Zobacz wyniki ankiety: nowy czy używany

Głosujących
11. Nie możesz głosować w tej sondzie
Strona 3 z 183 PierwszyPierwszy 123451353103 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 1821

Wątek: Monitory - porady, problemy itd. część II

  1. #21
    Zasłużeni Awatar czornyj
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    2 626

    Domyślnie

    Wymienić na jeden SV271/PA271W - komfort pracy zabójczy, jakość ultymatywna. Osoby, które namówiłem na zakup 27 lub 30-tki serii PA dzwonią do mnie później z podziękowaniami, wysyłają kartki na święta, a w przypadku niewiast - składają niemoralne propozycje.

    Rozwiązanie ma tylko ten mankament, że po tygodniu normalne monitory wydają się skurduplałe, nędzne, zabidzone i ogólnie urągające oczom.

  2. #22
    Bywalec
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    55
    Posty
    116

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Goomis Zobacz posta
    Ja naprawdę nie rozumiem. Użytkuję ten model 2lata i od początku jest bardzo równy i dobrze oddaje barwy co widzę po wydrukach.
    A niuanse kolorystyczne są dobrze dostrzegalne, w LR zmiana parametru tint nawet o 1 jest widoczna...
    A czym kalibrujesz swój monitor ?

  3. #23
    Uzależniony Awatar dreamstorm
    Dołączył
    Apr 2009
    Miasto
    Bieruń
    Wiek
    43
    Posty
    642

    Domyślnie

    Też ostatnio się zastanawiam nad monitorem, bo mam od 5 lat NECa 20WGX2 i trochę jednak za mały. Potem oglądam zdjęcia na papierze i łapię się na tym, że kawałek zdjęcia przeoczyłem (np za ciemny,itp)
    Na oku mam DELL U2711 IPS - ma ktoś styczność z tym modelem w codziennej pracy?
    Canon 5d mk3 | 6D | C15 fiśaj | C16-35L II | C35L | C50 1.4 | S85 1.4 | C70-200L 2.8 IS | 3xYN600EX-RT | YN-E3-RT | na M42 - Zenitar 50 1,7 | Jupiter 9 | CZ Jena 135 f3.5

  4. #24
    Pełne uzależnienie Awatar Goomis
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    34
    Posty
    1 893

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czornyj Zobacz posta
    Wymienić na jeden SV271/PA271W - komfort pracy zabójczy, jakość ultymatywna. Osoby, które namówiłem na zakup 27 lub 30-tki serii PA dzwonią do mnie później z podziękowaniami, wysyłają kartki na święta, a w przypadku niewiast - składają niemoralne propozycje.

    Rozwiązanie ma tylko ten mankament, że po tygodniu normalne monitory wydają się skurduplałe, nędzne, zabidzone i ogólnie urągające oczom.
    Nie no spoko, ale zakładając, że mogę do interesu dołożyć maks. 2tys.?
    Widziałem 27" u janmara - duże to. Póki co taka kolumbryna odpada bo mniej więcej 2razy w miesiącu monitor jeździ 2x140km (Poznań-Bydgoszcz i z powrotem. )
    A co do tego, że potem wszystko małe. Ja już tak mam, że mniej niż mój 22" NEC to takie malutkie ale wyobrażam sobie jakie wrażenia są po użytkowaniu 27"
    No inny format niż panorama jest strasznie dziwny
    5DmkIII + S14/2.8 + C35/1.4LmkII + C85/1.2LmkII + C70-200/2.8L + 600EX-RT & 580EXII + Think Tanki (Retro30, Shapeshifter, Skin Set v2) + NEC EA274WMi + Sandisk

  5. #25
    Zasłużeni Awatar czornyj
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    2 626

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dreamstorm Zobacz posta
    Na oku mam DELL U2711 IPS - ma ktoś styczność z tym modelem w codziennej pracy?
    W ciemno bym nie zaryzykował. Wiele mniej upierdliwych osób będzie zadowolonych, ale zdarzają się jednostki o wrażliwym oku którym braki tego monitora (nierównomierność, nadmierna jasność, kiepska liniowość, problemy z temperaturą barwową, ogólna badziewność) mogą nieco przeszkadzać.

    Uwaga natury ogólnej - to jest monitor szerokogamutowy z 1D 10bit LUT. Wymaga świadomego zarządzania barwą w systemie, poprawnie skonfigurowanych aplikacji zaopatrzonych w moduły zarządzania barwą.

    Cytat Zamieszczone przez Goomis Zobacz posta
    Nie no spoko, ale zakładając, że mogę do interesu dołożyć maks. 2tys.?
    Widziałem 27" u janmara - duże to. Póki co taka kolumbryna odpada bo mniej więcej 2razy w miesiącu monitor jeździ 2x140km (Poznań-Bydgoszcz i z powrotem. )
    A co do tego, że potem wszystko małe. Ja już tak mam, że mniej niż mój 22" NEC to takie malutkie ale wyobrażam sobie jakie wrażenia są po użytkowaniu 27"
    No inny format niż panorama jest strasznie dziwny
    27-ka - w przeciwieństwie do 30-tki - jest dzięki infernalnie małej plamce gabarytowo niewiele większa i cięższa od 24-ki, więc pod względem mobilności nie ma tu wielkiej różnicy. Dopiero 30" to autentyczny behemot - wielki, gruby, ciężki i buchający gorącym powietrzem niczym farelka.

  6. #26
    Pełne uzależnienie Awatar Goomis
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    34
    Posty
    1 893

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czornyj Zobacz posta
    27-ka - w przeciwieństwie do 30-tki - jest dzięki infernalnie małej plamce gabarytowo niewiele większa i cięższa od 24-ki, więc pod względem mobilności nie ma tu wielkiej różnicy. Dopiero 30" to autentyczny behemot - wielki, gruby, ciężki i buchający gorącym powietrzem niczym farelka.
    No dobra jednak dalej biorąc pod uwagę, że nie chcę wydawać więcej niż 2tys. to co lepiej? Dokupić drugi 22" czy zamienić na 24"?
    A no i właśnie druga sprawa - mała plamka 27". Trochę mi zeszło na przyzwyczajeniu się do małych literek na 22" a i nadal przy dłuższym czytaniu czegoś oczy zaczynają mi strajkować Więc przy malutkiej plamce 27" chyba mogę mieć problem co nie?

    P.S. o ile NEC czy to 24" czy 27" z serii PA łatwo znaleźć w dużych ilościach nawet to z SV jest problem. Czemu? Wychodzą ze sprzedaży czy jak?
    Ostatnio edytowane przez Goomis ; 15-11-2011 o 21:22
    5DmkIII + S14/2.8 + C35/1.4LmkII + C85/1.2LmkII + C70-200/2.8L + 600EX-RT & 580EXII + Think Tanki (Retro30, Shapeshifter, Skin Set v2) + NEC EA274WMi + Sandisk

  7. #27
    Zasłużeni Awatar czornyj
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    2 626

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Goomis Zobacz posta
    No dobra jednak dalej biorąc pod uwagę, że nie chcę wydawać więcej niż 2tys. to co lepiej? Dokupić drugi 22" czy zamienić na 24"?
    A no i właśnie druga sprawa - mała plamka 27". Trochę mi zeszło na przyzwyczajeniu się do małych literek na 22" a i nadal przy dłuższym czytaniu czegoś oczy zaczynają mi strajkować Więc przy malutkiej plamce 27" chyba mogę mieć problem co nie?

    P.S. o ile NEC czy to 24" czy 27" z serii PA łatwo znaleźć w dużych ilościach nawet to z SV jest problem. Czemu? Wychodzą ze sprzedaży czy jak?
    W przypadku budżetu ograniczonego do 2tyś. sprawa jest prosta - za to nie kupi się sensownej 24-ki, za to ogólnie nie kupi się nic sensownego.

    P221W ma bardzo dużą plamkę i jeśli w jego przypadku jest problem z czytelnością tekstu, to znaczy że albo stoi za daleko, albo... należy zbadać wzrok

    Nie miałem sygnałów by z którymkolwiek SV był problem z dostępnością - wprawdzie ogólnie dystrybucja unika tego typu monitorów z uwagi na niewielką sprzedaż drogich modeli, do tego SV271W cieszy się w zachodniej Europie wielkim powodzeniem, nie wiem też jak wygląda sytuacja w innych miastach PL. Natomiast w Krakowie można go bezproblemowo dostać od ręki.
    Ostatnio edytowane przez czornyj ; 15-11-2011 o 21:54

  8. #28
    Pełne uzależnienie Awatar Goomis
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    34
    Posty
    1 893

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czornyj Zobacz posta
    W przypadku budżetu ograniczonego do 2tyś. sprawa jest prosta - za to nie kupi się sensownej 24-ki, za to ogólnie nie kupi się nic sensownego.

    P221W ma bardzo dużą plamkę i jeśli w jego przypadku jest problem z czytelnością tekstu, to znaczy że albo stoi za daleko, albo... należy zbadać wzrok

    Nie miałem sygnałów by z którymkolwiek SV był problem z dostępnością - wprawdzie ogólnie dystrybucja unika tego typu monitorów z uwagi na niewielką sprzedaż drogich modeli, do tego SV271W cieszy się w zachodniej Europie wielkim powodzeniem, nie wiem też jak wygląda sytuacja w innych miastach PL. Natomiast w Krakowie można go bezproblemowo dostać od ręki.
    No tak wiem, że za 2tys. nie, ale mam już NEC'a którego mogę spieniężyć. Miałbym nawet kupca za 1200zł więc powiedzmy, że budżet to (zaokrąglijmy) 3,5tys. na 24"
    LUB dokupić drugiego P221W czyli praca na dwóch ekranach.
    W tej sytuacji co będzie lepsze?
    Zadałem konkretne pytanie a ciągle słyszę, że mam kupić 27" calowy ekran za 8k PLN
    Ze wzrokiem ma problem, nie lubię siedzieć blisko bo mi świeci w oczy więc może jedno i drugie
    5DmkIII + S14/2.8 + C35/1.4LmkII + C85/1.2LmkII + C70-200/2.8L + 600EX-RT & 580EXII + Think Tanki (Retro30, Shapeshifter, Skin Set v2) + NEC EA274WMi + Sandisk

  9. #29
    Zasłużeni Awatar czornyj
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    2 626

    Domyślnie

    Ja bym dokupił drugie P221 lub dozbierał na PA271 - i nie kosztuje on 8 a 5 klocków.
    Ostatnio edytowane przez czornyj ; 15-11-2011 o 22:52

  10. #30
    Pełne uzależnienie Awatar Goomis
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    34
    Posty
    1 893

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czornyj Zobacz posta
    Ja bym dokupił drugie P221 lub dozbierał na PA271 - i nie kosztuje on 8 a 5 klocków.
    No tak PA faktycznie, ale SV dostępny znalazłem za coś koło 8
    No ok wstrzymam się do nowego roku i zobaczę jak wygląda mój budżet - może się skuszę na 27"
    Ale wtedy kartkę dostaniesz dopiero na wielkanoc
    5DmkIII + S14/2.8 + C35/1.4LmkII + C85/1.2LmkII + C70-200/2.8L + 600EX-RT & 580EXII + Think Tanki (Retro30, Shapeshifter, Skin Set v2) + NEC EA274WMi + Sandisk

Strona 3 z 183 PierwszyPierwszy 123451353103 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •