Zobacz wyniki ankiety: nowy czy używany

Głosujących
11. Nie możesz głosować w tej sondzie
Strona 180 z 183 PierwszyPierwszy ... 80130170178179180181182 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 791 do 1 800 z 1821

Wątek: Monitory - porady, problemy itd. część II

  1. #1791

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Odkopię trochę.
    Przeczytałem cały wątek (no dobra - ostatnie 50 stron) i dalej nie wiem, co zrobić.
    Chcę nowy monitor (22-24'), bo stary padł.
    Przeznaczenie - biurowa praca (Excel, przeglądarka), żadnych gier. Ale do tego czysto hobbystycznie dochodzi od czasu do czasu zabawa ze zdjęciami (podkreślam, żadne pro foto), więc po lekturze listy polecanych monitorów (Tom01) pomyślałem o którymś EIZO lub NEC (z punktu 1. Klasa domowo-biurowo-uniwersalna.).
    Nabyłem EV2456 (tzw. poleasingowy) i oddałem https://www.canon-board.info/threads...54#post1456254
    Czy jest dalej sens szukać używek typu EV2450, EV2455, EA244WMi, czy może kupić jakąś nówkę "niemarkową"?
    Jak ładnie napisał ktoś kilkadziesiąt postów wyżej - żeby zobaczyć kolory takie, jakimi są w rzeczywistości.
    Zaznaczam - sprzęt używany w ogóle mi nie przeszkadza, nie chcę też wydać więcej niż 600PLN.

  2. #1792

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Cytat Zamieszczone przez mar_ko Zobacz posta
    Czy jest dalej sens szukać używek typu EV2450, EV2455, EA244WMi, czy może kupić jakąś nówkę "niemarkową"?
    Sam sobie odpowiem - kupiłem EA244WMi - po dwóch tygodniach mogę powiedzieć, że żałuję iż tak długo z tym zwlekałem.
    Kolory, kontrast, jasność... ogólnie wszystko na plus.
    Na monitor w pracy powoli patrzeć już nie mogę.

  3. #1793
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 675

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Cytat Zamieszczone przez mar_ko Zobacz posta
    Sam sobie odpowiem - kupiłem EA244WMi - po dwóch tygodniach mogę powiedzieć, że żałuję iż tak długo z tym zwlekałem.
    Kolory, kontrast, jasność... ogólnie wszystko na plus.
    Na monitor w pracy powoli patrzeć już nie mogę.
    Brawo Ty, ja od paru lat mam EA 245WMi i też jak idę do biura, to tam jest masakra jeśli chodzi o monitory

  4. #1794
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 086

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    mnie też czeka przesiadka po 8 latach z 27" Fujitsu, który po kilkunastu godzinach przepala już stałe wyświetlane elementy jak pasek zadan, suwak czy ikony, ale ja już celuję w 30" 4k
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  5. #1795

    Dołączył
    Nov 2023
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    24" w tych czasach trochę mało, optymalnie to teraz 27" 4K dzięki czemu jest super ppi. Sam myślę powoli nad 31.5" ale jak już to 5K, bo mniej to piksel robi się większy i traci się tą jakość jak w 27" z 4K.
    Cenię estetykę i porządek na biurku więc wbudowany KVM i Daisy-Chain bardzo się przydają.

  6. #1796
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 086

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Wpadł Benq 3220u.
    Troszke mam mieszane uczucia, ale pewnie się dogadamy. Na razie kombinuję ustawienia temperatury.
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  7. #1797
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 434

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    Wpadł Benq 3220u.
    Troszke mam mieszane uczucia, ale pewnie się dogadamy. Na razie kombinuję ustawienia temperatury.
    https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...85e9721013.jpg
    Możesz rozwinąć co znaczy kombinuję ustawienia temperatury? To on nie jest kalibrowany zewnętrznie przez kalibrator?

  8. #1798
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 086

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Mam pilota do zmiany ustawień, nie wiem czy monitor był skalibrowany, jeśli był, to jak na moje oko zdecydowanie zbyt ciepło. Musiałem obniżyć temp.

    Ogólnie do tego do czego kupiłem, tj. fotowideo zupełnie nie mam się do czego przyczepić - i foty i filmy, i wszystko co robie w pakietach Adobe wygląda kapitalnie. (na szczęście zawuażyłem też, że to co ostatnie 8 lat obrabiałem nie muszę poprawiać kolorystycznie, co też dobrze świadczy o poprzednim monitorze)

    za to praca biurowa, przeglądarka wygląda.. hm nie wiem jak to opisać, trochę mam wrażenie że jak w laptopach może to efekt tego, że na max jasności zupełnie nie wali po oczach jak mój stary, który był de facto mały kaloryferem, może to że inna gęstość pixeli
    Ostatnio edytowane przez cauchy ; 05-01-2024 o 23:21
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  9. #1799
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 434

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    Mam pilota do zmiany ustawień, nie wiem czy monitor był skalibrowany, jeśli był, to jak na moje oko zdecydowanie zbyt ciepło. Musiałem obniżyć temp.

    Ogólnie do tego do czego kupiłem, tj. fotowideo zupełnie nie mam się do czego przyczepić - i foty i filmy, i wszystko co robie w pakietach Adobe wygląda kapitalnie. (na szczęście zawuażyłem też, że to co ostatnie 8 lat obrabiałem nie muszę poprawiać kolorystycznie, co też dobrze świadczy o poprzednim monitorze)

    za to praca biurowa, przeglądarka wygląda.. hm nie wiem jak to opisać, trochę mam wrażenie że jak w laptopach może to efekt tego, że na max jasności zupełnie nie wali po oczach jak mój stary, który był de facto mały kaloryferem, może to że inna gęstość pixeli
    Z plusów to takie że teraz wszytkie monitory sa w zasadzie dobre. Pamiętam miałem kiedyś LG i jak wymieniłem na eizo to różnicy nie widziałem znacznej. Na pewno żółty się poprawił i czarnobiel.
    Co do ustawień natomiast to zaletą lepszego monitora jest to, że wpisujesz mu parametry jakich używa praktycznie każdy i Ci kalibrator ustawia sam, bo na oko to wiesz.
    Sprawdz, byc moze twoj ama też taką możliwość kalibracji i nie wiesz.
    Co do komfortu, to myślę że wynika ona z rozdzielczości ekranu. Mam 1080 i 1440 i różnica plamki jest ogromna.
    Edit: Nie ma kalibracji sprzętowej.
    Ostatnio edytowane przez robertskc7 ; 06-01-2024 o 11:15

  10. #1800
    Początki nałogu Awatar Diabeł
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Płock
    Wiek
    53
    Posty
    350

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Miał może ktos do czynienia z tym monitorem ASUS ProArt PA329C 4K UHD HDR600 https://graficzne.pl/p17568,asus-pro...hd-hdr600.html i mógłby cos o nim powiedzieć czy warto kupić do zdjęć, cena całkiem sensowna jak za tak duży monitor. Jest jeszcze ciekawy cenowo ASUS ProArt PA279CV

Strona 180 z 183 PierwszyPierwszy ... 80130170178179180181182 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •