Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 45

Wątek: Jeszcze sztuka czy już szaleństwo?

  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zanussi Zobacz posta
    działania które podejmował były dla niego w pewnym sensie katharsis a w ostateczności furtką do wyjścia z sytuacji bardzo ciężkiej, beznadziejnej....
    świetnie to ująłeś
    mam aparat, zamknę świat w pudełeczku...
    www.barwnie.com

  2. #22
    Pełne uzależnienie Awatar Sergiusz
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    mazowiecka wioska
    Posty
    2 708

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MacGyver Zobacz posta
    Już była jedna taka kobitka co sikała z drabiny na ścianę i nazywała to sztuką. "Twórczość" tego biedaka rozpatrywałbym w tych samych kategoriach.
    Świat jest pełen chorób, krwi oraz cierpienia i czerpanie estetycznej satysfakcji z robienia sobie krzywdy dla własnego widzimisię uważam za przejaw umysłowego defektu, zarówno ze strony "twórcy" jak i odbiorcy.
    Davida Nebredy, którego schizofrenia znalazła takie właśnie ujście, należy leczyć a nie utwierdzać w przekonaniu że tworzy coś wartościowego. Tak to widzę.
    Eee tam. Andy Warhol też przy pomocy sikania tworzył dzieła sztuki. Co prawda nie na ścianę ale jednak. I na zawsze pozostanie w kanonie sztuki.
    Nie ogranicza mnie wyobraźnia ponieważ jej nie posiadam.

  3. #23
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 736

    Domyślnie

    Dla mnie obrazy te mają niesamowitą plastykę, nastrój i robią wrażenie którego próżno szukać w tysiącach nudnych piękniutkich fot. Nie wiem czy to sztuka czy nie ale nie potrafię obojętnie przejść obok czegoś takiego.
    I prawdę rzekłszy jest mi krańcowo obojętne czy ktoś kto to zrobił to profesor ASP czy czubek .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #24
    Zasłużeni Awatar czornyj
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    48
    Posty
    2 626

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    I prawdę rzekłszy jest mi krańcowo obojętne czy ktoś kto to zrobił to profesor ASP czy czubek .
    Większość artystów to skończone czuby, nie ma się co czarować. Doktora Faustusa nie czytali?

    Nie róbmy sobie jaj postulując, by dzieło sztuki miało ładnie wyglądać na ścianie i być poprawne politycznie - tego typu postawa już sto lat temu wyszydzana była jako drobnomieszczańska

  5. #25
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czornyj Zobacz posta
    Nie róbmy sobie jaj postulując, by dzieło sztuki miało ładnie wyglądać na ścianie i być poprawne politycznie - tego typu postawa już sto lat temu wyszydzana była jako drobnomieszczańska
    No właśnie, sto lat temu. Chyba wypadałoby zauważyc , że czasy mijają i swiat sie zmienia. Dzisiaj konformizmem i drobnomieszczaństwem jest malowanie krwia i ekskrementami. To jest właśnie politycznie poprawny szablon, bilet do wystaw i uznania kolegów. Chyba każdy czyta doniesienia medialne co i raz to jak to ktoś pokazał kupę albo mocz jako sztukę.

    Kiedy ja patrzę na prace tego pana to targa mną tylko jedno uczucie - nuda objawiająca się szerokim ziewem.
    Ostatnio edytowane przez pan.kolega ; 26-11-2011 o 07:46

  6. #26
    Pełne uzależnienie Awatar zanussi
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    to tu to tam
    Wiek
    48
    Posty
    1 696

    Domyślnie

    600 lat temu nie było nawet perspektywy na obrazach. 300 lat temu malowano martwą naturę i ciemne portrety, 100 lat temu malowano jeszcze inaczej. Sztuka się zmienia, technika się zmienia, sposób wyrazu się zmienia....
    Oko plus aparat - dobrana para.

    sprzęt do generowania, rozpraszania, skupiania i rejestrowania świat(ł)a.....

  7. #27
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jan 2011
    Miasto
    Śląsk
    Posty
    62

    Domyślnie

    Kiedy tylko zobaczyłem ten artykuł i zdjęcia to od razu przypomniał mi się film pt. "Siedem".
    Moim zdaniem nie jest to sztuka, tylko poprostu choroba która tak właśnie się objawia.
    Ktoś to dostrzegł ,czy tam dowiedział się od kogoś o Davidzie i pokazał to światu.

  8. #28
    Pełne uzależnienie Awatar zanussi
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    to tu to tam
    Wiek
    48
    Posty
    1 696

    Domyślnie

    Van Gogh w takim razie też był po prostu chory... a jego dzieła są efektem jego choroby a nie talentu....
    Oko plus aparat - dobrana para.

    sprzęt do generowania, rozpraszania, skupiania i rejestrowania świat(ł)a.....

  9. #29
    Pełne uzależnienie Awatar jacek_73
    Dołączył
    Oct 2010
    Miasto
    53 N, 18 E
    Wiek
    50
    Posty
    2 587

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pinek Zobacz posta
    W zasadzie wiele do ogarniania to nie ma. Autoportret chorego człowieka, bardzo dobrze oddany zresztą.

    Cytat Zamieszczone przez MacGyver Zobacz posta
    ...
    Nie jestem przeciwnikiem brutalnych w wymowie zdjęć reporterskich. Tyle że one pokazują rzeczywistość,...
    Te zdjęcia też pokazują rzeczywistość i też jest ona brutalna. Schizofrenia to naprawdę nie jest byle co. A osobiście wolę Beksińskiego - jegomościowi jeszcze lata świetlne brakują (tyle w kwestii sztuki).

    Pozdrawiam.
    Jestę fotografę
    miszcz martwi się o podpis

  10. #30
    Pełne uzależnienie Awatar airhead
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    2 495

    Domyślnie

    oczywiście, że można
    to, czego nie można, to podniecać się tymi zdjęciami tylko dlatego, że kolega się pokiereszował, jak w tym wątku lub na wp
    Canon 6D + 20/2,8; 35/1,4; 85/1,8; 70-210/3,5-4,5
    Fujifilm x100

    mgrochocki.wordpress.com

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •