Zobacz wyniki ankiety: nowy czy używany

Głosujących
11. Nie możesz głosować w tej sondzie
Strona 171 z 183 PierwszyPierwszy ... 71121161169170171172173181 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 701 do 1 710 z 1821

Wątek: Monitory - porady, problemy itd. część II

  1. #1701
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Ale co ma nie przynosić komfortu? Chyba właśnie 27-32" w rozdzielczości klasycznej. Oczywiście z gustami się nie dyskutuje, ale ja 25 lat czekałem na obraz, kiedy w końcu nie będzie widać pikseli. Tekst wygląda jak wydrukowany na laserze. Bajka. Nie wyobrażam sobie powrotu do nieostrych "zwykłych" rozdzielczości, pikselozy, rozmycia na krawędziach.

  2. #1702
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Ale co ma nie przynosić komfortu? Chyba właśnie 27-32" w rozdzielczości klasycznej. Oczywiście z gustami się nie dyskutuje, ale ja 25 lat czekałem na obraz, kiedy w końcu nie będzie widać pikseli. Tekst wygląda jak wydrukowany na laserze. Bajka. Nie wyobrażam sobie powrotu do nieostrych "zwykłych" rozdzielczości, pikselozy, rozmycia na krawędziach.
    Wiadomo, ze to kwestia gustu ale i wieku operatora, ewentualnej wady wzroku, czasu spędzanego przed monitorem itd.

  3. #1703

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Ja potrzebuję monitora do 1. internetu i 2. lightroom+photoshop. Mam NEC EA244WMI i chce coś większego plus może być lepsze. Czy 4k potrzebuję to nie wiem. Ma to służyć jako drugi na biurku.
    5d grippen
    17-40L 24-70L 70-200L 35L 85L 135L 580exII+danonek ...

  4. #1704
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Gdybyśmy teraz zamiast gadać na forum, mogli postawić monitor 27" o "zwykłej" rozdzielczości i obok UHD to w ogóle nie byłoby rozmowy.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Tom77 Zobacz posta
    ewentualnej wady wzroku, czasu spędzanego przed monitorem itd.
    Dokładnie. Im gorszy wzrok i im więcej czasu się spędza, tym rozdzielczość powinna być wyższa, bo męczy MNIEJ. Obraz ostrzejszy nie wymusza tak pracy mięśni odpowiedzialnych za akomodację.

  5. #1705

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    a TEN 4kjak vs bazowy TEN? Czy trzeba iść drożej? Ja super jakości nie potrzebuję bo z czegoś innego żyję, szukam wygody w rozsądnych pieniądzach na lata ale badziewia nie lubię.
    5d grippen
    17-40L 24-70L 70-200L 35L 85L 135L 580exII+danonek ...

  6. #1706
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Gdybyśmy teraz zamiast gadać na forum, mogli postawić monitor 27" o "zwykłej" rozdzielczości i obok UHD to w ogóle nie byłoby rozmowy.

    --- Kolejny post ---



    Dokładnie. Im gorszy wzrok i im więcej czasu się spędza, tym rozdzielczość powinna być wyższa, bo męczy MNIEJ. Obraz ostrzejszy nie wymusza tak pracy mięśni odpowiedzialnych za akomodację.
    Co masz na myśli "zwykłej" i UHD ? Jeżeli porównasz 27" FHD do 2K, UHD albo 4K to nie jestem taki pewien co zostało by wybrane.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Gdybyśmy teraz zamiast gadać na forum, mogli postawić monitor 27" o "zwykłej" rozdzielczości i obok UHD to w ogóle nie byłoby rozmowy.

    --- Kolejny post ---



    Dokładnie. Im gorszy wzrok i im więcej czasu się spędza, tym rozdzielczość powinna być wyższa, bo męczy MNIEJ. Obraz ostrzejszy nie wymusza tak pracy mięśni odpowiedzialnych za akomodację.
    27" wada wzroku i 4K, ehh

  7. #1707
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Krasnystaw
    Posty
    620

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Cytat Zamieszczone przez Tom77 Zobacz posta
    Nie zgadzam się z tym. Smartfon to nie monitor. Trzeba się zastanowić do czego będzie używany ten monitor i nie pchać się na siłę w coś co nie przyniesie komfortu użytkowania. Zapłacić więcej żeby skalować, obciążać dużo bardziej kartę. Wg mnie te 32" to minimum do 4K a ja świadomie po testach wybrałem 2K. Jeżeli różnica w cenie nie jest duża to można rozważyć 4K ale przedtem sprawdzić czy będzie potrzebne skalowanie i sprawdzić jak sobie z tym radzą programy których chce się używać.
    Jeśli mówimy o komforcie, to właśnie 4k to zapewnia. Nie zagłębiam się w teorię, mówię to na podstawie własnych doświadczeń. W pracy mam 2 monitory NECa 27"[1200x1920], w domu jadę też na dwóch Benq 31,5"[3840x2160] i Eizo 27"[1620x1200]. Benq przeskalowany dla tekstu do 150%, bezdyskusyjnie zapewnia największy komfort z tej czwórki. Od razu odpieram zarzut większego rozmiaru ekranu - otwierając tę samą aplikacje na obu monitorach i zmniejszeniu na Benku do takiego samego rozmiaru fizycznego jak na eizo, obraz z tego pierwszego zjada ten z drugiego na śniadanie. Tak się dzieje każdej aplikacjicji [office, cad, foto i video]
    Wystarczy raz spróbować, a powrót do mniejszej rozdzielczości staje się bolesny. Powtarzam się, nie teoretyzuję tak odbierają moje oczy.
    Cierpię na chroniczny brak wolnego czasu i ... talentu.
    R5 ; RF24-105 f4; RF35 f/1,8; RF50 f1.8; RF14-35 f4; EF50 f1.4; EF85 f1.8; EF70-200 f4IS; EF135 f2; 430EXII; RF 100-400 f5.6-8

  8. #1708
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Cytat Zamieszczone przez Tom77 Zobacz posta
    Co masz na myśli "zwykłej" i UHD ? Jeżeli porównasz 27" FHD do 2K, UHD albo 4K to nie jestem taki pewien co zostało by wybrane.
    Między 27" 2560x1440 a 27" 3840x2160 jest gigantyczna różnica pod każdym względem na korzyść drugiego. W mojej karierze zawodowej na setki dostarczonych monitorów tego typu tylko dwa razy spotkałem przypadek, że ktoś zrezygnował z UHD. W jednym komp po prostu nie uciągnął i w drugim przyzwyczajenie do pikselowych literek było fenomenalnie silne.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Tom77 Zobacz posta
    27" wada wzroku i 4K, ehh
    Dokładnie tak. Obraz jest ostry a regulować wielkością elementów ekranowych można praktycznie bezstratnie.

  9. #1709
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Między 27" 2560x1440 a 27" 3840x2160 jest gigantyczna różnica pod każdym względem na korzyść drugiego. W mojej karierze zawodowej na setki dostarczonych monitorów tego typu tylko dwa razy spotkałem przypadek, że ktoś zrezygnował z UHD. W jednym komp po prostu nie uciągnął i w drugim przyzwyczajenie do pikselowych literek było fenomenalnie silne.

    --- Kolejny post ---



    Dokładnie tak. Obraz jest ostry a regulować wielkością elementów ekranowych można praktycznie bezstratnie.
    Mój 4K 27" trafił jako dodatkowy, lecą na nim filmiki z youtuba. 4K 27" zamieniłem na 32" curved 2K i jestem zadowolony. Najlepiej samemu spróbować, jest 14 dni na odesłanie sprzętu.

  10. #1710
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 481

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Cytat Zamieszczone przez slouON Zobacz posta
    Ok, różnica nie duża ale jest. A czy warto iść w 4k? Nadal AMATORSKA obróbka fotek. Może jakaś gierka z XBOXa czy coś czasami.
    Ja stojąc przed tym wyborem wolałem kupić 2k (ea275wmi) a za różnice w cenie do 4k kupić kalibrator. Monitor używany do pracy plus czasem zdjęcia - obok oczywiście mam drugi monitor ale już mniejszy
    Ostatnio edytowane przez kmeg ; 23-06-2020 o 19:36

Strona 171 z 183 PierwszyPierwszy ... 71121161169170171172173181 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •