Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: [MaciejDlugosz] "Moim okiem"

  1. #1
    Bywalec Awatar MaciejDlugosz
    Dołączył
    Oct 2011
    Miasto
    okolice Rzeszowa
    Wiek
    42
    Posty
    103

    Domyślnie [MaciejDlugosz] "Moim okiem"

    Wrzucam zeskanowaną tylną okładkę czasopisma mojego autorstwa. Nie dysponuję już oryginalną wersją okładki więc ("niestety") wrzucam już tylko skan po wydruku. Zdjęcia robione były Canonem 1D (4Mpix), wydruk formatu A4. Kompozycyjnie nie wyszło mi to zbyt dobrze - po zrobieniu zdjęć "montowałem" całość. Zdaję sobie sprawę z niedoróbki kompozycyjnej. Razi mnie np. pusta przestrzeń pod górnym prawym zdjęciem oraz fatalnie ucięte centralne zdjęcie gościa który się "modli". Bardziej jednak chodziło mi w tym przypadku o "wyrazy twarzy", zwłaszcza że ludzie głusi są pod tym względem wyjątkowi "portretowi".

    Exacta (klisza) -> Zenit ET (klisza) -> Canon 300D (6Mpix) -> Canon 1D (4Mpix) -> Nokia 9500 (0,3 Mpix) -> Nikon D40 (6 Mpix) -> Nokia E90 (3 Mpix) -> Nikon D7000 (16 Mpix) -> Canon 1Ds (11 Mpix)

  2. #2
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    Stargard
    Posty
    37

    Domyślnie

    Przydało by się danie fotek osobno i większych.

  3. #3
    Bywalec Awatar MaciejDlugosz
    Dołączył
    Oct 2011
    Miasto
    okolice Rzeszowa
    Wiek
    42
    Posty
    103

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomeh Zobacz posta
    Przydało by się danie fotek osobno i większych.
    Nie posiadam plików źródłowych, wykrzaczył się serwer na którym były trzymane pliki. Cyfra to nie to samo co analogowy negatyw w kwestii bezpieczeństwa danych. A odnośnie jakości - z doświadczenia powiem że czasopismo drukowane w formacie A4 z wieloma zdjęciami 4 Mpix nie wymagało specjalnego "pixel-peeping'u". Okładki na których było drukowane tylko jedno zdjęcie (z 4 Mpix) na formacie A4 to wtedy faktycznie - trzeba nieco dokładniejszej kontroli/ podglądania na poziomie 100%.

    Wrzucam kolejne zdjęcie na którym można co nieco "poniuchać" w kwestii jakości obrazka. Aparat użyty do tego zdjęcia to znowu Canon 1D (4Mpix):

    https://lh4.googleusercontent.com/-s...0/772F9435.jpg

    Regulamin pkt 9.

    !!! Łączenie podwójnego wpisu!!!

    Nie wiem jak wstawić fotkę na której można coś zobaczyć skoro jest limit 300kB.

    Wstawiam pomniejszone zdjęcie:

    Ostatnio edytowane przez MaciejDlugosz ; 18-11-2011 o 22:03
    Exacta (klisza) -> Zenit ET (klisza) -> Canon 300D (6Mpix) -> Canon 1D (4Mpix) -> Nokia 9500 (0,3 Mpix) -> Nikon D40 (6 Mpix) -> Nokia E90 (3 Mpix) -> Nikon D7000 (16 Mpix) -> Canon 1Ds (11 Mpix)

  4. #4
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MaciejDlugosz Zobacz posta
    Nie wiem jak wstawić fotkę na której można coś zobaczyć skoro jest limit 300kB.
    Banalnie. Wstawiasz zdjęcie regulaminowe, a pod spodem dodatkowo link do większej wersji.
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  5. #5
    Bywalec Awatar MaciejDlugosz
    Dołączył
    Oct 2011
    Miasto
    okolice Rzeszowa
    Wiek
    42
    Posty
    103

    Domyślnie

    Kolejna fotka. Od razu mówię że specjalnie nie korzystałem z lampy błyskowej. Szkoda było mi coś przegapić goniąc po flash (w międzyczasie akcja trwała w najlepsze a ja straciłbym niejedno ujęcie). Wiem też że błyskający flash spłoszyłby/ rozkojarzyłby zwierzęta w spontanicznej zabawie (nie przyzwyczaiłem zwierząt do błysku lampy). To nie była zaciekła walka gdzie zwierzęta gryzły się bez pamięci. Obyło się bez rozlewu krwi. Kiepsko to wyszło od strony technicznej: nie najlepiej skadrowane, trochę niewyraźne z powodu użycia największej dziury obiektywu. Niestety nie miałem Canona 1D X z ISO 51 200 oraz ... musiałem poruszać się za zwierzętami zatrzymując się co rusz na chwilę by zrobić im zdjęcie!!! Na zewnątrz - gdzie byłoby dużo więcej światła nie obserwowałem tego typu zabaw. Zdjęcie prezentuję tu raczej ze względu na jego temat niż na jego jakość. Zdjęcie zrobione Canonem 1D (4Mpix) z obiektywem Canon EF 50 f/1,4 USM (na pełnej dziurze), ISO 1600, 1/13s, zdjęcie robione z ręki (bez statywu), automatyczny WB. Zdjęcie nie było drukowane.


    P.S. Mówi się że obiektywy o małej przysłonie (np. 1,4) umożliwiają fotografowanie w świetle zastanym. W praktyce, do zdjęć akcji liczy się żeby mieć wysokie ISO. Cieszy mnie że Canon w kolejnych modelach aparatów podbija ISO.
    Exacta (klisza) -> Zenit ET (klisza) -> Canon 300D (6Mpix) -> Canon 1D (4Mpix) -> Nokia 9500 (0,3 Mpix) -> Nikon D40 (6 Mpix) -> Nokia E90 (3 Mpix) -> Nikon D7000 (16 Mpix) -> Canon 1Ds (11 Mpix)

  6. #6
    Bywalec Awatar Hom_er
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Kraków
    Posty
    191

    Domyślnie

    ale podstawową obróbkę - przynajmniej balans bieli to można by zrobić

    Akcja fajna, szkoda że jak dla mnie technicznie kiepsko
    Fiu fiu

  7. #7

    Domyślnie

    Biedna łapka kotka Fajny moment złapany :P

  8. #8
    Bywalec Awatar MaciejDlugosz
    Dołączył
    Oct 2011
    Miasto
    okolice Rzeszowa
    Wiek
    42
    Posty
    103

    Domyślnie

    A teraz małe "spotkanie":


    Zdjęcie zrobione Canonem 1D (4Mpix) z obiektywem Canon EF 70-200 f/2,8 L USM (na pełnej dziurze), ISO 400, 1/6400s, ogniskowa 200mm, filtr UV na obiektywie, zdjęcie nie było drukowane.
    Exacta (klisza) -> Zenit ET (klisza) -> Canon 300D (6Mpix) -> Canon 1D (4Mpix) -> Nokia 9500 (0,3 Mpix) -> Nikon D40 (6 Mpix) -> Nokia E90 (3 Mpix) -> Nikon D7000 (16 Mpix) -> Canon 1Ds (11 Mpix)

  9. #9
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2011
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    31

    Domyślnie

    jak bym oglądał drugi wątek sergiusza ;/ ....
    Canon EOS 6D | C 50mm 1.4 | S 70-200 2.8 | to na początek ...

  10. #10
    Bywalec Awatar MaciejDlugosz
    Dołączył
    Oct 2011
    Miasto
    okolice Rzeszowa
    Wiek
    42
    Posty
    103

    Domyślnie

    "Post peeping":


    Zdjęcie zrobione Canonem 1D (4Mpix) z obiektywem Canon EF 50 f/1,4 USM (na pełnej dziurze), ISO 1600, 1/30s, zdjęcie nie było drukowane.
    Exacta (klisza) -> Zenit ET (klisza) -> Canon 300D (6Mpix) -> Canon 1D (4Mpix) -> Nokia 9500 (0,3 Mpix) -> Nikon D40 (6 Mpix) -> Nokia E90 (3 Mpix) -> Nikon D7000 (16 Mpix) -> Canon 1Ds (11 Mpix)

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •