Zobacz wyniki ankiety: nowy czy używany

Głosujących
11. Nie możesz głosować w tej sondzie
Strona 155 z 183 PierwszyPierwszy ... 55105145153154155156157165 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 541 do 1 550 z 1821

Wątek: Monitory - porady, problemy itd. część II

  1. #1541
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Lista polecanych monitorów została stworzona w 2009 a już wtedy ten monitor był stary. LCD się zużywa, szczególnie podświetlenie. Nawet wysoki model, choć ten taki nie był, po kilku latach jest jedną nogą na tamtym świecie. Jeśli mi Pan nie wierzy, proszę podjechać do właściciela, odpalić cały biały ekran, skasować do ustawień fabrycznych i zobaczyć jak to wygląda. Stawiam napój na "K", że będzie w ciemne przebarwienia a biały będzie miał odcień dobrze wymieszanej jajecznicy.
    Masz problem z kolorem, wal śmiało!
    e-mail: color@mastiff.pl

  2. #1542
    Bywalec Awatar Max13
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    Hither and Thither
    Posty
    197

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Mam pecha ostatnio, ponieważ psuje mi się sprzęt..... Właśnie padł jeden z moich dwóch monitorów - stary Eizo CS240. Służył mi jako drugi,pomocniczy monitor, ale też "trzymający" poziom - jako główny do obróbki zdjęć używam Lacie 324 (kalibrowany regularnie Eye-One Match3)
    Musze kupić drugi monitor - nie potrzebuję bardzo wyszukanego i drogiego - niekoniecznie nawet 16:10.
    Rozważam BenQ 2420PT albo NEC MultiSync EA244WMi (wtedy byłby 16:10)
    Co o nich sądzisz, Tom01? Czy skalibruję je Eye-One?

  3. #1543
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    NEC serii EA ma 4 (CZTERY) razy mniejsze błędy reprodukcji niż nowe Benki. Nie mówiąc o równomierności.

    Masz problem z kolorem, wal śmiało!
    e-mail: color@mastiff.pl

  4. #1544
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    NEC serii EA ma 4 (CZTERY) razy mniejsze błędy reprodukcji niż nowe Benki.
    Czyli jakie to są wartości?

  5. #1545
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    Czyli jakie to są wartości?
    Graficzny Benq:



    Biurowy NEC:


    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 16-06-2017 o 15:32
    Masz problem z kolorem, wal śmiało!
    e-mail: color@mastiff.pl

  6. #1546
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Dzięki, jeśli dobrze czytam to średni błąd nie jest 4 (CZTERY) razy większy tylko dwa z hakiem, ale za to maksymalny nawet więcej.

  7. #1547
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Przecież jest oczywiste, że to są wartości zmienne zależnie od egzemplarza. Raz są większe, raz mniejsze. Ma Pan powyżej dwa przypadkowe egzemplarze, przy czym nigdy nie widziałem podobnego poziomu defektów na tych monitorach. Zawsze "graficzne" Benki mają dużo większe defekty. Rekord jaki widziałem to ok 8x więcej. Kluczowy jest wniosek, że Benq są reklamowane jako graficzne a nie są lepsze od biurowych NEC-ów. O porównaniu do prawdziwych graficznych nie ma w ogóle mowy, bo to inny kosmos.
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 17-06-2017 o 11:45
    Masz problem z kolorem, wal śmiało!
    e-mail: color@mastiff.pl

  8. #1548
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Mam takie pytanko Kupiłem używany monitor Eizo FlexScan SX2461W Jest to monitor szeroko gamutowy mimo, że przestrzeń kolorów Adobe RGB nie jest mi potrzebna to kupiłem go, bo na taki było mnie stać (szukałem wśród polecanych na www.mva.pl).
    Na razie monitor nie był kalibrowany - może uda się w przyszłym tygodniu. Teraz tylko "wrzuciłem" profil icc do tego monitora z powyższej strony.
    W czym problem. Mianowicie monitor jest za jasny, a dokładniej gdy włączę (przyciskiem na monitorze) "tryb" sRGB to mimo ustawienia jasności na o% monitor świeci za jasno (w dzień jest dobrze, ale w nocy bolą oczy). Działa zarówno czujnik jasności jak i można go rozjaśnić, ale chciałbym ciemniej. Gdy zmienię "tryb" na np."picture" lub "własne ustawienia" to mogę bez problemu przyciemnić ekran, jednak wtedy kolorystyka jest nie taka jak być powinna.
    Czytałem trochę o problemach i ustawieniach monitorów w Adobe RGB jednak sRGB całkowicie mi wystarcza i przy tym może bym pozostał tylko ta jasność
    6D; 5DII; C 24-70 2.8L; C 24-105L; C 70-200 2.8L; C 35 2.0 IS; C 50 1.4; C 85 1.8; S 17-35 2.8-4
    Moje fotki Moje fotki II

  9. #1549

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Cytat Zamieszczone przez tlustyx Zobacz posta
    Gdy zmienię "tryb" na np."picture" lub "własne ustawienia" to mogę bez problemu przyciemnić ekran, jednak wtedy kolorystyka jest nie taka jak być powinna.
    Czytałem trochę o problemach i ustawieniach monitorów w Adobe RGB jednak sRGB całkowicie mi wystarcza i przy tym może bym pozostał tylko ta jasność
    Nie do konca mam pewnosc czy mam racje ale skoro wrzuciles do systemu zarzadzania barwa profil icc to monitor powinien byc ustawiony na tryb custom a nie sRGB.
    Ja mam S2433w i w kazdym trybie moge zejsc z jasnoscia bardzo nisko.
    6D I 17-40 F4L I 35 F2 IS I 50 F1.8 STM I 85 F1.8 I 70-200 F4L I 580EX II

  10. #1550
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Udało mi się znaleźć podobny temat i nie da się przyciemnić, muszę mieć jaśniej w pokoju. https://mva.pl/viewtopic.php?f=27&t=674

    Mam jeszcze jedno pytanie. Czy jak skalibruję monitor, to czy będzie poprawnie wyświetlał kolory zarówno w Adobe RGB i sRGB tylko w obciętej przestrzeni.

    Może jednak ustawić przestrzeń Adobe RGB tylko jak ustawić wszystko w Windows 7 tak aby kolory były poprawne. Może ktoś podać jakiś link gdzie jest to w całości i prosto opisane. Z góry dziękuję za pomoc
    6D; 5DII; C 24-70 2.8L; C 24-105L; C 70-200 2.8L; C 35 2.0 IS; C 50 1.4; C 85 1.8; S 17-35 2.8-4
    Moje fotki Moje fotki II

Strona 155 z 183 PierwszyPierwszy ... 55105145153154155156157165 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •