Zobacz wyniki ankiety: nowy czy używany

Głosujących
11. Nie możesz głosować w tej sondzie
Strona 63 z 183 PierwszyPierwszy ... 1353616263646573113163 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 621 do 630 z 1821

Wątek: Monitory - porady, problemy itd. część II

  1. #621
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2005
    Posty
    1 905

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bob_ Zobacz posta
    A więc co? Reklamować? Na jakiej podstawie? (nie powątpiewam, tylko proszę o radę jak to skutecznie załatwić. dodam że kupiłem we "wzornikach")
    A tak z ciekawości i by się upewnić - wybrałeś właściwą tablicę korekcyjną do i1 Display Pro dla swojego monitora? I czy jesteś pewny, że to Color Munki nie podaje wyników z odchyleniami? Może problem tkwi nie w i1 Display Pro, tylko w procedurze weryfikacji profilu.

  2. #622
    Bywalec Awatar bob_
    Dołączył
    May 2010
    Miasto
    woj. opolskie
    Wiek
    48
    Posty
    150

    Domyślnie

    Pewność na 100% dałoby mi porównanie jeszcze z innym spektrofotometrem. Nie mam jednak pod ręką kolejnego.
    Ale, powiedzmy 90cio procentowe podejrzenie, że coś jest nie tak budzą fakty iż:
    - barwy na ekranach dwóch laptopów z matrycą TN ustawionych i1Dp, przypominają bardzo to co pokazuje którykolwiek z Eizo ustawiony małpą do tej samej temperatury (oczywiście nie mówię o detalach i przejściach tonalnych, ale o ogólnym odbiorze temp. bieli)
    - oba czujniki ustawione w tryb pomiaru "ambient light" pod lampką GraphiLite odczytują tą samą temp. barwowa z błedęm do ok. 50K między sobą
    - oba czujniki zachowują się identycznie jak wyżej w trybie pomiaru z odbicia od kartki papieru naświtlanej tym samym światłem.

    Skoro dwa ostatnie podpunkty mają miejsce, dlaczego oba czujniki na matrycy szerokogamutowca zachowują się diametralnie inaczej?

    Co do wyboru korekty o oryginalnym sofcie Xrite - tak wybieram prawidłową, tzn. "wide gamut CCFL". Podobny błąd 500-600K wykaże Argyll jeśli zbuduje mu się macierz korekcyjną na podstawie pilików płytki Cd dostarczonej przez Xrite.

    Wszystko to razem sugeruje mi po prostu niestabilność i niepowtarzalność czujnika na szerokim gamucie. No chyba że coś robię źle, to chętnie wysłucham sprostowania.
    piątka, trochę szkła i gadżety

  3. #623
    Zasłużeni Awatar czornyj
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    48
    Posty
    2 626

    Domyślnie

    Większe jest prawdopodobieństwo, że o 500-600K myli się ColorMunki, powtarzalność tych spektrofotometrów jest na znacznie niższym poziomie niż*i1D3.

  4. #624
    Bywalec Awatar bob_
    Dołączył
    May 2010
    Miasto
    woj. opolskie
    Wiek
    48
    Posty
    150

    Domyślnie

    Czy ja wiem... czytając zarówno pana, jak i toma01 opinie o tym co jest remedium na błędy spydera i innych prostych kolorymetrów zawsze małpa była wymieniana jako dobry wybór. Proszę zrozumieć - ja tego nie kwestionuję , bo przecież zawsze mogą się zdarzyć wyjątki, natomiast skoro kolorymetry dotychczas charakteryzowały się z natury swojej błędami rzędu 500K na szerokim gamucie, to i1dpro był dla mnie pierwszym podejrzanym.
    W końcu CM Photo to spektrofotometr, a ten ponoć nie jest takim błędem obciążony. Dodatkowo - skoro mój egzemplarz prawidłowo mierzy temp. światła lampki graphilite, to dlaczego źle mierzy świetlówki monitorów WG? Jest możliwa taka sytuacja?
    piątka, trochę szkła i gadżety

  5. #625
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bob_ Zobacz posta
    Czy ja wiem... czytając zarówno pana, jak i toma01 opinie o tym co jest remedium na błędy spydera i innych prostych kolorymetrów zawsze małpa była wymieniana jako dobry wybór.
    W czasach kiedy kompletnie nie było na rynku dobrych kolorymetrów wielu ludzi, w tym ja, polecało ColorMunki Photo. Spektrofotometr do monitora to gorsze rozwiązanie niż kolorymetr, ale nie ma powodów do sądzenia że będzie się mylił w puncie bieli o 500K. W życiu nie widziałem takiego błędu ColorMunki. Poza tym spektrofotometrem można oprofilować drukarkę, kolorymetrem nie.

    Cytat Zamieszczone przez bob_ Zobacz posta
    Dodatkowo - skoro mój egzemplarz prawidłowo mierzy temp. światła lampki graphilite, to dlaczego źle mierzy świetlówki monitorów WG? Jest możliwa taka sytuacja?
    Ojojoj.... Świetlówka absolutnie nie może być punktem odniesienia. Proponuję po prostu dać czujnik do sprawdzenia.
    Masz problem z kolorem, wal śmiało!
    e-mail: color@mastiff.pl

  6. #626
    Bywalec Awatar bob_
    Dołączył
    May 2010
    Miasto
    woj. opolskie
    Wiek
    48
    Posty
    150

    Domyślnie

    Który?
    piątka, trochę szkła i gadżety

  7. #627
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bob_ Zobacz posta
    Który?
    Najlepiej oba.
    Masz problem z kolorem, wal śmiało!
    e-mail: color@mastiff.pl

  8. #628
    Bywalec Awatar bob_
    Dołączył
    May 2010
    Miasto
    woj. opolskie
    Wiek
    48
    Posty
    150

    Domyślnie

    CM już niekoniecznie, ale i1Dpro jest prawie nowy i dlatego na gwarancji. Oba kupione we wzornikach.eu. Wysłać do sklepu? Czym argumentować?
    piątka, trochę szkła i gadżety

  9. #629
    Zasłużeni Awatar czornyj
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    48
    Posty
    2 626

    Domyślnie

    O ile słyszałem o trefniejszych sztukach ColorMunki Photo, to jeszcze nie słyszałem o rozjechanych i1D3. Powtarzalność tego kolorymetru i jego błędy na WG CCFL są statystycznie połowę niższe, niż w przypadku CMP.

    Dodatkowo o ile spektrofotometr jest urządzeniem dość delikatnym, wrażliwym na zabrudzenia i wstrząsy, to kolorymetr i1D3 już raczej niespecjalnie.

    Jeśli więc miałbym obstawiać, to zdecydowanie bardziej ufałbym i1D3 niż CMP. Najlepiej jednak sprawdzić zgodność pomiarów z czymś w miarę pewnym, np. z nowym i1pro2.

  10. #630
    Bywalec Awatar bob_
    Dołączył
    May 2010
    Miasto
    woj. opolskie
    Wiek
    48
    Posty
    150

    Domyślnie

    Mimo wszystko nadal mi się wydaje, że obraz ustawiany przez i1DispalyPro jest zbyt ciepły. Może to moje przyzwyczajanie, nie wiem. Natomiast odbitki oglądane w świetle dziennym są bliższe temu co ekran pokazuje kiedy nastawy oparte są o pomiar małpą. Gdy ustawiam to co sugeruje profiler xrite obraz jest deczko zbyt ciepły, stąd moje wątpliwości. Dodatkowo budzi je to co sami piszecie - jeden się nie spotkał z tak rozjechaną małpą, drugi i owszem (choć to oczywiście nie musi być sprzeczne, ale mieszacie mi w głowie :-) )
    Nie wiem co mi zostaje - odesłać do sklepu na reklamację i1D i zobaczymy co powiedzą. Może sprawdzą i będę wiedział na czym stoję. Spróbuję się dogadać ze sklepem.
    piątka, trochę szkła i gadżety

Strona 63 z 183 PierwszyPierwszy ... 1353616263646573113163 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •