No ok - levels + USM (coś typu 60-80, 1, 0 i drugie USM ok. 10-20, 50, 0) + saturacja. Bardzo delikatnie.
No ok - levels + USM (coś typu 60-80, 1, 0 i drugie USM ok. 10-20, 50, 0) + saturacja. Bardzo delikatnie.
Nikon od 14/09/09
ex-Canon
http://blog.moridin.pl - Blog o fotografii, Makach i nurkowaniu ...
http://photography.moridin.pl
http://mac-abc.moridin.pl - Poradniki i tutoriale dla switcherów z Windows na Maka
Eh...Zamieszczone przez Mori
Read my lips: PO-KAŻ O-RY-GI-NAŁ .
Prooosze?
Ech - mam go gdzieś na płycie - nie kce mi się teraz go odszukiwać.![]()
Nikon od 14/09/09
ex-Canon
http://blog.moridin.pl - Blog o fotografii, Makach i nurkowaniu ...
http://photography.moridin.pl
http://mac-abc.moridin.pl - Poradniki i tutoriale dla switcherów z Windows na Maka
Trzeba przyznać, że każde zdięcie które robię delikatnie obrabiam w Photoshopie.
Troszeczkę leweli, nasycenia, kolorystykę.
Mój filtr UV jest kiepskiej jakości (HAMA za 60 PLN). To podstwawowy parametr psujący zdięcia, a tymczasowo na nowy filtr - dobry kasy niemam. (jakieś 300PLN). Zbieram na mieszkanie.
//mj
to prawda lekko fioleci, ale to nie powod do nazekan a fotki robione a f8 i w gore, nie trzeba wcale ostrzyc w szopie, sa wystarczajace jak dla mnie nie lubie przeostrzonych zdjec a lekko rozmyte, ktore przypominaja bardziej fotki z analoga!Jedynym problemem tego szkła jest CA - po prostu pięknie "fioleci". Nie jest też przesadnie ostre, ale w zupełności wystarcza do 90% zdjęć - z delikatnym USM wychodzą super.
dobry sprzęt jeszcze lepszy fotograftylko tyle potrzeba
"galeria zdjęć artystycznych" www.bandit.digart.pl
z 24-70 L fotki robione w studio max 3/4 (amerykanski kadr) sylwetki wychodza rewelacyjnie ostre (jesli nie rusze-zdarza mi sie to jesli robie dynamiczne foty - ahh te emocje... reka drży hihi)
a portret... zyleta...
Moje odczucia odnosnie korzystania z 28-135IS z dslr sa troszke niesmaczne
Do cyfry jedynie jasne obiektywy!!!!
Canon|5DmkII+BG|5D+BG-E4|30D+BG-E2|20D|50E|24-70L|24-105L|70-200 2.8L|580EX|550EX|430EX|Manfrotto 074B/329RC4, 682B/#222|SanDisk UltraII/ExtremeIII|Brain's Hottub by Crumpler|Lowepro|