Zobacz wyniki ankiety: nowy czy używany

Głosujących
11. Nie możesz głosować w tej sondzie
Strona 128 z 183 PierwszyPierwszy ... 2878118126127128129130138178 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 271 do 1 280 z 1821

Wątek: Monitory - porady, problemy itd. część II

  1. #1271
    Zablokowany
    Dołączył
    Jul 2013
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    126

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Cytat Zamieszczone przez p0lish Zobacz posta
    ten monitor to jakaś inna galaktyka....
    Czyli jesteś zadowolony? Aż tak pozytywnie z jakby nie patrzeć niskobudżetowym zakupem? Również planuję nabyć niedrogi monitor, a cena modelu jaki zakupiłeś jest bardzo niska w stosunku do nowych produktów EIZO czy NEC. Być może coś takiego na początek wystarczy.

  2. #1272
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Jak dla mnie to kalibruje się przede wszystkim po to żeby wydruk pokrywał się z tym co widzimy na ekranie. Jeśli po testach znalezionych w necie jesteś zadowolony to w tym wypadku absolutnie nie ma sensu.
    Miłego dnia
    moja www

  3. #1273

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Cytat Zamieszczone przez p0lish Zobacz posta
    kupiłem dzisiaj EIZO S2100 S-PVA
    6500 godzin, 12mc pełnej gwarancji
    499pln
    teraz pytanie jak najlepiej go wykalibrować?
    A tak z ciekawości to gdzie kupiłeś w takiej cenie. Pytam bo sam jestem na kupnie czegoś budżetowego. Obecnie mam Eizo 1921s.
    Marcin

  4. #1274
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2011
    Miasto
    022
    Wiek
    44
    Posty
    367

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    EIZO używanych na pęczki. Ja dałem 500 za monitor z 2007r i poniżej 7000h przebiegu. Nie ma żadnych rys, uszkodzeń, bad pixeli. Świeci pięknie - na 50% można baaaardzo komfortowo pracować.
    Ja kupiłem w AMSO - Komputery Poleasingowe Używane Mają tego na pęczki. Podobna firmy sprzedająca sprzęt poleasingowy są w KRA i Gliwicach
    Koniecznie chciałem pojechać i obejrzeć sprzęt osobiście, musiał dodatkowo posiadać gwarancję. Całe szczęście, że byłem tam osobiście bo niektóre monitory czy laptopy były w baaaaardzo kiepskim stanie wizualnym. Eizo 2100 stały 3szt i każda inna. Wybrałem najlepszy w/g oględzin
    Póki co jestem zachwycony. Zobaczymy jak będzie po tym jak oddam odbitki do labu. Do użytku domowego nie widzę szans wydania 2000pln wzwyż za nowy monitor.

  5. #1275

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Cytat Zamieszczone przez p0lish Zobacz posta
    EIZO używanych na pęczki. Ja dałem 500 za monitor z 2007r i poniżej 7000h przebiegu. Nie ma żadnych rys, uszkodzeń, bad pixeli. Świeci pięknie - na 50% można baaaardzo komfortowo pracować.
    Sam monitor nawet najlepszy powinien zostać skalibrowany. Wtedy jest komfort pracy. Bez kalibracji jest tak samo jak z każdym innym monitorem.

  6. #1276

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Cytat Zamieszczone przez czornyj Zobacz posta
    Średniawo - brak regulacji wysokości i błyszcząca szyba dają w kość, do tego niegdysiejsze iMacze były trapione przez bolączki syfiącej się matrycy - wymieniano to na gwarancji, ale trzeba było odsyłać cały komputer, a gwarancja kiedyś*się kończy.

    Alternatywa - kupić podstawowego Maca mini i5 lub i7, zapodać 16GB RAM, wymienić ślimaczany HDD na szybszy, dołożyć OWC data doubler i szybki SSD (Samsung 840 Pro) na system i aplikacje, całość uzupełnić skalibrowanym sprzętowo monitorem NEC EA274WMi - będzie szybciej, lepiej i taniej.
    Jedna uwaga - Mac Mini mają z tego co kojarzę procesory mobilne, iMac desktopowe - więc z Mini trzeba w sumie kupić i7... w iMac i5. Ogólnie dobra rada. iMac wychodzi drogo...

    PS.: Jest jeszcze coś takiego jak OSx86.
    5d grippen
    17-40L 24-70L 70-200L 35L 85L 135L 580exII+danonek ...

  7. #1277
    Pełne uzależnienie Awatar Matsil
    Dołączył
    May 2006
    Miasto
    Wołomin
    Wiek
    44
    Posty
    2 022

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Aktualnie posiadam Eizo S2431W i jestem zadowolony. Aczkolwiek może przydałoby się coś większego o podobnych, nie gorszych parametrach.
    Jesteście w stanie zaproponować coś sensownego, za co nie koniecznie trzeba wydać fortunę ?
    R6, 5DIII, 24L, 35L, 50L, 85L, 135L, 16-35L, 24-70L, 70-200L, 100-400L, 580x2, 430 i inne graty

  8. #1278
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Niezmiennie polecam EV2736
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  9. #1279
    Zasłużeni Awatar czornyj
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    48
    Posty
    2 626

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    NEC PA272W - najlepsza obecnie 27-ka na rynku.

    Opcja ekonomiczna - NEC EA274WMi, koniecznie skalibrowany sprzętowo przed wysyłką.

  10. #1280
    Zablokowany
    Dołączył
    Jul 2013
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    126

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Powoli dorastam do podjęcia decyzji o zakupie dobrej klasy monitora graficznego. Na ten cel chciałbym przeznaczyć kwotę ok. 4000,00 zł.
    Monitor służyłby głównie przy pracy z materiałem takim jak fotografia reklamowa choć nie tylko. W przyszłości, część z fotografii jakie wykonam trafi również do druku stąd pod tym względem monitor również powinien być mi pomocny.

    Po wstępnym zapoznaniu się z ofertą EIZO i NEC, mój wybór padł na EIZO ColorEdge CX240. W sieci znaleźć można wiele pozytywnych opinii na jego temat. Z informacji jakie znalazłem wynika, że monitor ten może zostać niebawem wyprzedany z racji zaprzestania jego produkcji. Następca będzie zdecydowanie droższy więc jest to chyba dobry moment na zakup modelu CX240. Pytanie, czy w chwili obecnej jest jakaś sensowna alternatywa dla tego monitora? Czy cokolwiek innego byłoby dla mnie korzystniejsze?

    http://www.canon-board.info/druk-ska...35/index2.html
    EIZO ColorEdge CX240 - pierwsze wrażenia - Nikoniarze.pl - Forum fotograficzne

    W powyższych postach, Czornyj wypowiada się na jego temat dość pozytywnie. W innych z kolei, Tom01 oraz Czornyj porównują go z monitorami od NEC'a. Mam dylemat i nie jestem pewien, w którym kierunku mam podążać. Fajnie byłoby wydać mniejszą kwotę jednak z drugiej strony, chciałbym dokonać możliwie najlepszego wyboru i zakupić monitor na dłuższy okres czasu.
    Ostatnio edytowane przez digital.photography ; 19-01-2014 o 10:56

Strona 128 z 183 PierwszyPierwszy ... 2878118126127128129130138178 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •