Cytat Zamieszczone przez artek80 Zobacz posta
Witam,
Jestem na forum już od bardzo bardzo dawna. Czytam, uczę się i do wszystkiego staram się dochodzić bez zadawania zbędnych pytań.
Odnośnie mojego problemu przeczytałem już z 30 wątków ale nadal nie rozumiem problemu i możliwości jego pokonania.
(...)
I teraz dochodzimy do sedna sprawy. Czy ma ktoś może namiar na profill ICC labu Fotojokera. Dodatkowo jak prawidłowo skalibrować monitor i czym obrabiać zdjęcia aby mieć podgląd jak zdjęcie będzie wyglądało po druku ( użycie profilu ICC fotolabu )
Wiem , że temat wałkowany był już na wielu forach ale prosiłbym o sensowne i w miarę proste wytłumaczenie na czym polega problem i jak z niego wybrnąć.
Twoj problem mozna przetlumaczyc tak: czy ktos wie, jaki jest sklad benzyny na ktorejs stacji, bez sprawdzenia najpierw, czy Twoj samochod w ogole na benzynie dobrze pracuje

Nie masz skalibrowanego monitora, a sadzac po tym, ze w dwoch roznych labach zdjecia bez korekcji wyszly podobnie, to wiekszym problemem jest TWOJ monitor, niz profil barwny labu ))