Zobacz wyniki ankiety: nowy czy używany

Głosujących
11. Nie możesz głosować w tej sondzie
Strona 151 z 183 PierwszyPierwszy ... 51101141149150151152153161 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 501 do 1 510 z 1821

Wątek: Monitory - porady, problemy itd. część II

  1. #1501
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Cytat Zamieszczone przez Michal Zobacz posta
    Czy w tej klasie cenowej pozostaje CS240 ???
    W tej klasie cenowej jest jeszcze NEC P242W. 6-bitowiec, błyszczący ekran, za soft do kalibracji trzeba dopłacić 460 zł, 3 lata gwarancji zamiast 5.
    Masz problem z kolorem, wal śmiało!
    e-mail: color@mastiff.pl

  2. #1502

    Question monitor jaki wybrać - PROSZĘ o pomoc

    witam forumowicze,
    chcę kupić używany monitor, który będzie mi służył do obróbki zdjęć. Mam do wyboru trzy:
    - eizo flex scan S1921 (bardzo mała przekątna 19)
    - hp pavilion 27xi (przekątna 27)
    - lg ips277l (przekątna 27)

    Czy moglibyście mi coś podpowiedzieć - który byłby najlepszy i na jakie parametry mam patrzeć?

    BARDZO dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

  3. #1503
    Bywalec Awatar fancik
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    warszawa
    Posty
    214

    Domyślnie Odp: monitor jaki wybrać - PROSZĘ o pomoc

    witam
    Osobiście posiadam Eizo 19 FleexScan S1931 i jestem z niego bardzo zadowolony.
    Jeśli potrzebujesz większej przekątnej to też za nieduże pieniądze można kupić poprzez aukcje nawet z gwarancją.
    Monitor spisuje się świetnie nic nie trzeba kalibrować ( sprawdziłem po wydrukowaniu zdjęć w labie)Zdjęcia wychodzą z nieprzekłamanymi kolorami .
    Posiada auto regulację siły świecenia co przy nocnych pracach przy obróbce foto sprawdza się na 100%.
    Sam mam zamiar dokupić coś większego jako drugi monitor i na pewno będzie to Eizo....
    Ostatnio edytowane przez fancik ; 03-04-2016 o 18:58
    Myśl i oceniaj sprawiedliwie....
    Canon 50 D/ 15-85/3.5-5.6......50/1.8 STM...Tamron 70-300VC USD i trochę różnych dodatków,które czasem się przydają.

  4. #1504

    Domyślnie Odp: monitor jaki wybrać - PROSZĘ o pomoc

    Dzięki za odpowiedź, ale mogę wybrać tylko z tych które podałam. Przy tamtych dwóch Eizo niestety jest b. mały.
    Nie wiem natomiast czy tamte w ogóle nadają się do obróbki zdjęć...

  5. #1505
    Bywalec Awatar fancik
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    warszawa
    Posty
    214

    Domyślnie Odp: monitor jaki wybrać - PROSZĘ o pomoc

    Nie wiem jaki obrazek dają pozostałe monitory i dlatego trudno mi radzić.
    Jeśli ich zaletą jest tylko wielkość przekątnej to wybrałbym jednak jakość obrazka....
    Myśl i oceniaj sprawiedliwie....
    Canon 50 D/ 15-85/3.5-5.6......50/1.8 STM...Tamron 70-300VC USD i trochę różnych dodatków,które czasem się przydają.

  6. #1506

    Domyślnie Odp: monitor jaki wybrać - PROSZĘ o pomoc

    HP i LG są szybsze, LG ma wyższy kontrast. Pozostałe parametry, w tym rodzaj monitora są zbliżone do Eizo.
    Nie mogę tylko znaleźć informacji dot. palety barw i gamutu. Eizo to określa, tamte nie - ale czy to znaczy, że tamte monitory nie sprawdzą się przy obróbce????

  7. #1507
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: monitor jaki wybrać - PROSZĘ o pomoc

    Cytat Zamieszczone przez foto_foto Zobacz posta
    HP i LG są szybsze,
    yhy szybkie znaczy dobre do grania
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  8. #1508
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Gliwice
    Wiek
    53
    Posty
    169

    Domyślnie Eizo EV2736 vs. Iiyama ProLite XB2776QS-B1 lub...?

    Witam,
    Mam do Szanownych Forumowiczów pytanie - prośbę o pomoc w wyborze, ewentualne uwagi.

    Dotychczas korzystałem z monitora LG, 23 cale, matryca TN... . Jako, że akurat mi ten monitor umiera, pojawia się uzasadniona okazja do zmiany na lepsze. Obróbka zdjęć jest ważna, ale to tylko wycinek potrzeb - monitor ma być uniwersalny (poza grami, bo poza pasjansa i solitera nie wyszedłem ). Fotografia, internet, filmy itp. Rozmiar raczej większy. Myślałem pierwotnie o EIZO CS240, ale jest on tak dalece wyspecjalizowany fotograficznie, że nie mam przekonania do płacenia aż tyle za 24 cale. Wiem, że ortodoksyjni (a może po prostu PROFESJONALNI)użytkownicy cyfrowej ciemni poza EIZO CG (ewentualnie ciut niżej) lub wybranych NEC-ów nic nie uznają, lecz w moim skromnym przypadku to trochę tak, jakbym miał kupić Ferrari na dojazdy do pracy.
    Oba tytułowe monitory oraz przywołany powyżej CS240 to podobny, raczej akceptowalny przedział cenowy.
    Czy mogę prosić tych z Was, którzy mieliście z tymi monitorami do czynienia i jakieś uwagi? Ewentualnie może jakieś alternatywne propozycje?
    Z góry dziękuję i pozdrawiam

  9. #1509
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    CS240 to NIE JEST profesjonalny monitor. To jest bardzo dobry monitor amatorski z pewnymi cechami sprzętów zawodowych. W tej chwili nie ma lepszej alternatywy w cenie 3 tys zł. Pytanie o sens zakupu? Odpowiedzią jest, czy chce Pan widzieć jak naprawdę wygląda to na co Pan patrzy, czy widzimisię montora?
    Masz problem z kolorem, wal śmiało!
    e-mail: color@mastiff.pl

  10. #1510
    Bywalec
    Dołączył
    Oct 2014
    Miasto
    Biłgoraj
    Wiek
    42
    Posty
    148

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Niedawno stałem przed dylematem jaki przyzwoity monitor kupić i niewiele wydać.
    Wybór padł na eizo cs240 głównie ze względu na szeroki gamut.
    Jak na razie jestem bardzo zadowolony.

    Wysłane z mojego YOGA Tablet 2-830L przy użyciu Tapatalka
    Był Canon 6DII + 35IS + 85 1.8 + 70-200
    Jest Nikon D810 + D750 + 24, 50, 70-210.

Strona 151 z 183 PierwszyPierwszy ... 51101141149150151152153161 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •