Zobacz wyniki ankiety: nowy czy używany

Głosujących
11. Nie możesz głosować w tej sondzie
Strona 79 z 183 PierwszyPierwszy ... 2969777879808189129179 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 781 do 790 z 1821

Wątek: Monitory - porady, problemy itd. część II

  1. #781

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Ok, to już nie kombinuje z Nec'iem.
    Znajomy ma właśnie Nec'a tylko wersję 27 calowej i sprawował się nieźle, ale faktem jest, że nie mam za bardzo punktu odniesienia.
    Chyba po prostu moje "ego" trochę ucierpi, bo kupuje monitor "amatorski" a nie "profesjonalny" ale jakoś się będzie musiało z tym faktem pogodzić.

    Na pewno trzeba go będzie skalibrować po zakupie, ale to inna bajka.
    Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie monitora?
    Serwis Eizo mam w sumie niedaleko, ale wolę dopytać, aby uniknąć ewentualnych problemów.

  2. #782
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Lepszy dobry amatorski niż słaby zawodowy. Zwrócić uwagę trzeba przede wszystkim żeby był z polskiej dystrybucji.
    Masz problem z kolorem, wal śmiało!
    e-mail: color@mastiff.pl

  3. #783
    Bywalec
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Lublin
    Wiek
    70
    Posty
    122

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Witam! A więc tak ble,ble ble. żarty na bok. Potrzebuję kupić monitor 7"zasilanie 12V do mojego 5D mkII tylko nie wiem jaki ?Monitor będzie zainstalowany w aucie i połączony przez USB z aparatem ,który zainstaluje na statywie na masce samochodu.Cała zasada sterowania tj.położenia aparatu jest prawie rozwiązana tylko kontrola zrobionych zdjęć i wybór planu ustawienia obiektywu - brak.Proszę o podpowiedzi.

  4. #784
    Początki nałogu Awatar 2marekm
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Słupsk
    Posty
    419

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Pytanie do znawców !
    Jaki monitor 27" i jaka rozdzielczość, dla zaawansowanej amatorszczyzny? Lata swoje mam, a i wzrok już nie taki, dlatego pytam o rozdzielczość.
    Wskazana "lepsza" matryca. Cena do 2500 zł.
    Posiadam kalibrator, także odpada kwestia kalibracji.
    Za wszelkie podpowiedzi z góry DZIĘKUJĘ.

  5. #785
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Nie ma zaawansowanych amatorskich monitorów 27" a już na pewno nie za 2,5 tys zł. Poza tym takie ekrany mają jedną z najmniejszych plamek w historii, więc przy pogorszonym wzorku nie musi być właściwy. Może 24", choć 2,5 tys to też mało. Budżet ogranicza wybór do dobrych amatorskich 22" lub większych ale masówki.
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 21-10-2012 o 13:24
    Masz problem z kolorem, wal śmiało!
    e-mail: color@mastiff.pl

  6. #786
    Początki nałogu Awatar 2marekm
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Słupsk
    Posty
    419

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Nie ma zaawansowanych amatorskich monitorów 27" a już na pewno nie za 2,5 tys zł. Poza tym takie ekrany mają jedną z najmniejszych plamek w historii, więc przy pogorszonym wzorku nie musi być właściwy. Może 24", choć 2,5 tys to też mało. Budżet ogranicza wybór do dobrych amatorskich 22" lub większych ale masówki.
    Nie chodzi o sprzęt w postaci zaawansowanego amatorskiego monitora, ale o mnie /zaawansowana amatorszczyzna/. Może być masówka, aby na przyzwoitym poziomie, mogę ewentualnie się "szarpnąć" na dodatkowe 500zł, co daje kwotę 3000 zł.
    Z tą średnicą plamki, to bardzo cenna i istotna uwaga, którą będę brał pod uwagę.

  7. #787
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Proponuję poważnie rozważyć 24" EIZO S2433W. Wszelkie 27-ki w tej cenie to dziadostwo.
    Masz problem z kolorem, wal śmiało!
    e-mail: color@mastiff.pl

  8. #788
    Początki nałogu Awatar 2marekm
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Słupsk
    Posty
    419

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Proponuję poważnie rozważyć 24" EIZO S2433W. Wszelkie 27-ki w tej cenie to dziadostwo.
    Z tym "dziadostwem" to mnie zmartwiłeś.
    Aktualnie posiadam 21" Samsunga SyncMaster 214T/matryca IPS/, prawdopodobnie dziadostwo, ale ja tego nie odczuwam , i jestem z obrazu zadowolony. Miałem zamiar zmienić na coś większego, a ten oddać wnuczce.
    Gdybym kupił przez Ciebie wymienione Eizo, powiększył bym sobie tylko wymiar w poziomie. Rozmiary plamki są takie same.
    Czy różnica w jakości obrazu, będzie bardzo znacząca, w stosunku do tego Samsunga ? Ale z drugiej strony wnuczka byłaby hepi, otrzymując starego Samsunga .

  9. #789
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Cytat Zamieszczone przez 2marekm Zobacz posta
    Aktualnie posiadam 21" Samsunga SyncMaster 214T/matryca IPS/, prawdopodobnie dziadostwo, ale ja tego nie odczuwam , i jestem z obrazu zadowolony.
    Ale zmiana, byłoby dobrze, gdyby oprócz rozmiaru, dala przyrost komfortu pracy, prawda?

    Cytat Zamieszczone przez 2marekm Zobacz posta
    dybym kupił przez Ciebie wymienione Eizo, powiększył bym sobie tylko wymiar w poziomie. Rozmiary plamki są takie same.
    Zmiana z 4x3 na 16x10 przy zachowaniu wymiaru pionowego daje spore zwiększenie obszaru roboczego. Ekran jest szerszy o 320 pikseli, a to akurat żeby pomieścić paski narzędziowe.

    Cytat Zamieszczone przez 2marekm Zobacz posta
    Czy różnica w jakości obrazu, będzie bardzo znacząca, w stosunku do tego Samsunga ?
    Kolosalna.
    Masz problem z kolorem, wal śmiało!
    e-mail: color@mastiff.pl

  10. #790
    Pełne uzależnienie Awatar gadget_zary
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Żary/Wrocław
    Wiek
    34
    Posty
    1 046

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Pytanie dotyczące kalibracji. Czy NEC 2490Wuxi (1 wersja) jest kalibrowalny sprzętowo ? Jeśli tak to czy do przeprowadzenia takowej potrzebuję jakiegoś specjalnego oprogramowania?

Strona 79 z 183 PierwszyPierwszy ... 2969777879808189129179 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •