Zobacz wyniki ankiety: nowy czy używany

Głosujących
11. Nie możesz głosować w tej sondzie
Strona 11 z 183 PierwszyPierwszy ... 9101112132161111 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 1821

Wątek: Monitory - porady, problemy itd. część II

  1. #101
    Bywalec Awatar GMHusky
    Dołączył
    Sep 2010
    Miasto
    Rzeszów
    Posty
    136

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Goomis Zobacz posta
    Zainstalowałeś komplet sterowników np. z płyty dołączonej do płyty głównej? Jak nie to zrób to lub po prostu ściągnij sterowniki do grafiki ze strony producenta.

    P.S. co do mojego poprzedniego pytania to już znalazłem
    dzięki rozwiązałem to inaczej... kupiłem 2 gigową kartę na nividzie i tak ogarnąłem temat.
    Czarna puszka i kilka słoików... i teraz jeszcze słoneczko
    ------------------------------------------------------
    Jakby ktoś mnie szukał to jestem na FB
    http://www.facebook.com/grzegorz.malinowski

  2. #102
    Uzależniony Awatar dreamstorm
    Dołączył
    Apr 2009
    Miasto
    Bieruń
    Wiek
    43
    Posty
    642

    Domyślnie

    strideer

    O rany, to konkretnie. Dobrze, że miałeś odpowiednią wiedzę, żeby to zauważyć. Ja pewnie żyłbym w nieświadomości przez pół roku, zanim bym się zaznajomił z tematem. 27 cali to jednak spory ekran i pewnie różnice w podświetleniu będą większe niż w 24ce.Najlepiej byłoby chyba kupic używany od osoby, która wybrała dobry model ale wymienia na coś lepszego. Ciekaw jestem jak często się zdażają bedpixele w tych NECach
    Ostatnio edytowane przez dreamstorm ; 15-12-2011 o 18:00
    Canon 5d mk3 | 6D | C15 fiśaj | C16-35L II | C35L | C50 1.4 | S85 1.4 | C70-200L 2.8 IS | 3xYN600EX-RT | YN-E3-RT | na M42 - Zenitar 50 1,7 | Jupiter 9 | CZ Jena 135 f3.5

  3. #103
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2005
    Posty
    1 905

    Domyślnie

    Tak, przyznaję się do tego, że mam chyba za czułe oko lub za duże wymagania. Pełna zgoda na to, że większy ekran to bardziej problematyczne równomierne podświetlenie. Niemniej jednak ja sam jestem odrobinę zawiedziony, tym bardziej, że do zmiany starszego monitora przymierzałem się prawie rok i chciałem taki nowy model, który "wystarczy" na kolejne lata. Być może ktoś inny na moim miejscu machnąłbym ręką nie dostrzegając takich detali.

    Co do uszkodzonych pikseli i subpikseli. Te trzy egzemplarze były wolne od takich wad, a oglądałem je dokładnie również zwracając dużą uwagę na ten aspekt. Nie powiem Ci, czy za tydzień albo miesiąc coś się samoczynnie nie zepsuje, mam nadzieję, że nie.

    Jako podsumowanie należy powiedzieć chyba tyle, że naprawdę warto poświęcić trochę czasu na dokładne obejrzenie wyświetlacza przed zakupem i posłużyć się w tym celu nie tylko programem wyświetlającym jednolite tablice (w kolorach podstawowych i odcieniach szarości), ale także pobawić się trochę z normalnymi okienkami w systemie, przesuwanymi w różnych obszarach ekranu (wtedy można zobaczyć czy coś się nie zmienia zdecydowanie łatwiej, niż na dużych jednolitych płaszczyznach).

  4. #104
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dreamstorm Zobacz posta
    Ciekaw jestem jak często się zdażają bedpixele w tych NECach
    Około 5 do 10%. Przy czym takie paskudztwo wyskakuje najczęściej po conajmniej kilkudziesięciu a nawet kilkuset godzinach pracy, kiedy ekran się wygrzewa i rozchodzą się naprężenia.
    Masz problem z kolorem, wal śmiało!
    e-mail: color@mastiff.pl

  5. #105
    Uzależniony Awatar dreamstorm
    Dołączył
    Apr 2009
    Miasto
    Bieruń
    Wiek
    43
    Posty
    642

    Domyślnie

    Dziękuję za informację.

    W takim razie chyba warto powaznie się zastanowić nad Eizo SX2462W. Tam jest przynajmniej gwarancja 0 badpixeli...no albo używkę NECa używanego
    Canon 5d mk3 | 6D | C15 fiśaj | C16-35L II | C35L | C50 1.4 | S85 1.4 | C70-200L 2.8 IS | 3xYN600EX-RT | YN-E3-RT | na M42 - Zenitar 50 1,7 | Jupiter 9 | CZ Jena 135 f3.5

  6. #106
    Zasłużeni Awatar czornyj
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    2 626

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Około 5 do 10%. Przy czym takie paskudztwo wyskakuje najczęściej po conajmniej kilkudziesięciu a nawet kilkuset godzinach pracy, kiedy ekran się wygrzewa i rozchodzą się naprężenia.
    Może w EIZO - nie wiem, rzadziej miewam doczynienia. Bo jeśli chodzi o NECzki serii PA, taki odsetek mógłby dotyczyć wyłącznie egzemplarzy, które spadły z TIR-a (i to dosłownie, nie w przenośni) A już z hotpikselami wyskakującymi po pewnym czasie nie spotkałem się nigdy - NECzki są fabrycznie wygrzewane.
    Ostatnio edytowane przez czornyj ; 16-12-2011 o 13:24

  7. #107
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie

    Każda pliszka swój ogonek chwali ;-)
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  8. #108
    Uzależniony Awatar dreamstorm
    Dołączył
    Apr 2009
    Miasto
    Bieruń
    Wiek
    43
    Posty
    642

    Domyślnie

    P241W-BK - udało się znaleźć faktycznie za 3200 zł Na razie jeszcze nie kupuję, bo pewnie do kwietnia trochę spadną, ale póki co to mój typ nr 1. Za tą różnicę dopłaty do Eizo (ok 1,5tys) można się zastanowić
    Canon 5d mk3 | 6D | C15 fiśaj | C16-35L II | C35L | C50 1.4 | S85 1.4 | C70-200L 2.8 IS | 3xYN600EX-RT | YN-E3-RT | na M42 - Zenitar 50 1,7 | Jupiter 9 | CZ Jena 135 f3.5

  9. #109
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    Każda pliszka swój ogonek chwali ;-)
    Oj tam, to nie syndrom pliszki, tylko uświadomienie, że nawet na najdroższym sprzęcie może się trafić banalna wada. Do tej pory najdroższym sprzętem na jakim trafiłem piksela i to w mało ciekawym miejscu, było EIZO CG241W za ponad 7 tys zł. Fabrycznie wygrzewane i mierzone sztuka w sztukę. Nalepka EIZO ani NEC nie czyni cudów. Na przekór staje nam technologia produkcji LCD i wrażliwość na wstrząsy. Nawet wygrzewany monitor może objawić defekt właśnie po wycieczce furgonem kuriera. Stąd bardziej od reklamowanych zalet, ważniejsze jest zapobieganie możliwości pojawienia się niechcianych wad.
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 19-12-2011 o 18:53
    Masz problem z kolorem, wal śmiało!
    e-mail: color@mastiff.pl

  10. #110
    Bywalec Awatar GMHusky
    Dołączył
    Sep 2010
    Miasto
    Rzeszów
    Posty
    136

    Domyślnie

    Pomocy... zainstalowałem gforce 520, najnopwsze stery i wszystko działa oprócz niemożności dodania profilu ICC do zarządzania kolorami w windzie ( 7 ) wszystko jest ok bo rozpoznaje monitor, kartę i jak chcę dodać to nie dodaje - dalej okno z profilami jest puste... o co kaman?
    Czarna puszka i kilka słoików... i teraz jeszcze słoneczko
    ------------------------------------------------------
    Jakby ktoś mnie szukał to jestem na FB
    http://www.facebook.com/grzegorz.malinowski

Strona 11 z 183 PierwszyPierwszy ... 9101112132161111 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •