Zobacz wyniki ankiety: nowy czy używany

Głosujących
11. Nie możesz głosować w tej sondzie
Strona 157 z 183 PierwszyPierwszy ... 57107147155156157158159167 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 561 do 1 570 z 1821

Wątek: Monitory - porady, problemy itd. część II

  1. #1561
    Pełne uzależnienie Awatar xxkomarxx
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Rzeszów, Tarnobrzeg, Sandomierz
    Wiek
    40
    Posty
    1 456

    Domyślnie Monitory - porady, problemy itd. część II

    To oczywista oczywistosc. Laptopy przewaznie maja zbyt wysoka temp barwowa.

  2. #1562
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Cytat Zamieszczone przez xxkomarxx Zobacz posta
    To oczywista oczywistosc. Laptopy przewaznie maja zbyt wysoka temp barwowa.
    No właśnie, żeby zrobić taka fotkę, to nie trzeba Eizo kupować

  3. #1563
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    716

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Cytat Zamieszczone przez italy Zobacz posta
    Eizo CS2420.
    Przy tym laptopie wygląda jak 27".
    5D, 2x6D, 16-35/4ISL, 20/1.4A, 24-70/2.8LII, 24-85/3.5-4.5, 50/1.4, 50/1.8STM, 55/1.8, 85/1.8, 135/2L, 200/2.8LII, 70-300 4-5.6II, 100-300/5.6L, 400/5.6L
    600EX-RT, 430EXII, 568EXII
    CX241, i1DisplayPro, L850, SC-P600

  4. #1564
    Uzależniony Awatar italy
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    508

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Cytat Zamieszczone przez xxkomarxx Zobacz posta
    To oczywista oczywistosc. Laptopy przewaznie maja zbyt wysoka temp barwowa.
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    No właśnie, żeby zrobić taka fotkę, to nie trzeba Eizo kupować
    Zdjęcie nie po to wrzuciłem żeby dyskutować o sztuce fotografi i jej wykorzystania przez kogoś.
    Tyle razy na forum jest dyskusja o przewadze monitora graficznego nad każdym innym, więc może ktoś z was tych co robią te ..lepsze.. zdjęcia w końcu wrzuci tu swoje dzieła uwiecznione na tym lepszym sprzęcie.
    Zrobiłem tom po to żeby osoby szukające wiadomości, przykładów , miały namacalny dowód jak to wygląda.I nie moim zamiarem jest wywoływać dyskusję o jakości MOJEGO zdjęcia, czy może kolorów ścian w tym momencie, czy światła które pada na monitory.
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    No właśnie, żeby zrobić taka fotkę, to nie trzeba Eizo kupować
    Fotkę jak to na nazywasz , fakt, nie trudno zrobić . Ale już ją przygotować do druku -----

  5. #1565
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Cytat Zamieszczone przez italy Zobacz posta
    ...

    Fotkę jak to na nazywasz , fakt, nie trudno zrobić . Ale już ją przygotować do druku -----
    Pisząc "fotka" miałem na myśli zdjęcie monitorów, a nie ptaszka

    Ogólnie zgoda. Na ale na zdjęciu podobna różnica wyjdzie między lapkiem, a jakimś LG za 500zł. Poza tym pozostaje zawsze problem do czego dopasowywać zdjęcia? Oczywiście, że druk jest najbardziej wymagający, ale jednak monitory wypierają z wolna zdjęcia drukowane, a kalibrować pod internet? Chyba trudna sprawa...

  6. #1566
    Pełne uzależnienie Awatar xxkomarxx
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Rzeszów, Tarnobrzeg, Sandomierz
    Wiek
    40
    Posty
    1 456

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Nikt tu nie ocenia jakości zdjęcia tylko sam fakt ze matryce laptopów w większości nie nadają się do pracy gdzie kolor ma znaczenie

  7. #1567
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Cytat Zamieszczone przez xxkomarxx Zobacz posta
    Nikt tu nie ocenia jakości zdjęcia tylko sam fakt ze matryce laptopów w większości nie nadają się do pracy gdzie kolor ma znaczenie
    Pełna zgoda, jednak widze pewien problem w sytuacji, kiedy wiesz, że wiekszośc odbiorców oglada Twoje zdjecie na ekranie takiego sinego laptopa. Co wtedy, pod co ustawiac kolory?

  8. #1568
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 434

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Tu nie chodzi o to co widzą a oto by błędy reprodukcji kolorów, ekspozycji czy jasności były jak najmniejsze podczas pracy nad obórką zdjęcia. Im lepszy monitor tym widzisz wszystko dokładniej i jesteś w stanie ustawić np. dokładnie balans bieli, czego na niebieskiej matrycy laptopa nie jesteś w stanie zrobić.

  9. #1569
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    54

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Moje zdanie jest takie. Zdjęcia robię dla siebie jako powiedzmy zaawansowany amator ?. Gdzieniegdzie coś tam pokazuje ?. Uważam że skoro inwestuje ciężkie pieniądze w obiektywy, body, filtry itp. To naturalnym jest fakt że przedewszystkim to JA chcę oglądać swoje zdjęcia na dobrym monitorze, i w sposób jak najbardziej wiarygodny móc na nie wpływać podczas ich edycji. A jeśli ktoś odbiera na tych samych falach co ja to też chce widzieć swoje/moje zdjęcia na dobrych, wiarygodnych matrycach i wtedy jesteśmy dogadani.

  10. #1570

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Panowie a co konkretnie będzie gorzej działać i na ile jest to dokuczliwe gdy wybierze się NEC do zadań biurowych jak niżej
    *TiP* LED NEC EA244WMi 24'' 1920x1200 IPS Czarny (7175180069) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
    w przeciwieństwie do serii PA?
    Czy różnica jest odczuwalna gołym okiem dla laika czy tylko dla profesjonalisty?

Strona 157 z 183 PierwszyPierwszy ... 57107147155156157158159167 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •