Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Jakie oświetlenie do wywiadu?

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    23

    Domyślnie Jakie oświetlenie do wywiadu?

    Nie wiedziałem gdzie umieścić to pytanie.

    Za jakiś czas będę kręcił moim aparatem wywiad z dzieciakami (ok 15) w przedszkolu. Dzieciaki będą zgromadzone razem na paru metrach i potrzebuję to czymś doświetlić z zewnątrz.

    Co będzie do tego odpowiednie?

  2. #2
    Zablokowany
    Dołączył
    Oct 2004
    Miasto
    Legnica
    Posty
    49

    Domyślnie

    potrzebuejsz czegos o szerokim rozrzucie - najlepsze byly by ledy 60stopni. Dla malej grupy spokojnie 2x 600 styknie.

  3. #3
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie

    Ale piszesz o LED-ach za 200zł czy za 20kzł ?
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 18-11-2011 o 19:13
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 386

    Domyślnie

    Dwie parasolki plus dwie świetlówki 85 lub więcej watów i będzie ok.

  5. #5
    Zablokowany
    Dołączył
    Oct 2004
    Miasto
    Legnica
    Posty
    49

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Ale piszesz o LED-ach za 200zł czy za 20kzł ?
    NA szczescie panele ledowe tanieja Takie przenosne 600tki ze zmienna charakterystyka 5x k lub 3x k (x bo one nie sa zbyt dokladne ladowane przez Sony V-mount baterie mozna juz kupic za 550zl-700zl sztuka. Zalet sporo... 2-3 takie + jakis fresnel typu arri (chinska podrobka tez ok) i mozna nawet ladny film krecic

  6. #6
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie

    Z tanim LED-ami jest ten problem, że dają fatalne biele dla mnie (i nie tylko dla mnie) póki co zupełnie nie do zaakceptowania, do tego jeszcze migają.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 386

    Domyślnie

    Na chińska lampę ledową CN-160 czy jakoś tak w wersji niby lepszej musiałem nałożyć filtr "minus green" aby pozbyć się zielonkawego zafarbu. Po tej operacji lampa świeci dobrze a biorąc pod uwagę cenę ok. 80zł z transportem z Chin to świeci rewelacyjnie. Można te lampy łączyć w większe moduły bo mają odpowiednie złączki.

  8. #8
    Uzależniony Awatar asterix
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Londek.. UK
    Wiek
    44
    Posty
    793

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Z tanim LED-ami jest ten problem, że dają fatalne biele dla mnie (i nie tylko dla mnie) póki co zupełnie nie do zaakceptowania, do tego jeszcze migają.
    Az tak zle z nimi nie jest Camtree robi juz przyzwoite i trzymaja sie 5600k z + - 100 Do tego dodaja pare filtrow. Odrobina korekcji przy zaoszczedzeniu fortuny na litepanel nie jest az taka straszna. Do wiekszosci aplikacji - wywiad, mala historia, dokument, doswietlenie wnetrza itd itd zupelnie starcza.
    Osobiscie wole bardiej kontrolowane swiatlo typu fresnel arri ale ledy maja jedna wielka zalete.. wiekosci (plaskie).. brak grzania... i wiele godzin pracy na dobrej baterii (190wh) starcza mi na 4 godziny pelnej mocy na jedna 600tke
    Canon 5d II | Canon EF 85mm f/1.2L II USM | Canon TS-E 24mm f/3.5 L II Tilt-Shift | Canon EF 24-105mm f/4 L IS USM | Follow Focus TrusMT NT4 | Gini's Shoulder Rig DSLR-17 | Zoom h4n + audiotechnika at875r | SmallHD DP6 | Glidecam 2000 PRO | Oswietlenie i duperele, baterie i bateryjki, kabliska i kabelki, plecaki i szkrzyneczki... ahh is statywy Libec'a.

  9. #9
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    33
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    Pytanie grubszej wagi - czym oświetlić plan teledysku z zespołem rockowym w standardowej formacji koncertowej (tak jak większość teledysków z tego gatunku - z tyłu perka, po bokach gitarzyści itp, wokalista z przodu) by mieć powiedzmy te 1/50 2.8 iso100.

  10. #10
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 386

    Domyślnie

    To ma być symulacja koncertu z typowym dla koncertów oświetleniem czy po prostu ma być równo widno?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •