Zobacz wyniki ankiety: nowy czy używany

Głosujących
11. Nie możesz głosować w tej sondzie
Strona 170 z 183 PierwszyPierwszy ... 70120160168169170171172180 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 691 do 1 700 z 1821

Wątek: Monitory - porady, problemy itd. część II

  1. #1691
    Bywalec Awatar Max13
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    Hither and Thither
    Posty
    197

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Czy decydując się na kupno kalibratora warto decydować się i dopłacać za wersję PLUS kalibratora X-Rite i1Display Pro?

  2. #1692
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 492

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Cytat Zamieszczone przez Max13 Zobacz posta
    Czy decydując się na kupno kalibratora warto decydować się i dopłacać za wersję PLUS kalibratora X-Rite i1Display Pro?
    Ja się nie zdecydowałem na dopłacanie do plus.

  3. #1693

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Euro już spadło 20gr

    A tak serio to: czy dopłacenie do 4k mi coś da? https://monitory.mastiff.pl/monitory...71q-color.html ale w 4k?
    5d grippen
    17-40L 24-70L 70-200L 35L 85L 135L 580exII+danonek ...

  4. #1694
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Ale to co jest w tym momencie w magazynach dystrybucji było kupowane po wyższym kursie. Trudno powiedzieć co będzie dalej z cenami.

    EA271Q COLOR to nowszy model niż EA275WMi COLOR. Ma inny panel, nieco lepszy poziom czerni i mniejsze srebrzenie. No i modna obudowa bez ramek.

  5. #1695

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Ok, różnica nie duża ale jest. A czy warto iść w 4k? Nadal AMATORSKA obróbka fotek. Może jakaś gierka z XBOXa czy coś czasami.
    5d grippen
    17-40L 24-70L 70-200L 35L 85L 135L 580exII+danonek ...

  6. #1696
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Warto iść w 4K i UHD. Ostrość jest nieporównywalna względem "zwykłych".

  7. #1697
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Cytat Zamieszczone przez slouON Zobacz posta
    Ok, różnica nie duża ale jest. A czy warto iść w 4k? Nadal AMATORSKA obróbka fotek. Może jakaś gierka z XBOXa czy coś czasami.
    Przy 27-32 spokojnie wystarczy 2K. Jeżeli monitor ma być używany do WWW to zobacz jak wyglądają strony na 4K 27" i interfejs używanego przez ciebie programu. Gry jak najbardziej ale sprawdź wydajność swojej karty

  8. #1698
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Cytat Zamieszczone przez Tom77 Zobacz posta
    Jeżeli monitor ma być używany do WWW to zobacz jak wyglądają strony na 4K 27" i interfejs używanego przez ciebie programu.
    Można ustawić sobie przecież odpowiednie skalowanie, aby wielkość była taka jak trzeba, a ostrość będzie nieporównywalna na monitorze 4K. Nie wiem jak gry, ale do czytania zdecydowanie 4K warto.

  9. #1699
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Coraz więcej "treści" jest "konsumowanych" na ekranach o wysokiej gęstości pikseli. Smartfony, tablety a i laptopy coraz częściej mają 2-3 tys pikseli na dłuższym boku przy rozmiarach rzędu 13".

    Na 32" UHD jest dużo za małą rozdzielczością. Nie ma ostrości. Idealnie byłoby 8K, ale nie ma jeszcze takich monitorów.

  10. #1700
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Coraz więcej "treści" jest "konsumowanych" na ekranach o wysokiej gęstości pikseli. Smartfony, tablety a i laptopy coraz częściej mają 2-3 tys pikseli na dłuższym boku przy rozmiarach rzędu 13".

    Na 32" UHD jest dużo za małą rozdzielczością. Nie ma ostrości. Idealnie byłoby 8K, ale nie ma jeszcze takich monitorów.
    Nie zgadzam się z tym. Smartfon to nie monitor. Trzeba się zastanowić do czego będzie używany ten monitor i nie pchać się na siłę w coś co nie przyniesie komfortu użytkowania. Zapłacić więcej żeby skalować, obciążać dużo bardziej kartę. Wg mnie te 32" to minimum do 4K a ja świadomie po testach wybrałem 2K. Jeżeli różnica w cenie nie jest duża to można rozważyć 4K ale przedtem sprawdzić czy będzie potrzebne skalowanie i sprawdzić jak sobie z tym radzą programy których chce się używać.

Strona 170 z 183 PierwszyPierwszy ... 70120160168169170171172180 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •