Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Wątek: torba foto - ryzyko kradziezy sprzętu

  1. #11
    Bywalec Awatar Joshec
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Poznań
    Posty
    167

    Domyślnie

    Mały OT choć jak najbardziej na temat...
    Tak sobie myślę, czy jednak bardzo często nie wygląda to własnie w ten sposób:
    "Stirlitz szedł ulicami Berlina, jednak ciągle coś nie dawało mu spokoju, coś zdradzało w nim szpiega... może czapka-uszanka, może walonki, a może ciągnący się za nim spadochron...?"
    :-)

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar Goomis
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    34
    Posty
    1 893

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MacGyver Zobacz posta
    Oczywistym jest że amatorów cudzej własności najbardziej przyciągać będą torby z logo producenta sprzętu (znaki towarow Canon, Nikon a zwłaszcza Sony są jednak szeroko rozpoznawalne). Niemniej, niezależnie od znaczków, ciężko "konspirować" z torbą na dużą ilość sprzętu. Złodziej czy inny bandzior nie będzie się zastanawiał czy jest w niej kamera czy zestaw foto - zwinie i sam sobie zobaczy.
    To prawda. Bardzo rozpoznawalne są jeszcze właśnie Lowepro - pomarańczowy znaczek i nazwa są dobrze znane między innymi też dlatego, że są dostępne w każdym MM itp. marketami z elektroniką jako najdroższe i logo jest dosyć charakterystyczne. Lowepro = ukradnij mnie Tak mi powiedział pewien znajomy policjant co się też troszkę foto interesuje.

    Cytat Zamieszczone przez strideer Zobacz posta
    E tam, po Retro nie widać. Nawet taki wytrawny znawca sprzętu foto, jakim jest Towers, nie pokapował się, że mam ze sobą aparat, póki go nie wyjąłem :-) Warto mieć na oku nowe torby Lowepro Pro Messenger AW (http://www.dfv.pl/wiadomosci/articles/10299.html), które niemal toczka w toczkę kopiują stylistykę TTP Retro. Za jakiś moment będę je testował.
    O no ładne, ciekawe. A co do Retrospective Think Tanka to już jakiś czas o niej myślę jako torbę na 5D2(pewnie z gripem) + 35L i duperele nie-foto żeby zawsze mieć przy sobie sprzęcik.
    5DmkIII + S14/2.8 + C35/1.4LmkII + C85/1.2LmkII + C70-200/2.8L + 600EX-RT & 580EXII + Think Tanki (Retro30, Shapeshifter, Skin Set v2) + NEC EA274WMi + Sandisk

  3. #13
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2005
    Posty
    1 905

    Domyślnie

    Zależy jaki model, ale na 5D Mark II z gripem to model 10 (i na pewno również 5) będą odrobinę ciasnawe, a z kolei te większe 20 i 30 są dobre jak masz więcej szkieł lub zapasowy korpus. Jak odkręcisz gripa to wtedy R10 możesz brać w ciemno.

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 454

    Domyślnie

    Najbardziej narażona na kradzież jest torba, którą taszczy gościu z aparatem na szyi na pasku z napisem Canon. Takie jest moje doświadczenie poparte utratą czarnego niepozornego plecaka Mini Trekker pełnego sprzętu (aparat z szyi zdążyłem wsadzić do tego plecaka ). Pomimo poważnej konkurencji w postaci toreb z laptopami każdy fotografujący jest ewidentnie widocznym i łakomym kąskiem dla złodzieja, któremu sie chce poświecić chwilę czasu na obserwację. No a statyw to już ewidentny dowód na wysoką wartość sprzętu w torbie.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  5. #15
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Kielce
    Posty
    1 290

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Najbardziej narażona na kradzież jest torba, którą taszczy gościu z aparatem na szyi na pasku z napisem Canon. Takie jest moje doświadczenie poparte utratą czarnego niepozornego plecaka Mini Trekker pełnego sprzętu (aparat z szyi zdążyłem wsadzić do tego plecaka ). Pomimo poważnej konkurencji w postaci toreb z laptopami każdy fotografujący jest ewidentnie widocznym i łakomym kąskiem dla złodzieja, któremu sie chce poświecić chwilę czasu na obserwację. No a statyw to już ewidentny dowód na wysoką wartość sprzętu w torbie.
    strideer Podał jak bezpiecznie nosić statyw żeby nie zostać okradzionym..:P

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar Goomis
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    34
    Posty
    1 893

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wiktor2323 Zobacz posta
    strideer Podał jak bezpiecznie nosić statyw żeby nie zostać okradzionym..:P
    No i ja mogę powiedzieć, że jest to sposób sprawdzony.
    Znajomy wypróbował osobiście. Ogólnie sytuacja śmieszna bo jest to chłop koło 2m i waży dobrze ponad setkę. Zaczepił go JEDEN cwaniaczek i chciał oczywiście sprzęt. Jak oberwał stalowym manfrotto przez czerep to zmienił zdanie
    5DmkIII + S14/2.8 + C35/1.4LmkII + C85/1.2LmkII + C70-200/2.8L + 600EX-RT & 580EXII + Think Tanki (Retro30, Shapeshifter, Skin Set v2) + NEC EA274WMi + Sandisk

  7. #17
    Bywalec
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    206

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Goomis Zobacz posta
    O no ładne, ciekawe. A co do Retrospective Think Tanka to już jakiś czas o niej myślę jako torbę na 5D2(pewnie z gripem) + 35L i duperele nie-foto żeby zawsze mieć przy sobie sprzęcik.
    5d2 z gripem i podpiętym 35L pozostawi w Retro 10 jeszcze miejsce na jakąś 85mm i pierdoły. Mi udało się do niej wpakować 1V z podpiętym 28-70mm + filtry, trochę filmów, otwieracz do wina, telefon, długopisy, pendrive'y, 0,5 wody, zeszyt, książkę, portfel i jeszcze miejsca było=)

  8. #18
    Zablokowany
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    EL PL
    Posty
    394

    Domyślnie

    ech czyli uważać trzeba wszędzie jednak :/
    ja niedawno robiąc oględziny miejsca do sesji (może 200 metrów od słynnej łódzkiej Filmówki) stwierdziłem że nie ruszam się tam bez ochrony... dramat co się w tym kraju dzieje :/

  9. #19
    Bywalec
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    144

    Domyślnie

    Ja uważam, że monopod jest lepszy niż statyw. Jest bardziej poręczny, łatwiejszy w transporcie, no i pozwala na wyprowadzanie szybszych ciosów, co pozwala nam uzyskać większe obrażenia/sekundę. A po wysunięciu wszystkich modułów możemy walczyć z wieloma przeciwnikami na raz.
    5d2, 33, X100, 35 f/1.4, 85 f/1.8, 17-40 f/4

  10. #20
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Kielce
    Posty
    1 290

    Domyślnie

    A ja się zastanawialem czy nie brać statywu węglowego.. Jednak ciężki statyw to nie tylko dobra stabilnosc...
    A tak serio to nie życze nikomu, żeby miał potrzebe bronienia swojego sprzętu

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •