Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Wątek: Dlaczego nie mogę zakupić samej części?

Mieszany widok

  1. #1
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    850

    Domyślnie

    Bo monopoliści dbają o swój biznes. Naprawa aparatów nie jest bardziej skomplikowana od naprawy innych urządzeń. Mając dostęp do części zamiennych z innego źródła, taki serwis raczej długo by nie pociągnął, a przynajmniej musiał by obniżyć ceny usług (mowa o naprawach pogwarancyjnych).

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sylwek2k Zobacz posta
    Bo w przeciwienstwie do wielu innych czesci, matowke mozna dostac jako akcesorium /patrz inne rodzaje matowek, niz standardowa/.
    Ale tu nawet nie chodzi o samą matówkę, tylko o smutny fakt wprowadzania klienta w błąd.
    "C’est en faisant n’importe quoi, qu’on devient n’importe qui!”

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    56
    Posty
    2 460

    Domyślnie

    Nie wiem od czego to zależy ale w tej samej firmie chciałem zamówić filtr polaryzacyjny do projektora Sanyo i po podaniu numeru części (z instrukcji serwisowej) zamówienie było gotowe. Nikt nie kazał mi przysyłać projektora w celu wyceny ani nikt nie zmuszał mnie do płatnej wymiany tego filtra w serwisie CSI.

  4. #4
    Zablokowany
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    EL PL
    Posty
    394

    Domyślnie

    różnie bywa , swego czasu pojechałem do serwisu centralnego z kranem (wcześniej pytając czy mogą mi sprzedać zawór ceramiczny - przez telefon powiedzieli że nie ma problemu) , zawór wymienili na miejscu nie chcąc ani grosza ani za pracę ani za zawór
    - powiedzieli że dobra marka jest dla nich najwazniejsza (fakt że zawór to ułamek ceny całej baterii ale jednak coś tam kosztuje) ...w Polsce to było

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar piast9
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    3 267

    Domyślnie

    Kojarzę historię sprzed ładnych paru lat. Zdaje się, że na pl.rec.foto.cyfrowa to było. Ktoś miał problem z aparatem Minolty, serwis powiedział to samo, że części to oni nie sprzedają. Sprawa trafiła do UOKiK czy nawet sądu. I wyszło, że oficjalny dystrybutor musi sprzedać część bądź wskazać miejsce, gdzie taką część można kupić, inaczej to nieuczciwa konkurencja. Czyli Canon Polska by trzeba o to pomęczyć.
    650D, T 12-24 4.0, S 30 1.4, S 18-35 1.8, C 70-210 3.5-4.5, C 50 2.5 macro, M42: Praktica LLC, Jupiter 9, Pentacon 135 2.8, Orestegor 300 4.0

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar Kolaj
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    51
    Posty
    3 293

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez piast9 Zobacz posta
    Czyli Canon Polska by trzeba o to pomęczyć.
    Otóż właśnie! Sam serwis nie jest tutaj w ogóle stroną i nie można od niego żądać aby prowadził działalność inną od tej, którą sobie postanowił.
    BYKOM STOP - poprawna pisownia i ortografia w internecie

  7. #7
    Uzależniony
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    834

    Domyślnie

    Autorowi wątku chodzi o tą część ?
    http://www.ebay.com/itm/Canon-EOS-5D...item1c19d6e7ad

    Tyle że to chyba do 5D I

  8. #8

    Domyślnie

    Serwis nie prowadzi sprzedaży części wymagających demontażu sprzętu.

  9. #9
    Cenzor Awatar MacGyver
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    47
    Posty
    7 043

    Domyślnie

    Ano. Gdyby ktoś nie wiedział to CSI jest zewnętrzną, niezależną firmą. Mają autoryzację Canona (jak również Sony, Sanyo i Leica) i na podstawie umowy świadczą usługi serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego. Reklamacje w sprawie braku dostępności części nalezy kierować do Canon Polska.
    Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj

  10. #10

    Domyślnie części - serwisy

    Jest kilka zagranicznych firm, np na ebay. Wystarczy do nich napisać i zapytać o określoną część. Zamawiałem u nich część do obiektywu i bez problemu mi przysłali, cena z przesyłką z usa 40$, czy coś takiego. Ta sama reparacja w serwisie kosztuje około 300zł. Takie zabawy oczywiście tylko dla tych co mają silne nerwy i jakieś pojęcie o mechanice/mikroelektronice, no i czas na takie rzeczy.
    Nieraz lepiej zapłacic 2x tyle, dostać gwarancję a w tym czasie pracować zarabiając kilka razy więcej niż wynosi koszt reperacji Polskie realia? hmmm...

    Pozdrówka
    Ostatnio edytowane przez darkwire ; 14-07-2012 o 17:07

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •