Zobacz wyniki ankiety: nowy czy używany

Głosujących
11. Nie możesz głosować w tej sondzie
Strona 177 z 183 PierwszyPierwszy ... 77127167175176177178179 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 761 do 1 770 z 1821

Wątek: Monitory - porady, problemy itd. część II

  1. #1761
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 460

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Tak ja znam te opisy ale mnie interesowała jedna rzecz - czy te monitory są kalibrowane w sposób jaki SV nie jest w stanie zrobić - tajne menu, tajne odblokowania ustawień hardware za pomoca jakiś jtagow, etc. Niczego takiego nie znalazłem więc dałem sobie na luz z wersją CT.
    Ostatnio edytowane przez kmeg ; 21-04-2021 o 12:18

  2. #1762
    Zasłużeni Awatar czornyj
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    2 626

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    Tak ja znam te opisy ale mnie interesowała jedna rzecz - czy te monitory są kalibrowane w sposób jaki SV nie jest w stanie zrobić - tajne menu, tajne odblokowania używanień hardware za pomoca jakiś jtagow, etc. Niczego takiego nie znalazłem więc dałem sobie na luz z wersją CT.
    Monitory są normalnie kalibrowane SVII bez użycia tajnego menu, rytuałów voodoo, okadzania i odczyniania uroków, ponieważ jest to całkowicie zbędne. Kalibracja SpectraView II daje praktycznie od strzała perfekcyjny rezultat i nawet gdyby dało się ją wykonać lepiej to percepcyjnie nie miałoby to najmniejszego znaczenia.

  3. #1763
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 460

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Cytat Zamieszczone przez czornyj Zobacz posta
    Monitory są normalnie kalibrowane SVII bez użycia tajnego menu, rytuałów voodoo, okadzania i odczyniania uroków, ponieważ jest to całkowicie zbędne. Kalibracja SpectraView II daje praktycznie od strzała perfekcyjny rezultat i nawet gdyby dało się ją wykonać lepiej to percepcyjnie nie miałoby to najmniejszego znaczenia.
    No i właśnie do takiego wniosku doszedłem. Dzięki za potwierdzenie

  4. #1764
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Wybrałem Ea271Q który zostanie skalibrowany u mnie w mieszkaniu.
    Dzięki za pomoc

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  5. #1765
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 622

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Cytat Zamieszczone przez czornyj Zobacz posta
    (...)
    Tutaj nie ma słowa o załączonym kapturze HD2PA2427, taki drobny detal wartości 400zł
    W tym drugim sklepie też nie widziałem takiej informacji. W sumie jak kupowałem swojego 3 lata temu, to też nie dawali. Inna kwestia, że ja tego akurat nie potrzebuję.

    No dobra, ale to tak reasumując - pytanie do specjalistów; czy jest sens pchać się w CT dla hobbysty amatora?

  6. #1766
    Zasłużeni Awatar czornyj
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    2 626

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    W tym drugim sklepie też nie widziałem takiej informacji. W sumie jak kupowałem swojego 3 lata temu, to też nie dawali. Inna kwestia, że ja tego akurat nie potrzebuję.

    No dobra, ale to tak reasumując - pytanie do specjalistów; czy jest sens pchać się w CT dla hobbysty amatora?
    Promocja jest od sierpnia 2020.

    ColorTuned jest rozwiązaniem dla osób, które nie mają dostępu do kalibratora, nie chcą zawracać tym sobie głowy i oczekują rozwiązania gotowego do pracy po wyjęciu z pudła.

    Jeśli ma się dostęp do kalibratora i nie boi instrukcji obsługi można to równie dobrze ogarnąć samemu. Monitor warto skalibrować, bo poprawia to nieco jego liniowość i neutralność (zgodność krzywej odpowiedzi tonalnej z funkcją gamma 2,2 oraz barwę bieli/szarości z D65).

  7. #1767
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Cytat Zamieszczone przez Nelro Zobacz posta
    Tom01 czy możesz jeszcze do kompletu dorzucić porównanie (jak wyżej):
    EA271U COLOR vs EA271Q COLOR

    EA271Q COLOR vs EA271U COLOR
    - Wielkość - równorzędne
    - Rozdzielczość - plus dla EA271U COLOR
    - Równomierność ekranu - plus dla EA271U COLOR
    - Liniowość - równorzędne
    - Kalibracja - równorzędne
    - Prekalibracja - równorzędne
    - Gwarancja - równorzędne

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    Tak ja znam te opisy ale mnie interesowała jedna rzecz - czy te monitory są kalibrowane w sposób jaki SV nie jest w stanie zrobić - tajne menu, tajne odblokowania ustawień hardware za pomoca jakiś jtagow, etc. Niczego takiego nie znalazłem więc dałem sobie na luz z wersją CT.

    W wersji CT od ok 2019r nic istotnego nie jest robione. To jest normalny monitor seryjny, całkowicie przypadkowe egzemplarze. Mają wgrany jeden zestaw "typowych" ustawień 6500K, 80 nitów, gamma 2,2. Nie ma też w komplecie plików od tych ustawień, więc nawet nie może posłużyć jako baza do dalszych eksperymentów. Poza tym, do CT dołożona licencja na SVII i zwykła gwarancja wydłużona do 5 lat. Wbrew temu co wypisuje P. Marcin, istnieje coś takiego jak rozrzut jakościowy, objawiający się różnicami w liniowości, równomierności, wycieki światła i inne wady. Ponadto, jak wspomniałem, pierwotnie te monitory wcale nie miały być kalibrowane, stąd w ogóle nie są sprawdzane jak znoszą programowanie, a z tym nie jest jednolicie. Pokazana wcześniej niespodzianka jest typową, spotykaną cały czas, na obecnie produkowanych egzemplarzach. Można w pewnym stopniu ją zniwelować, ale trzeba wiedzieć jak. Znacznie lepiej jednak do pracy z kolorem wybrać egzemplarze które tego defektu nie mają i takie właśnie egzemplarze idą do programu COLOR.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    W tym drugim sklepie też nie widziałem takiej informacji. W sumie jak kupowałem swojego 3 lata temu, to też nie dawali. Inna kwestia, że ja tego akurat nie potrzebuję.

    No dobra, ale to tak reasumując - pytanie do specjalistów; czy jest sens pchać się w CT dla hobbysty amatora?
    3 lata temu CT był podobnie robiony jak COLOR obecnie, więc jest zasadnicza różnica względem CT teraz.

  8. #1768
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Jak w NEC wygląda kwestia współpracy monitorów z komputerami marki Apple z procesorem M1? Jest już dostępna jakaś lista pewniaków?

    W krakowskim Fotoplusie zrobili zestawy Mac mini M1/MacBook Air 13,3" M1 plus monitor, ale nie jestem pewien czy jest to ich jakaś radosna twórczość własna, czy mają już sprawdzone te konfiguracje. W tych zrobionych zestawach znalazły się takie modele jak:

    NEC MultiSync EA271U-WH
    NEC MultiSync E243F-BK
    NEC MultiSync EA224WMi-WH

    Z tego co widzę to w EIZO pewniakami są modele z serii ColorEdge, natomiast modele z serii FlexScan niestety nie https://www.eizoglobal.com/support/c.../mac/apple-m1/
    Ostatnio edytowane przez mkamelg ; 21-04-2021 o 14:15

  9. #1769
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Z M1 problem. Żaden soft NEC nie działa.

    Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
    Masz problem z kolorem, wal śmiało!
    e-mail: color@mastiff.pl

  10. #1770
    Zasłużeni Awatar czornyj
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    2 626

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Dla porządku powtórzę - NIE MA PROBLEMU z liniowością w obecnych modelach serii EA, a gdyby hipotetycznie taki problem się trafił, to zostanie usunięty w ramach gwarancji.

    Co do problemów jakościowych serii EA, to są one jak Yeti - dużo się o nich mówi, tylko jakoś nikt ich nie widział.

    Cytat Zamieszczone przez mkamelg Zobacz posta
    Jak w NEC wygląda kwestia współpracy monitorów z komputerami marki Apple z procesorem M1? Jest już dostępna jakaś lista pewniaków?

    W krakowskim Fotoplusie zrobili zestawy Mac mini M1/MacBook Air 13,3" M1 plus monitor, ale nie jestem pewien czy jest to ich jakaś radosna twórczość własna, czy mają już sprawdzone te konfiguracje. W tych zrobionych zestawach znalazły się takie modele jak:

    NEC MultiSync EA271U-WH
    NEC MultiSync E243F-BK
    NEC MultiSync EA224WMi-WH

    Z tego co widzę to w EIZO pewniakami są modele z serii ColorEdge, natomiast modele z serii FlexScan niestety nie https://www.eizoglobal.com/support/c.../mac/apple-m1/
    To, co podłączałem do swojego Miniacza M1 działo bez najmniejszego problemu.

    Na chwilę obecną na M1 nie działa jeszcze oprogramowanie SpectraView II, ale ten problem niebawem będzie rozwiązany.

    Ostatnio edytowane przez czornyj ; 21-04-2021 o 16:02

Strona 177 z 183 PierwszyPierwszy ... 77127167175176177178179 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •