Strona 9 z 19 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 189

Wątek: nadchodzi filmowanie 50D

  1. #81
    Uzależniony
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    840

    Domyślnie

    Kilka drobnych uwag do wersji Unified (z nowym instalatorem):
    - teraz zainstalowanie ML jest banalne
    - instalacja nie pozbawia nas ustawień microadjustment, własnych menu oraz ustawień trybów C1 i C2. (kasowanie ustawień menu zalecane przed instalacją dotyczy w gruncie rzeczy drobnych spraw - np. ustawienia alarmu prześwietleń),
    - zwisy się zdarzają, ale nieczęsto (wtedy trzeba wyjąć baterię),
    - ekspozycja w trybie filmowania jest nadal automatyczna,
    - nie ma możliwości obejrzenia zarejestrowanego filmu na aparacie.

  2. #82
    Uzależniony
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    840

    Domyślnie

    To jeszcze dodam, że po wsadzeniu "zwykłej" karty do aparatu - wszystko wygląda "po staremu" - łącznie z tym, że informacja o firmware pokazuje oryginalną wersję oprogramowania. Jednak nagrywanie filmów nadal działa (oczywiście bez dodatkowych bajerów typu zebra, dynamiczna lupa itp) i uruchamiane jest przyciskiem SET w trybie LV (co ciekawe nie kłóci się to z zaprogramowanym znaczeniem przycisku SET w trybie "wizjerowym").
    Według instrukcji nagrywanie będzie działało, aż do momentu zresetowania ustawień menu. To zdaje się potwierdzać tezę, że 50D zawsze mógł nagrywać filmy, tyle, że brakowało mu możliwości uaktywnienia tej funkcji przez menu
    I teraz pytanie - do których miejsc na płycie głównej należy przylutować mikrofon? lub jakim programem synchronizujecie filmy z 50D z dźwiękiem nagranym za pomocą rejestratora audio (brak ścieżki dźwiękowej z puszki uniemożliwi automatyczną synchronizację) ?

  3. #83

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tezmarek Zobacz posta
    Według instrukcji nagrywanie będzie działało, aż do momentu zresetowania ustawień menu. To zdaje się potwierdzać tezę, że 50D zawsze mógł nagrywać filmy, tyle, że brakowało mu możliwości uaktywnienia tej funkcji przez menu
    Ale póki co, nie ma nadal możliwości przeglądania nagranych filmów z poziomu body.
    "C’est en faisant n’importe quoi, qu’on devient n’importe qui!”

  4. #84
    Uzależniony
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    840

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez VomitroN Zobacz posta
    Ale póki co, nie ma nadal możliwości przeglądania nagranych filmów z poziomu body.
    Tak, pisałem o tym nieco wcześniej, ale głównym problemem jest brak możliwości sterowania przesłoną. Można posłużyć się sposobem znanym z 500D z czasów sprzed ML (odkręcić nieco obiektyw w bagnecie i zrobić z niego swoistego manuala), ale u mnie prawdopodobnie to (?) pośrednio spowodowało wysypanie ML na karcie.
    W sumie - super, że jest ML dla 50D, ale apetyt wzrósł...

  5. #85

    Domyślnie

    Ja wybrałem prostsze rozwiązanie. Zakładam zwykle do filmowania fisza od Samyanga i problem z przysłoną znika
    "C’est en faisant n’importe quoi, qu’on devient n’importe qui!”

  6. #86
    Bywalec Awatar pemstudio
    Dołączył
    May 2011
    Miasto
    Piotrków Tryb.
    Posty
    108

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez VomitroN Zobacz posta
    Ja wybrałem prostsze rozwiązanie. Zakładam zwykle do filmowania fisza od Samyanga i problem z przysłoną znika
    Akurat to rozwiązanie na chwile obecna wydaje się najbardziej sensowne.

  7. #87
    Coś już napisał Awatar ksp01marek
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Łęczyca
    Wiek
    69
    Posty
    73

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ksp01marek Zobacz posta
    Przed chwilką wgrałem pierwszy z góry.
    Pięknie działa na moim 50D.
    https://bitbucket.org/hudson/magic-lantern/downloads
    Najnowsze oprogramowanie z 11.11.2011
    Canon EOS R, Canon BG-E22, Canon RF 24-105mm f/4 L IS USM, Canon EF 16-35mm f/2.8 L II USM, Canon EF 70-200 F/2.8 IS USM, Metabones EF-EOS R, Canon SPEEDLITE 580 EX

  8. #88
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Grójec
    Wiek
    40
    Posty
    373

    Domyślnie

    Czy na tym sofcie da się ustawić ISO podczas nagrywania i szybkość migawki ? np 1/200 ?

  9. #89
    Bywalec
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    kraków
    Wiek
    36
    Posty
    142

    Domyślnie

    i jak zwykle jak coś takiego wyjdzie, to aż korci żeby sprawdzić... teraz akurat filmy by się mi przydały, ale nie ukrywam, że mam pewne obawy przed używaniem takich "lewych" oprogramowań, tym bardziej, że to teraz moja jedyna pucha, a i z pieniedzmi kiepskawo
    Wiecznie sceptycznie nastawiony i boi sie ryzykowac

  10. #90
    Uzależniony
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    840

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez k4cper Zobacz posta
    i jak zwykle jak coś takiego wyjdzie, to aż korci żeby sprawdzić... teraz akurat filmy by się mi przydały, ale nie ukrywam, że mam pewne obawy przed używaniem takich "lewych" oprogramowań, tym bardziej, że to teraz moja jedyna pucha, a i z pieniedzmi kiepskawo
    Wiecznie sceptycznie nastawiony i boi sie ryzykowac
    Praktycznie nie ma żadnego ryzyka, a instalacja najnowszych wersji jest banalna i pokazana na filmiku. Dodatkowo najważniejsze ustawiania (microadjustment, własne menu, przypisania do C1 i C2) pozostają bez zmian (nie usuwa ich zalecany reset ustawień) - zresztą przy kolejnych instalacjach już nawet nie resetowałem ustawień.
    Oprócz tego jak nie lubisz dodatkowego softu, to wystarczy później np. sformatować w czytniku kartę i mieć 50D z opcją filmowania (zostaje aż do kolejnego resetu ustawień), ale bez dodatkowych bajerów.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez Makudonarudo Zobacz posta
    Czy na tym sofcie da się ustawić ISO podczas nagrywania i szybkość migawki ? np 1/200 ?
    Na 50D mnie się nie udało - chyba można jedynie zablokować ekspozycję.
    Ostatnio edytowane przez tezmarek ; 25-11-2011 o 13:33 Powód: Automerged Doublepost

Strona 9 z 19 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •