Strona 11 z 13 PierwszyPierwszy ... 910111213 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 124

Wątek: Serwis Canona E-csi Warszawa na ul. Żytniej cz. II

  1. #101
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Serwis Canona E-csi Warszawa na ul. Żytniej cz. II


  2. #102

    Domyślnie Odp: Serwis Canona E-csi Warszawa na ul. Żytniej cz. II

    Od pewnego czasu noszę się z zamiarem zakupu obiektywu. Ze względu na to, że oferty na rynku są z różnych źródeł, chciałem mieć pewność, że gwarancję zapewni mi autoryzowany serwis Canona. Dlatego zadzwoniłem na Żytnią w Warszawie, aby dowiedzieć się, jakie dokumenty są wymagane, oraz potwierdzić oficjalną sieć dystrybucji. Padło akurat na Mediamarkt, który to sklep znajduje się w wykazie Canona. Pracownik w dziale sprzedaży w serwisie Canona na Żytniej, stwierdził, że na moim miejscu nie kupowałby obiektywu w sklepie Mediamarkt, lecz u nich w serwisie, gdzie jest on o 300 zł droższy, ale nie sprecyzował dlaczego. Zadzwoniłem do Mediamarkt, by upewnić się, że mam aktualne informacje. Tam też zapewniono mnie, że jest to oficjalna sieć dystrybucji firmy Canon i z serwisem nie będzie żadnego problemu, a postawa tegoż serwisu jest dla nich zupełnie niezrozumiała.

    Przyznam szczerze, że wcześniej miałem parę razy do czynienia z tym serwisem i za każdym razem wychodził jakiś zgrzyt. Bywało tak, że opinie dwóch pracowników dotyczące jednego tematu były skrajnie różne. Szczególnie dotyczyło to cen, ale nie tylko, terminy stanowią odrębną bolączkę. Zamówienie u nich drobnych akcesoriów do aparatu, to dramat i droga przez mękę, a olewackie podejście do klienta jest unikatowe na skalę światową. Za co mam im dopłacić te 300 złotych?.
    Ostatnio edytowane przez ebeb ; 05-03-2020 o 18:47

  3. #103
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 623

    Domyślnie Odp: Serwis Canona E-csi Warszawa na ul. Żytniej cz. II

    Za to, że kupisz u nich
    Nawet jak kupowałem poza oficjalną siecią gwarancja działała. Gwarancji udziela producent a nie serwis, jeśli spełniasz wymogi określone w gwarancji to działa.

  4. #104

    Domyślnie Odp: Serwis Canona E-csi Warszawa na ul. Żytniej cz. II

    Teoretycznie jest tak jak piszesz, ale w wielu przypadkach sprzedawane są sprzęty z adnotacją „gwarancja sprzedawcy”, a nie producenta, a regulamin reklamacyjny takiego sprzedawcy ma się nijak do obowiązującego prawa. Rozumiem że w takiej sytuacji gwarancja funkcjonuje dopóki istnieje sprzedawca. A co potem? Nie chcę mi się łazić po sądach. Duże sieci raczej nie upadną i mają jeszcze jeden atrybut. Czas na wykonanie naprawy to 30 dni, a potem jeśli nie zdążą, to nie ma sralis-mazgalis, jest wymiana na nowy. Uwierz mi że to działa. Gwarancja tzw. „Europejska” czy „Światowa” nie do końca jest respektowana przez serwis, jakby miało to znaczenie gdzie kupiłeś. Zresztą taka insynuacja wynikała z rozmowy.
    Ostatnio edytowane przez ebeb ; 06-03-2020 o 09:45

  5. #105
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 463

    Domyślnie Odp: Serwis Canona E-csi Warszawa na ul. Żytniej cz. II

    Cytat Zamieszczone przez ebeb Zobacz posta
    Teoretycznie jest tak jak piszesz, ale w wielu przypadkach sprzedawane są sprzęty z adnotacją „gwarancja sprzedawcy”, a nie producenta, a regulamin reklamacyjny takiego sprzedawcy ma się nijak do obowiązującego prawa. Rozumiem że w takiej sytuacji gwarancja funkcjonuje dopóki istnieje sprzedawca. A co potem? Nie chcę mi się łazić po sądach. Duże sieci raczej nie upadną i mają jeszcze jeden atrybut. Czas na wykonanie naprawy to 30 dni, a potem jeśli nie zdążą, to nie ma sralis-mazgalis, jest wymiana na nowy. Uwierz mi że to działa. Gwarancja tzw. „Europejska” czy „Światowa” nie do końca jest respektowana przez serwis, jakby miało to znaczenie gdzie kupiłeś. Zresztą taka insynuacja wynikała z rozmowy.
    Autoryzowany serwis Canona w obszarze EU respektuje gwarancje (EWS) z oficjalnej europejskiej (EU) dystrybucji. Canon ma stronę, gdzie sobie można sprawdzić po numerze seryjnym z jakiej dystrybucji coś pochodzi - jest to np potrzebne do cashback. Skad informacja o wymienie czegokolwiek na nowe w ramach gwarancji jeśli czegoś nie naprawią w 30 dni???

    A do autora wątku: MM ma sprzęt z oficjalnej dystrybucji i nie będzie z nim problemu z serwisem. MM ma inne grzeszki ale akurat o wykluczenie z gwarancji bym się nie martwił.

  6. #106
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 623

    Domyślnie Odp: Serwis Canona E-csi Warszawa na ul. Żytniej cz. II

    Kupiłem kilka sprzętów w polskich sklepach spoza listy na stronach Canona i nie było żadnych problemów z gwarancją w CSI.
    Inna sprawa, że zawsze mailowo pytałem taki sklep z jakiej dystrybucji jest sprzęt, aby w razie ewentualnych problemów mieć "podkładkę" pod ewentualny spór ze sklepem.
    Oczywiście jak sklep określa, że gwarancja sklepowa, albo że 2 lata rękojmia, to wtedy powinna zapalić się żółta żarówka

  7. #107
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 281

    Domyślnie Odp: Serwis Canona E-csi Warszawa na ul. Żytniej cz. II

    a mnie zawsze zastanawia skąd się biorą takie z d##y wydumane problemy
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  8. #108
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Re: Odp: Serwis Canona E-csi Warszawa na ul. Żytniej cz. II

    Cytat Zamieszczone przez ebeb Zobacz posta
    Za co mam im dopłacić te 300 złotych?.
    Pewnie za to, że do nich zadzwoniłeś
    Sprzęt z mediamarkt na bank ma gwarancję Canon Polska.

  9. #109

    Domyślnie Odp: Serwis Canona E-csi Warszawa na ul. Żytniej cz. II

    kmeg- nie wiedziałem o możliwości sprawdzenia po numerze, dzięki, rozwiązuje to problem chińczyków. Co do 30-tu dni kiedyś korzystałem, ale teraz nie wiem czy to możliwe.

    Bangi - są w Interze sklepy oferujące sprzęt z fakturą, a nie mają działalności gosp.

    aptur- masz rację, mój błąd, nie powinienem dzwonić.

    becekpl- większość Twoich komentarzy jest w podobnym tonie.

    Wszystkim Serdeczne dzięki za podpowiedzi.

    Pozdrawiam

  10. #110

    Domyślnie Odp: Serwis Canona E-csi Warszawa na ul. Żytniej cz. II

    No i proszę, jeden z obiektywów który posiadam, zakupiony nowy na Armii Ludowej w Warszawie.

    nr. 355204043659

    "Produkt o podanym numerze seryjnym nie był przeznaczony przez firmę Canon do sprzedaży w Europejskim Obszarze Gospodarczym."

    Super. Ręce opadają.
    Ostatnio edytowane przez ebeb ; 07-03-2020 o 08:30

Strona 11 z 13 PierwszyPierwszy ... 910111213 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •