Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27

Wątek: torba foto - ryzyko kradziezy sprzętu

  1. #21

    Domyślnie

    Ja używam torby lowepro passport może nie jest to super męska torba ale nie posiada znaczka ani nic co by zwracało na siebie uwagę , zastanawiam się nad zakupem gazu łzawiącego i zawsze mieć go przy sobie .

  2. #22
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    850

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez strideer Zobacz posta
    E tam, po Retro nie widać. Nawet taki wytrawny znawca sprzętu foto, jakim jest Towers, nie pokapował się, że mam ze sobą aparat, póki go nie wyjąłem :-) Warto mieć na oku nowe torby Lowepro Pro Messenger AW (http://www.dfv.pl/wiadomosci/articles/10299.html), które niemal toczka w toczkę kopiują stylistykę TTP Retro. Za jakiś moment będę je testował.
    Podziel się jakimś podsumowaniem po testach.

  3. #23
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2005
    Posty
    1 905

    Domyślnie

    Będzie w DFV :-) Tutaj też mogę wspomnieć przy okazji.

  4. #24
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Toruń
    Wiek
    56
    Posty
    1 502

    Domyślnie

    Ja używam torby lowepro passport może nie jest to super męska torba ale nie posiada znaczka ani nic co by zwracało na siebie uwagę.......
    A na podkładce do paska na ramię nie ma tam żadnego logo

    Warto mieć na oku nowe torby Lowepro Pro Messenger AW
    Torybka niczego sobie: http://www.youtube.com/watch?v=bem5j...eature=related Tylko z ceną trochę przesadzili
    Ostatnio edytowane przez Jago ; 17-11-2011 o 22:46
    C R6; C RF 24-70 L; C RF 100-500 L

  5. #25
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    Bydgoszcz.
    Posty
    3 468

    Domyślnie

    Logo na torbie? No przecież ja fotografuję na ulicy.Choćbym na torbie napisał "futerał na kontrabas" to duża lustrzanka w reku załatwia temat.Do torby sprzęt chowam jak wsiadam do samochodu.
    Jak już mam udawać agenta Tomka ,czy w złych miejscach ,to niezastąpiona jest dobra silna ale pospolita reklamówka.Czasem można wręcz z reklamówki pstryknąć też.
    Torba w dużą reklamówke też wejdzie a i od deszczu ochroni. IMHO najlepiej utajnia

  6. #26
    Coś już napisał
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    59

    Domyślnie

    Świetnym sposobem zabezpieczenia się (raczej już awaryjnego) wychodząc w niebezpieczne rejony jest wszycie w torbie foto ukrytej kieszonki w którym umieszczamy mini nadajnik gps. Znajomy informatyk w ten sposób odzyskał laptopa wartego prawie 8000zł (sprzęt w dodatku nie był jego). Jego nadajnik jest wielkości połowy paczki cienkich, damskich papierosów, cały czarny, wygląda jak akumulatorek, bez żadnego logo więc typowy "ortalionowiec" nawet nie załapie, że to nie jakieś akcesorium do aparatu czy lampy. Nadajnik taki kosztuje kilkaset złotych, dla większości to dosyć dużo, ale przecież można go używać również w samochodzie czy podczas przenoszenia jakiegoś droższego sprzętu niekoniecznie foto. Bateria, przynajmniej w tym gadżecie znajomego czuwa ponad 48h przy kilkunastokrotnym sprawdzaniu sprawdzaniu pozycji. Pozycję pokazuje w dokładności do około 3-5m, także namierzenie złodziejaszków nie byłoby problemem.
    Niestety minusem jest ciągłe ładowanie nadajnika przed wyjściem, no i te kilka stówek, choć to raczej niewiele w porównaniu z całym plecakiem sprzętu foto.

  7. #27
    Bywalec
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    206

    Domyślnie

    Apropos tego typu sytuacji jeszcze, chwytem odstraszajacym potencjalnych zlodzei moze by? te? fotografowanie analogiem. Swego czasu robilem zdjecia w mocno nieprzyjaznej dzielnicy Istambulu - walace si? kamienice, jedzenie sprzedawane prosto z rozlozonej szmaty na chodniku itd. Lazilem po tej dzielnicy, z czasem uczepil si? mnie ogon w postaci dzieciakow po mniej wiecej 15 - 18 lat, zywo zainteresowanych moja osoba. Wystarczylo mocno demonstracyjnie przystanac i zrobic przedstawienie pod tytulem 'wymiana filmu'. Chlopaki szybko stracily zainteresowanie=)
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez janmar Zobacz posta
    Logo na torbie? No przecie? ja fotografuj? na ulicy.Cho?bym na torbie napisa? "futera? na kontrabas" to du?a lustrzanka w reku za?atwia temat.Do torby sprz?t chowam jak wsiadam do samochodu.
    Jak ju? mam udawa? agenta Tomka ,czy w z?ych miejscach ,to niezast?piona jest dobra silna ale pospolita reklamówka.Czasem mo?na wr?cz z reklamówki pstrykn?? te?.
    Torba w du?? reklamówke te? wejdzie a i od deszczu ochroni. IMHO najlepiej utajnia
    Patent z reklamowka dobry, trza przetestowac=)
    Ostatnio edytowane przez Franek_ ; 18-11-2011 o 09:36 Powód: Automerged Doublepost

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •