Strona 1 z 12 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 124

Wątek: Serwis Canona E-csi Warszawa na ul. Żytniej cz. II

Mieszany widok

  1. #1

    Domyślnie Serwis Canona E-csi Warszawa na ul. Żytniej cz. II

    Jest to ciąg dalszy wątku: http://www.canon-board.info/showthread.php?t=17120
    Zapraszamy do dyskusji.
    K.

    __________________________________________________ __________________________________________________ _____________

    Porysowała mi się przednia soczewka (35/2). I teraz ciekawa sprawa. Rysy na soczewce (tylko na górze są) za dnia są totalnie nie widoczne na foto. Zrobiłem test wieczorem przy dużej ilości różnych świateł (neony, lampy, reklamy) i mam dziwną łunę. Fotografując "do góry nogami" tej łuny brak. Tak więc rysy mają wpływ (są wyczuwalne palcem).

    Ktoś wymieniał może w tym szkle soczewkę (chyba, że jest jakiś magiczny sposób nie wymiany, a regeneracji) na Żytniej?

    Dzięki,
    P.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 20-11-2011 o 04:22

  2. #2
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Lublin
    Posty
    100

    Domyślnie

    Czy ktoś oddawał 5dmII do serwisu na czyszczenie ?
    Nie chodzi mi o matrycę. Mam dużo paprochów widocznych w wizjerze. Nie są one na matówce, ani lustrze.
    Dzwoniłam na Żytnią, ale oczywiście cenę ustalają indywidualnie. Nie mam tylko pojęcia czy jest sens oddawać im aparat (nie mieszkam w Wwie), czekać na wycenę i potem usłyszeć, że mam zapłacić 500 zł czy więcej.

    Mapowanie pikseli jak się dowiedziałam kosztuje 120-150 zł (też nie mam pojęcia od czego jest uzależnione).

    Dzięki z góry za pomoc.

  3. #3
    Bywalec Awatar r3b
    Dołączył
    May 2011
    Miasto
    Legionowo
    Posty
    216

    Domyślnie

    Dzis w tym samym temacie do nich dzwonilem. U mnie trzeba w 40d wywalic paprochy z pomiedzy plytki af a pryzmatu. Powiedzieli ze ok 100zl ale dokladniej oszacuja jak przyjde z aparatem. No ale coz... sam sie za to wole nie zabierac.

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

  4. #4
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Lublin
    Posty
    100

    Domyślnie

    Aparat zostawiłam w serwisie w czwartek.
    Powiedziałam, że chodzi mi o czyszczenie i mapowanie oraz sprawdzenie stanu licznika.
    Od razu uzyskałam informację, że każda z tych dwóch usług kosztuje 123 złote, a sprawdzenie licznika oczywiście też będzie wykonane.
    W piątek, czyli wczoraj wysłałam po aparat męża. Odebrał, zapłacił, dostał paragon. Ale o stanie licznika nic mi nie wiadomo. Serwis nie wydał żadnego protokołu serwisowego, albo mąż go nie wziął.

    I teraz nie wiem - oni sprawdzają licznik standardowo ? Da sie jeszcze od nich uzyskać taką informację ?
    Zawsze po każdej naprawie w jakimkolwiek innym serwisie dostawałam wydruk kontrolny po sprawdzeniu urządzenia. Może więc i tu mają takie informacje, które uzyskam po nr fabrycznym albo moim nazwisku ? - wie ktos może jak to jest ?
    Gdybym mieszkała w Wwie nie byłoby problemu, ale specjalnie nie opłaca mi sie tam jechać tylko po to, by sprawdzić ten licznik

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    Bydgoszcz.
    Posty
    3 468

    Domyślnie

    Gdybym mieszkała w Wwie nie byłoby problemu, ale specjalnie nie opłaca mi sie tam jechać tylko po to, by sprawdzić ten licznik
    __________________
    Przeciez można zadzwonić,wysłać maila, i wyjaśnić wątpliwości.

  6. #6
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Lublin
    Posty
    100

    Domyślnie

    to, że można zadzwonić, to ja wiem.
    Nie wiem tylko czy przebieg został sprawdzony i gdzieś u nich zapisany czy nie.
    Pytałam więc czy robią coś takiego jak sprawdzenie licznika w standardzie czy tylko na życzenie.

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    Bydgoszcz.
    Posty
    3 468

    Domyślnie

    Ale czemu nas pytasz?Nawet jeśli potwierdzi Ktoś czy zaprzeczy ,i tak trzeba spytać Serwis a nie uznawać opinię klienta za opinię serwisu IMHO.Byc może mają Twój stan licznika.

  8. #8
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Lublin
    Posty
    100

    Domyślnie

    ojej, przecież jeśli ktoś nie ma ochoty odpowiadać, to niech nie odpowiada.
    Zadzwonię jutro, to jasne.
    Gdyby jednak rozmowa z serwisem była taka prosta, chyba nie powstałby ten wątek.
    Pytałam, czy sprawdzenie stanu licznika jest wykonywane standardowo, żeby nie dać sie zbyć przez serwis podczas rozmowy telefonicznej. Ot tyle.

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    Bydgoszcz.
    Posty
    3 468

    Domyślnie

    Sprawdzenie przebiegu jest usługą odpłatną. Za sprawdzenie przebiegu Klient nie płaci w chwili gdy wykonywane są inne czynności serwisowe np. czyszczenie matrycy, naprawa.
    .

    Taka jest wypowiedż przedstawiciela serwisu,w podforum serwisu na CB.Wątek:
    "Liczniki aparatów i żywotność migawek "

    Kliknij tutaj


    Gdyby jednak rozmowa z serwisem była taka prosta, chyba nie powstałby ten wątek.
    Wątek powstał bo nie chce CI się poszukać informacji za pomocą "Szukaj"
    Ostatnio edytowane przez janmar ; 29-01-2012 o 23:43

  10. #10

    Domyślnie

    Witam, mam takie pytanie, otóż czytam o tym serwisie na Żytniej i miałem nadzieję nigdy nie korzystać z ich usług. Niestety okazałem się "mądrzejszy" i wziąłem się za czyszczenie matówki w EOSie 550D co zakończyło się paprochami pod matówką oraz zamazanym centralnym punktem AF, który praktycznie nie świeci.
    Potrzebuję zatem wymienić matówkę, usunąć paprochy które tam się dostały oraz przy okazji wyczyścić matrycę, lustro/komorę lustra. Pytanie mam takie, czy w tak wydaje mi się prostej sprawie warto zaufać fachowcom na Żytniej? Oczekuję po wymianie stanu sklepowego matówki czyli zero paprochów nawet po manualnym przymknięciu przesłony np f11. Czy przy okazji nie rozregulują AF bądź coś innego?
    Chyba, że polecicie inny serwis, który zrobi to szybko, solidnie i bez bólu?
    Inna rzecz, że wycenili mi to na około 400 - 500zł a aparat jest jeszcze na GW.

Strona 1 z 12 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •