Zobacz wyniki ankiety: nowy czy używany

Głosujących
11. Nie możesz głosować w tej sondzie
Strona 102 z 183 PierwszyPierwszy ... 25292100101102103104112152 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 011 do 1 020 z 1821

Wątek: Monitory - porady, problemy itd. część II

  1. #1011

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Podejscie NECa abym doplacil 4tys zl!! aby zakupic SV301 i spal spokojnie i nie martwil sie, ze zmarnuje pieniadze jest bardzo dziwne - lekko mowiac
    Zgadzam się z toba. Niemniej w ubiegłym roku na targach foto-video w Łodzi Nec zrobił promocję i sprzedawano SV301 w cenie PA301. Kupiłem, uzytkuje już prawie rok i jestem zadowolony Może i w tym roku warto zorientować się czy nie będą mieć podobnej promocji.

  2. #1012
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 413

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    pytanie teraz jest takie:

    NEC PA271W czy EIZO SX2762W ?
    Mój syn stojąc przed takim dylematem zdecydowanie wybrał SX2762W i jest zachwycony, przede wszystkim równomiernością podświetlenia i reprodukcją subtelności w światłach i cieniach. A pracuje na nim po kilkanaście godzin dziennie robiąc sporo prac również do druku.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  3. #1013
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2005
    Posty
    1 905

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    +1 za SX.

  4. #1014
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Dziwne, widzę, ostatni post Strideera na głównej stronie forum, a tutaj go nie ma..
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  5. #1015
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2005
    Posty
    1 905

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Dziwne, widzę, ostatni post Strideera na głównej stronie forum, a tutaj go nie ma..
    Jaki post?

  6. #1016
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    "+1 za SX" - teraz się dopiero tutaj pojawił pomimo, że widziałem go na głównej.

    PS. Czemu tak walczyłeś z 3 Necami ?
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  7. #1017

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Cytat Zamieszczone przez Jaqbowski Zobacz posta
    Zgadzam się z toba. Niemniej w ubiegłym roku na targach foto-video w Łodzi Nec zrobił promocję i sprzedawano SV301 w cenie PA301. Kupiłem, uzytkuje już prawie rok i jestem zadowolony Może i w tym roku warto zorientować się czy nie będą mieć podobnej promocji.
    Kurcze!! Gratulacje!! mega promocja. Bede w tym roku na targach foto-video w lodzi to moze poczekam jeszcze z zakupem :]

    EDIT:
    trzeba byla zakupic monitor na miejscu odrazu? faktura na przelew? czy mam przygotowac srodki na karcie :]
    Ostatnio edytowane przez MastaMarek ; 13-03-2013 o 22:38

  8. #1018
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2005
    Posty
    1 905

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    "+1 za SX" - teraz się dopiero tutaj pojawił pomimo, że widziałem go na głównej.

    PS. Czemu tak walczyłeś z 3 Necami ?
    Opisywałem to w tym wątku (lub jego poprzedniku) i wspominałem po drodze przynajmniej raz, a może nawet dwa :-) Żeby nie śmiecić to jeszcze raz krótko: nierównomierne podświetlenie, mimo włączonego DUE, skutkowało przebarwieniami w odcieniach neutralnych, widzianych przeze mnie gołym okiem. Do tego występował we wszystkich przypadkach również dostrzegalny efekt "cieknięcia" czerni - w dwóch przypadkach powiedzmy pomijalnym, w trzecim - drastyczny. Monitor zwróciłem do sprzedawcy, parę miesięcy później trafiła mi się dobra okazja na CG243, którego wziąłem zamiast PA271. Pod względem jednorodności jest niemal idealny, efekty cieknięcia są tak niewielkie, że widać to tylko w ciemnościach. EIZO ma zdecydowanie lepszą obsługę serwisową u nas w kraju. Z tego co się zorientowałem monitory NEC-a są wysyłane w trudniejszych przypadkach do Niemiec, co oczywiście trwa, no i gwarancja jest zdaje się krótsza (3 vs. 5 lat w EIZO). Moim skromnym zdaniem lepiej mieć pewniejszy monitor bez sprzętowej kalibracji jak z serii SX, niż mieć bajer ale wkurzać się, że obraz nie jest równy (mam na myśli PA). Niezależnie od wyboru dobra rada jest taka, żeby dany egzemplarz albo obejrzeć (i w miarę możliwości pomierzyć) przed zakupem albo dogadać ze sprzedawcą możliwość zwrotu/wymiany.

  9. #1019

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Cytat Zamieszczone przez strideer Zobacz posta
    Opisywałem to w tym wątku (lub jego poprzedniku) i wspominałem po drodze przynajmniej raz, a może nawet dwa :-) Żeby nie śmiecić to jeszcze raz krótko: nierównomierne podświetlenie, mimo włączonego DUE, skutkowało przebarwieniami w odcieniach neutralnych, widzianych przeze mnie gołym okiem. Do tego występował we wszystkich przypadkach również dostrzegalny efekt "cieknięcia" czerni - w dwóch przypadkach powiedzmy pomijalnym, w trzecim - drastyczny. Monitor zwróciłem do sprzedawcy, parę miesięcy później trafiła mi się dobra okazja na CG243, którego wziąłem zamiast PA271. Pod względem jednorodności jest niemal idealny, efekty cieknięcia są tak niewielkie, że widać to tylko w ciemnościach. EIZO ma zdecydowanie lepszą obsługę serwisową u nas w kraju. Z tego co się zorientowałem monitory NEC-a są wysyłane w trudniejszych przypadkach do Niemiec, co oczywiście trwa, no i gwarancja jest zdaje się krótsza (3 vs. 5 lat w EIZO). Moim skromnym zdaniem lepiej mieć pewniejszy monitor bez sprzętowej kalibracji jak z serii SX, niż mieć bajer ale wkurzać się, że obraz nie jest równy (mam na myśli PA). Niezależnie od wyboru dobra rada jest taka, żeby dany egzemplarz albo obejrzeć (i w miarę możliwości pomierzyć) przed zakupem albo dogadać ze sprzedawcą możliwość zwrotu/wymiany.
    +1

    EIZO > NEC

    mimo wszystko ide w droge z modelem PA tak wiec 3majcie kciuki ^_^

  10. #1020

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Cytat Zamieszczone przez Jaqbowski Zobacz posta
    Zgadzam się z toba. Niemniej w ubiegłym roku na targach foto-video w Łodzi Nec zrobił promocję i sprzedawano SV301 w cenie PA301. Kupiłem, uzytkuje już prawie rok i jestem zadowolony Może i w tym roku warto zorientować się czy nie będą mieć podobnej promocji.
    Poprostu przez twoja wiadomosci nie moglem spac dzis. Bylo jakies info wczesniej o tej promocji NECA?? taka promocja obowiazywala przez 3 dni targow? czy kto pierwszy ten lepszy? SV301 o 4tys zl taniej to jest meeeeega promocja.

Strona 102 z 183 PierwszyPierwszy ... 25292100101102103104112152 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •