Zobacz wyniki ankiety: nowy czy używany

Głosujących
11. Nie możesz głosować w tej sondzie
Strona 178 z 183 PierwszyPierwszy ... 78128168176177178179180 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 771 do 1 780 z 1821

Wątek: Monitory - porady, problemy itd. część II

  1. #1771
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Jezu drogi, są gdzieś granice nachalnego naganiania...

    Dla porządku:
    - Bardziej liniowe egzemplarze, mniej liniowe, z zaburzoną liniowością jak na zrzucie, się zdarzają i to jest NORMALNE. Część się da skorygować, część nie. Defekty tego typu nie podlegają pod gwarancję.
    - Wady pikseli, paprochy, wycieki, przebarwienia, się zdarzają i to jest NORMALNE w każdym monitorze, dowolnej marki. Nie ma tygodnia abym nie trafiał na większe lub mniejsze defekty tego typu. A zaznaczam, że nie obracam milionami monitorów, więc problem jest jak najbardziej realny.
    - Na M1 nie działa poprawnie ŻADEN soft do zarządzania monitorami NEC. Apple spieprzyło sprawę na tyle konkretnie, że niekóre monitory nie działają wcale na USB-C, np EA271U, PA271Q, przy czym jest poprawka firmware, częściowo naprawiająca problem. Kiedy będzie rozwiązany zupełnie, nie wiadomo. Możliwe, że wcale, bo szykuje się trochę rewolucji w ofercie tej firmy.

  2. #1772
    Zasłużeni Awatar czornyj
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    48
    Posty
    2 626

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Liniowość jak na zrzucie nie jest niczym normalnym - jest wynikiem sporadycznego błędu firmware występującym w poprzednich modelach serii EA. Obecnie nie występuje i jest wypominany wyłącznie w celu straszenia, podobnie jak bad piksele, wycieki i inne plagi egipskie, które o dziwo praktycznie nie występują w serii EA. Gdyby jednak przedmiotowy błąd wystąpił, to od tego jest gwarancja. Lepsza bądź gorsza liniowość natywna jest kompletnie bez znaczenia wizualnego przy sprzętowej kalibracji LUT o 14-o bitowej precyzji, co jest matematyczną oczywistością - na każdy z 256 odcieni w każdym z kanałów mamy regulację o dokładności 64 stanów pośrednich (2^14/256).

    Monitory NEC serii EA i PA po poprawkach działają z M1 normalnie na kablach TB3 (USB + Display Port + Power Delivery), a tak czy owak działają na kablach USB-C na DP lub JDMI. Nie działa jeszcze oprogramowanie, co jest wyłącznie kwestią czasu (poprawki w MacOS Big Sur) na co żadne "rewolucje w ofercie firmy" naturalną rzeczy koleją nie mają najmniejszego wpływu.

  3. #1773

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Cytat Zamieszczone przez Pezet85 Zobacz posta
    Wybrałem Ea271Q który zostanie skalibrowany u mnie w mieszkaniu.
    Dzięki za pomoc

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
    W domu, ale czym? licencja SV + czujnik czy samo SV?
    5d grippen
    17-40L 24-70L 70-200L 35L 85L 135L 580exII+danonek ...

  4. #1774
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Cytat Zamieszczone przez slouON Zobacz posta
    W domu, ale czym? licencja SV + czujnik czy samo SV?
    Licencja SV plus czujnik

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  5. #1775

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Pochwal się jeszcze jaki czujnik i nie męczę
    5d grippen
    17-40L 24-70L 70-200L 35L 85L 135L 580exII+danonek ...

  6. #1776
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Cytat Zamieszczone przez slouON Zobacz posta
    Pochwal się jeszcze jaki czujnik i nie męczę
    Nie mam jeszcze monitora...jak go będę miał to napiszę jakiego kalorymetru użył sprzedawca :-)

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  7. #1777

    Dołączył
    Oct 2021
    Miasto
    Białystok
    Posty
    2

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Moja pierwsza wizyta na tym forum, więc witam Wszystkich.
    Kupiłem parę dni temu wspomnianego NEC-a EA271Q i teraz walczę aby ustawić docelową rozdzielczość, czyli 2560x1440. W ustawieniach systemowych (WIN10) najwyższa dostępna to 1920x1080. W ustawieniach karty graficznej tak samo. Doinstalowałem nowy sterownik monitora od NEC-a, bo zainstalował się z jakimś od Microsoftu. Nic nie pomogło.
    Karta graficzna Intel HD Graphics, stara, ale powinna tę rozdzielczość udźwignąć.
    Ma ktoś może pomysł, gdzie robię błąd?

  8. #1778
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 428

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Przez jaki kabel podłączasz monitor ?

  9. #1779
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Cytat Zamieszczone przez koval700 Zobacz posta
    Moja pierwsza wizyta na tym forum, więc witam Wszystkich.
    Kupiłem parę dni temu wspomnianego NEC-a EA271Q i teraz walczę aby ustawić docelową rozdzielczość, czyli 2560x1440. W ustawieniach systemowych (WIN10) najwyższa dostępna to 1920x1080. W ustawieniach karty graficznej tak samo. Doinstalowałem nowy sterownik monitora od NEC-a, bo zainstalował się z jakimś od Microsoftu. Nic nie pomogło.
    Karta graficzna Intel HD Graphics, stara, ale powinna tę rozdzielczość udźwignąć.
    Ma ktoś może pomysł, gdzie robię błąd?
    Przy tak małej ilości danych jakie podałeś, nie licz na jakąkolwiek precyzyjną odpowiedź.

    Gdzie robisz błąd?

    Może podłączyłeś monitor do komputera jakimś antycznym kablem HDMI, który nie obsługuje takiej rozdzielczości monitora. Kabel obsługujący taką rozdzielczość monitora musi posiadać oznaczenie High Speed HDMI Cable lub High Speed HDMI Cable with Ethernet. Może to nic nie dać, jeżeli port HDMI w komputerze również będzie antyczny.

    Może nie podłączyłeś monitora do komputera kablem DisplayPort dołączonym do monitora, bo nie miałeś jak go wpiąć do komputera i potrzebna by była jakaś przejściówka https://www.komputronik.pl/category/...uyActiveOnly=1

    Może masz po prostu za stary komputer? Z tego co tutaj https://answers.microsoft.com/en-us/...c-f61e3ee5505b jest napisane wynika, że zintegrowana karta graficzna Intel HD 3000 wraz z wcześniejszymi modelami nie jest wspierana przez aktualną wersję Windows 10 (aktualną na 2019 rok, bo z tego roku pochodzi ten wątek). Ktoś tam sugeruje powrót do Windows 10 w wersji 1709 lub wcześniejszej, zakup karty graficznej lub zakup nowego komputera.

  10. #1780

    Dołączył
    Oct 2021
    Miasto
    Białystok
    Posty
    2

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Dzięki za reakcję i odpowiedzi.
    Niestety z całej konfiguracji mojego sprzętu, to najlepszy jest monitor i kabel HDMI (oczywiście jest wysokiej przepustowości. I niestety tu kończy się bajka. To prawda. Komputer za stary, karta nie wspierana a HDMI też nie z tej bajki. Prysły złudzenia, że uda się pociągnąć na tym co jest. Szykują się dalsze wydatkiDzięki za pomoc.

Strona 178 z 183 PierwszyPierwszy ... 78128168176177178179180 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •