywilni" użytkownicy się znajdą?

  2. #2
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Rybnik
    Posty
    94

    Domyślnie

    Nie jestem pewny czy jakieś "poważne" służby używają lornetek Canona... z tego co czytałem to raczej Fujinony stosują.

    Canony są raczej delikatnej budowy - moja 12x36 II już się trochę rozlatuje, a dbam o nią bardziej niż o lustrzankę, czy obiektywy.
    Poza tym stabilizacja działa, ale jej skuteczność jest taka sobie - nie pamiętam dokładnie, ale chyba tłumi drgania w zakresie +/- 0.8 stopnia, podczas gdy Fujinony +/- 5 !!

    Ale generalnie zabawka fajna - obraz czysty, ostry, szeroki kąt widzenia o płaskim polu...
    (czasami trochę widać trochę aberacji - efekt niepowtarzalny bo to wina stabilizatora, nie soczewek)
    Ostatnio edytowane przez easyrider ; 05-12-2011 o 18:45

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Minus Zobacz posta
    Ciekaw jestem czy jacyś "cywilni" użytkownicy się znajdą?
    No, ja mam 10x30 IS. Ze stabilizacji jestem super zadowolony. Jedyna moja uwaga to taka że trzeba dobrze "wycelować" aby wzrok trafił w odpowiednie miejsce okularów. No i jest trochę delikatna.

    Ze względu na stabilizację zdecydowanie polecam.

    Pozdrawiam,

    Poozon

  4. #4

    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    3

    Domyślnie

    Straż Graniczna, Izba Celna w Gdyni i SAR używają sporej ilości lornetek 18x50 IS i 15x50 IS, a czy nie są to poważne służby?
    Fujinony mimo iż solidne to są mało poręczne i dużo cięższe od Canonów co czyni je znacznie mniej użytecznymi lornetkami dla innych służb po za wojskiem.
    Taka ciekawostka dla użytkowników Nikonów Stabileyes - to są właśnie Fujinony

    Pozdrawiam,
    Minus

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •