Zobacz wyniki ankiety: nowy czy używany

Głosujących
11. Nie możesz głosować w tej sondzie
Strona 105 z 183 PierwszyPierwszy ... 55595103104105106107115155 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 041 do 1 050 z 1821

Wątek: Monitory - porady, problemy itd. część II

  1. #1041
    Uzależniony Awatar szambonur
    Dołączył
    Jan 2011
    Miasto
    za siedmioma górami...
    Posty
    712

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Cytat Zamieszczone przez komarsnk Zobacz posta
    To ja się pytam czy na sprzęt warty tyle kasy ktokolwiek patrzy przed zapakowaniem czy ładują wszystko jak leci :/
    Ja rozumiem serię CG, że selekcja, że kalibracja itd. Ale to jest ewidentna wada (błąd w montażu) i z tego co tu czytam nie taka rzadka - nawet Japonia już schodzi na psy :/
    Najlepszym i najtańszym działem kontroli jakości jest odbiorca końcowy... okrutna prawda... niestety

  2. #1042
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2005
    Posty
    1 905

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Ja myślę, że to ciągle mogą być przyjęte przez producenta mityczne normy, które w prawdziwym życiu okazują się być upierdliwe dla konsumenta - raz ze względu na efekt wizualny, dwa ze względu na trudności w reklamowaniu takiego produktu. Pisaliśmy już o tym wcześniej, że biorąc tak duży ekran najlepiej jest go najpierw osobiście obejrzeć albo dogadać się z góry ze sprzedawcą co do możliwości ewentualnej zamiany na inny egzemplarz.

  3. #1043

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Miało nie być zdjęć, ale nie wiem, co mam o tym sądzić. Od razu mi się rzuciło w oczy jak włączyłem LR, to rogi jakoś kiepsko wyglądały. Po lewo SX2762, po prawo Dell U2711. Obydwa skalibrowane, czarny obraz.

    http://www.kubacichocki.pl/koszyk/2762.jpg

    Ja rozumiem, że to IPS, ale 3 x tańszy Dell wypada pod względem czerni chyba trochę lepiej :/ Chociaż Dell też IPS.
    Kurcze, dla mnie do kitu! naprawde ten przeciek w prawym gornym rogu jest duzy. Ja bym reklamowal. Daj znac jak to sie skonczy.

  4. #1044
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Być może wybiorę w ogóle inny model, jutro będę testował. PS. Nie chce ktoś kupić Della bez wad?

    PS. Według Eizo to jest norma, taka ponoć technologia matrycy. Na wprost to wygląda trochę lepiej:

    http://www.kubacichocki.pl/koszyk/2762b.jpg

    a na szarym kolorze (16/16/16) prawie niewidoczne:

    http://www.kubacichocki.pl/koszyk/2762c.jpg
    Ostatnio edytowane przez Cichy ; 19-03-2013 o 16:27
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  5. #1045

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Na wprost to wygląda trochę lepiej...
    moim zdaniem i tak kicha. Ja posiadam s2433 i u mnie jest o niebo lepiej.
    6D I 17-40 F4L I 35 F2 IS I 50 F1.8 STM I 85 F1.8 I 70-200 F4L I 580EX II

  6. #1046
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    a na szarym kolorze (16/16/16) prawie niewidoczne:
    Tego typu defekty widać na czarnym, jeśli czerń monitora jest skalibrowana na naturalną czerń wyświetlacza, a w SX tak jest. W CG jest inaczej można je zmniejszać "sprzętowo". Przy choć trochę jaśniejszych odcieniach ma już szansę chwycić układ kompensacji. Skutkiem tego na normalnym obrazie rzecz jest niezauważalna. Faktem jest że jeśli ktoś chce idealnie równy z natury, trzeba przebierać.
    Masz problem z kolorem, wal śmiało!
    e-mail: color@mastiff.pl

  7. #1047
    PLUS member PLUS member Awatar BeatX
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    43
    Posty
    1 733

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    cale szczescie w moim eizo ekran jest praktycznie idealnie podswietlony (wogole rewelacyjny monitor - eizo sx2262w tak btw)

  8. #1048
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2005
    Posty
    1 905

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Cytat Zamieszczone przez BeatX Zobacz posta
    cale szczescie w moim eizo ekran jest praktycznie idealnie podswietlony (wogole rewelacyjny monitor - eizo sx2262w tak btw)
    Problem z podświetleniem szczęśliwie mało dotyka mniejszych monitorów. :-)

  9. #1049
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    No cóż, zaryzykowałem i zamówiłem EV2736w, taki nowy tani biurowiec za 3,5k zł. No i co ? No i to, że widać różnicę 2 lat w technologii IPS. Panel w SX (oraz w CX z tego, co zdążyłem się zorientować) przy czarnym ekranie świeci się jak za przeproszeniem psu jaja. W tym nowym EV czarny obraz jest czarny, pod jakim kątem bym nie patrzył.

    Nagrałem krótki filmik: Eizo SX2762w vs Eizo EV2736w black screen test - YouTube

    Pomimo, że jestem laikiem, tak na szybko moje odczucia:

    SX: lepsza biel, bardziej papierowa. Czernie fatalne - pod różnymi kątami świeci dramatycznie. Kolosalne gabaryty i dość wysoka prądożerność (max 160W). Nie dało się dobrze skalibrować ColorMunkim (EasyPix nie zdążył dojechać) więc kolory miałem dość dziwnie ocieplone. Panel odblaskowy ma taką fakturę jak w Dellu - wygląda jak papier ścierny jak się czyta text na białym tle. Za to dużo lepiej radzi sobie z odblaskami. Wydawał dźwięk nawet po wyłączeniu (bzyczenie transformatora).

    EV: cieniutka obudowa, mała prądożerność. Bezgłośny. Czernie super, nie świecą pod kątem. Zimniejsza biel - prawdopodobnie szybciej zmęczy wzrok. "Gładka" powłoka odblaskowa - bez faktury, gładkie czcionki itd. Poprawne kolory po kalibracji ColorMunkim (identyczne jak w poprzednich moich monitorach S2411 i EV2333). No i cena - 40% taniej niż SX.

    DELL 2711 - bardzo tani, dobra czerń pod kątem, aczkolwiek trochę gorsza jak w EV. Dość poprawnie skalibrował się CM, aczkolwiek kolorystyka po kalibracji odrobinę odbiegała od Eizo. Masę przeróżnych wejść (Composite, HDMI, DisplayPort, VGA, DVI) - można podłączyć bez problemu od tunera TV po kompa i konsolę na raz i oglądać np. na split screenie

    Chciałem być bardziej profi, no ale ulegam swojej intuicji i subiektywnej ocenie, więc zdecydowanie zostawiam sobie EV2736.

    Tyle w temacie zmiany monitora. Może się nie znam, ale w profi monitor zainwestuję, jak wyjdzie nowa generacja paneli.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  10. #1050
    Początki nałogu Awatar 2marekm
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Słupsk
    Posty
    419

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Cichy...Twój post to miód na moje oczy i uszy .
    Wyborem monitora byłem tak skołowany przez znawców, że rozważałem kupno z wyższej półki, nie biorąc nawet pod uwagę tzw. biurowych, czy korporacyjnych, jak je tam zwą.
    Zaraz zamawiam Eizo biurowe 2436W. Wziął bym 2736W, ale dla moich starych oczu wielkość plamki jest za mała.
    Dlaczego nie robią matryc w tym rozmiarze w rozdzielczości 1920 x 1200 ?. Natomiast spotyka się rozdz. 1920 x 1080. Wydaje mi się, że jest to zabieg celowy, tylko nie wiem po co ?.
    Jeśli profesjonalista /Cichy/ kupuje taki monitor i jest w zasadzie zadowolony, to amatorszczyzna taka jak ja będzie super zadowolona.

Strona 105 z 183 PierwszyPierwszy ... 55595103104105106107115155 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •