Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: torba foto - ryzyko kradziezy sprzętu

  1. #1
    Zablokowany
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    EL PL
    Posty
    394

    Domyślnie torba foto - ryzyko kradziezy sprzętu

    na forum pojawiały się wpisy o tym że pewne torby foto wpływają na ryzyko kradzieży sprzętu

    proszę o wpisy - jakie znacie przypadki utraty sprzętu na ulicy ? w jakich okolicznościach dochodziło do takich sytuacji ?

    pomijam kradzieże z samochodów/mieszkań/studio bo nie o to w temacie chodzi

  2. #2
    Uzależniony Awatar Bartek_902
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    DĘBLIN
    Posty
    690

    Domyślnie

    Hmmm mi się przypomina historia kolegi z Warszawy , latał gdzieś na zlecenia chyba na Wole , przez jakiś czas w to samo miejsce i pewnego dnia zaczepiło go jakiś dwóch dresów z podwórka , musieli wcześniej wybadać sytuacje że tam przyjeżdża i co ma ze sobą , no i doszło do próby odebrania sprzętu , skończyło się na przepychance , ucieczce i stracie w postaci szkła na chodniku.
    Torbę jaką miał to z tego co pamiętam jakiś model Mekko a'la Domke , czyli coś niby bez pozorów ...
    Jednak tu morał jest taki że jak będą chcieli to i tak Cię dopadną jak dobrze wybadają sprawę bez względu na to jaką torbę masz

    Sam mam domke f2 wxwear , kupowałem ją i wydawała mi się mega dyskretna , jednak teraz zmieniłem zdanie i jednak widać że to raczej torba foto ... dlatego mam ochotę na ThinkTank Retrospective bo jest naprawdę niepozorna , ale nie umiem się roztać z moją f2 , przywiązałem się bo dużo razem zjeździliśmy po kraju i nie tylko , była ze mną w powietrzu , wodzie i na lądzie a nie kupie drugiej torby za 7 stów ... no może kiedyś jak będzie mi wolna gotówka zalegała
    EOS + L i kupa gratów ...

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    Bydgoszcz.
    Posty
    3 468

    Domyślnie

    Kolega postawił torbę koło stolika na podłodze.Jak dopił kawę torby nie było.[Wystarczy przechodząc przesunąć nogą].Ja zawsze wstawiam nogę w pasek i torbę z przodu jak stawiam pod stolik

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar Goomis
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    34
    Posty
    1 893

    Domyślnie

    Ja od pewnego czasu wożę sprzęt w wojskowej kompozytowej skrzyni.
    Skrzynia + pianka + sprzęt i wszystko waży dobre 30-40kg.
    Wygląda w sumie niepozornie. Jak bym wiózł granaty albo C4
    Założenie było takie, żeby zabezpieczyć sprzęt w transporcie w razie jakiejś stłuczki w bagażnik czy ogólnie wypadku z którego ja wyjdę bez większych obrażeń a sprzęt może go nie przetrwać.
    No i ostatnio wyszła taka kwestia, że nawet jak mi wybiją szybę to z 40kg skrzynią daleko nie pobiegną, chyba, że Pudzian zmienił zainteresowania?
    Ale to tylko transportowo
    Ja mam crumplera i polecam. Akurat też taki model (ogromna jest), że jak jadę pociągiem to wygląda jak jakaś podróżna
    A co do kawiarni - to przykra sprawa... Ja zawszę mam torbę ze sprzętem między nogami albo właśnie wstawiam nogę w pasek.
    Jak jeżdżę późno pociągiem ze sprzętem i się muszę zdrzemnąć to kładę głowę na torbie + zawiązuję sobie paski od torby wokół ręki.
    5DmkIII + S14/2.8 + C35/1.4LmkII + C85/1.2LmkII + C70-200/2.8L + 600EX-RT & 580EXII + Think Tanki (Retro30, Shapeshifter, Skin Set v2) + NEC EA274WMi + Sandisk

  5. #5
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    Stargard
    Posty
    37

    Domyślnie

    Można też kłaść sprzęt na osobnym krześle. Mi się nie zdarzyła kradzież ale zawsze mam go na oku.

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Kielce
    Posty
    1 290

    Domyślnie

    Prawda jest taka, że każda torba foto taką przypomina... A nawet te droższe które rzekomo mają nie przypominać toreb foto w środowisku amatorów cudzej własności są rozpoznawane...;/ Najdyskretniejsza torba foto, czy plecak to zwykła torba miejska

  7. #7
    Cenzor Awatar MacGyver
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    46
    Posty
    7 043

    Domyślnie

    Oczywistym jest że amatorów cudzej własności najbardziej przyciągać będą torby z logo producenta sprzętu (znaki towarow Canon, Nikon a zwłaszcza Sony są jednak szeroko rozpoznawalne). Niemniej, niezależnie od znaczków, ciężko "konspirować" z torbą na dużą ilość sprzętu. Złodziej czy inny bandzior nie będzie się zastanawiał czy jest w niej kamera czy zestaw foto - zwinie i sam sobie zobaczy.
    Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2005
    Posty
    1 905

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wiktor2323 Zobacz posta
    Prawda jest taka, że każda torba foto taką przypomina... A nawet te droższe które rzekomo mają nie przypominać toreb foto w środowisku amatorów cudzej własności są rozpoznawane...;/ Najdyskretniejsza torba foto, czy plecak to zwykła torba miejska
    E tam, po Retro nie widać. Nawet taki wytrawny znawca sprzętu foto, jakim jest Towers, nie pokapował się, że mam ze sobą aparat, póki go nie wyjąłem :-) Warto mieć na oku nowe torby Lowepro Pro Messenger AW (http://www.dfv.pl/wiadomosci/articles/10299.html), które niemal toczka w toczkę kopiują stylistykę TTP Retro. Za jakiś moment będę je testował.

  9. #9
    Uzależniony Awatar Bartek_902
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    DĘBLIN
    Posty
    690

    Domyślnie

    O ja dodam jeszcze że bez wzgledu na to jaką torbę czy plecak mamy to czesto zdradza nas statyw jeśli mamy go ze sobą ...
    Chociaż z drugiej strony statyw z mocną głowicą może nam się przydać w sytuacji podbramkowej do samoobrony już po jednym ciosie może się komuś odechce dodatkowo trzyma nas na dystans od napastnika
    EOS + L i kupa gratów ...

  10. #10
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2005
    Posty
    1 905

    Domyślnie

    Dokładnie. Ja w ogóle mam odruch, że jak widzę jakieś niemiłe gęby, to przestaję trzymać złożony statyw za głowicę, a łapę go w dolnej części jednej z nóg jak maczugę. Tak na wszelki wypadek :-D

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •