Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 52

Wątek: Zagadnienia dotyczace dźwęku w filmie

  1. #21
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 408

    Domyślnie

    Przecież podałem prosty i skuteczny sposób na synchronizację niemego obrazu z dźwiękiem z rejestratora. Prościej już chyba nie można. A znaleźć klatkę kiedy ręce podczas klaśnięcia się stykają i dopasować do tego pik na ścieżce audio to chyba jest czynność do ogarnięcia przez każdego średnio rozgarniętego samouka-montażystę?

  2. #22
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    Bez przesady, filmowałem koncert 1h15m na trzy kamery i rejestrator i nic się nie rozjechało. Rejestrator to Zoom H2. Nie przesadzajmy więc z tymi kilkudziesięcio-sekundowymi ujęciami. Jeśli rejestrator sprawny to nie ma co wyolbrzymiać problemu.
    No widzisz to jesteś wyjątkowym szczęściarzem. My przy koncertach mamy ten problem cały czas :cool:.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #23
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 408

    Domyślnie

    A czym rejestrujecie? Na forach video ludzie mieli problemy z synchro używając np. Zoom H4n.
    Dodam jeszcze, że zapomniałem przestawić H2 i nagrałem nim z próbkowaniem 44,1kHz a z kamer miałem 48kHz.
    Ostatnio edytowane przez Przemek_PC ; 23-11-2011 o 23:55

  4. #24
    Uzależniony
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    840

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Problem polega na tym że rzadko się zdarza żeby zegary przetworników w różnych urządzeniach "tykały" tak samo. Zsynchronizowanie na początku owszem daje efekt ale do pewnego momentu później znów się może rozsynchronizować. Dlatego ta synchronizacja to nie jest taka prosta rzecz. Zresztą najlepszym dowodem są filmy i telewizja gdzie często widać rozjazdy. Szczególny problem stanowi to przy długich ujęciach.
    Co prawda nie dotyczy to 50D z powodu braku mikrofonu, ale podejrzewam, że program synchronizujący korzystający z dwóch ścieżek audio: z rejestratora oraz z puszki potrafi sam zlikwidować ewentualne "rozjazdy" (zakładam, że dźwięk z puszki jest w pełni zsynchronizowany).

  5. #25
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    A czym rejestrujecie? Na forach video ludzie mieli problemy z synchro używając np. Zoom H4n.
    Dodam jeszcze, że zapomniałem przestawić H2 i nagrałem nim z próbkowaniem 44,1kHz a z kamer miałem 48kHz.
    4 lub 6 kamer i Alesis HD24.

    BTW: przeniosłem do "dźwięku" żeby nie śmiecić.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 24-11-2011 o 00:22
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #26

    Domyślnie Dzwięk w DSLR | mozna sie pogubic

    Cześć,

    a wiec tak,

    Kupilem do 5dmkII ZOOMa H2N i teraz nie jestem pewien czy dobrze zrobilem. Przegladam internet i wiekszosc ludzi wybiera H4N, ma wieksze mozliwosci, nagrywa 4 kanaly jednoczesnie. H2N jak i H4N moga jednoczesnie nagrywac z wbudowanych mikrofonow i z podlaczonych do rejstratora. Przy H2N moge nagrywac ogolnie dzwieki z otoczenia mikrofonami z Zooma jak i np. z kierunkowego Rode. W H4N mozna jeszcze wiecej, np podpiac kolejny mikrofon do koszuli postaci. Chodzi o to ze wole myslec przyszlosciowo i wiem ze przydaloby sie wiecej mozliwosci nagrywania jakie oferuje H4N. Ten dodatkowo jest bardziej solidny i ma 2 wejscia XLR. Co myślicie ?

    Do tego problem ze zbieraniem dzwieku przy ostrzeniu aparatem, to jest najgorsze. Czy rozwiazuje problem cos takiego ---> ZOOM H4N mam na ramieniu np z prawej strony wysuniety daleko w przod, troszke dalej niz obiektyw + na sankach przymocowany RODE shotgun? Wiem ze z H2N mozna zrobic to samo ale to nie przyszlosciowe jest.

  7. #27
    Bywalec Awatar arekhit
    Dołączył
    Jan 2011
    Miasto
    SANOK
    Posty
    206

    Domyślnie

    mam zooma i z jakosci jestem zadowolony. W samym twoim pytaniu jest jakby sugestia na 4-ke wiec ja kup, bo wydaje mi sie ze kupujac dwojke nie bedziesz do konca zadowolony. Im wiecej masz sciezek audio tym lepiej, mozna to pozniej nalozyc na siebie (jak warstwy w ps) i finalny efekt bedzie lepszy.
    Canon

  8. #28
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    74

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez macusek Zobacz posta
    Cześć,

    a wiec tak,

    Kupilem do 5dmkII ZOOMa H2N i teraz nie jestem pewien czy dobrze zrobilem. Przegladam internet i wiekszosc ludzi wybiera H4N, ma wieksze mozliwosci, nagrywa 4 kanaly jednoczesnie. H2N jak i H4N moga jednoczesnie nagrywac z wbudowanych mikrofonow i z podlaczonych do rejstratora. Przy H2N moge nagrywac ogolnie dzwieki z otoczenia mikrofonami z Zooma jak i np. z kierunkowego Rode. W H4N mozna jeszcze wiecej, np podpiac kolejny mikrofon do koszuli postaci. Chodzi o to ze wole myslec przyszlosciowo i wiem ze przydaloby sie wiecej mozliwosci nagrywania jakie oferuje H4N. Ten dodatkowo jest bardziej solidny i ma 2 wejscia XLR. Co myślicie ?

    Do tego problem ze zbieraniem dzwieku przy ostrzeniu aparatem, to jest najgorsze. Czy rozwiazuje problem cos takiego ---> ZOOM H4N mam na ramieniu np z prawej strony wysuniety daleko w przod, troszke dalej niz obiektyw + na sankach przymocowany RODE shotgun? Wiem ze z H2N mozna zrobic to samo ale to nie przyszlosciowe jest.
    Masz tego Zooma próbuj. Jeżeli Ci nie wystarczy, weź H4N. Ale najpierw zmierz się z tym, co masz. Najlepiej podłącz słuchawki i pochodź sobie z tym H2N tu i tam. Nauczysz się rozpoznawać warunki dźwiękowe, bo ucho cię zwodzi. Niestety, obrazek to małe miki w porównaniu z dźwiękiem. Powodzenia.
    Rozum jest rzeczą najsprawiedliwiej wśród ludzi podzieloną, bo nie spotkałem nikogo, kto by się uskarżał, że ma go za mało
    Wg Kartezjusza

  9. #29

    Domyślnie

    Wymieniłem H2N na H4N, to dopiero kolos. Cegła rejestrator,. solidy i widze roznice, do moich zastosowan jest lepszy. Ma 2 mikrofony z przodu a nie dookola jak H2N, dzieki temu moge go skierowac w dowolne miejsce i wlasnie z tego miejsca bedzie mi zbieral najwiecej informacji. W H2N gorzej z tym bylo, zeby zbieral powiedzmy od frontu musial stac jak kolek do gory a H4N biore na glowicy ustawiam poziomo i jest ok. No i mozliwosc podpiecia mikrofonow profesjonalnych na XLR z zasilaniem phantom do tego np. taki Rode NTG2 po phantoma jest podobno leszy niz ten na bateryjke. Jestem super zadowolony
    Ostatnio edytowane przez macusek ; 18-01-2012 o 03:51

  10. #30
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez macusek Zobacz posta
    No i mozliwosc podpiecia mikrofonow profesjonalnych na XLR z zasilaniem phantom do tego np. taki Rode NTG2 po phantoma jest podobno leszy niz ten na bateryjke. Jestem super zadowolony
    To dużo bardziej zależy od jakości preampa niż zasilania (chociaż w wynalazkach typu Zoom ten phantom też wcale nie jest idealny). Wbrew pozorom w budżetowych rozwiązaniach zasilanie bateryjne jest bardzo korzystne.

    BTW: dlaczego osobny wątek ?
    Proszę używać wyszukiwarki przed założeniame nowego wątku.
    Połączyłem.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •