Zobacz wyniki ankiety: nowy czy używany

Głosujących
11. Nie możesz głosować w tej sondzie
Strona 101 z 183 PierwszyPierwszy ... 519199100101102103111151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 001 do 1 010 z 1821

Wątek: Monitory - porady, problemy itd. część II

  1. #1001
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    374

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Odpowiedz z serwisu :

    Witam Pana,

    Wygląda to na ciało obce.

    Proszę zgłosić monitor do serwisu trzeba wymienić matrycę.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez kosdkp ; 11-03-2013 o 14:20

  2. #1002

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Biorąc pod uwagę świadomość MastaMarka co do ryzyka, cyt: "milo bylo by wiedziec, ze podswietlanie jest rownomierne albo, ze nie mam martwych pixeli na samym srodku ekranu. ", zaniechanie kontaktu ze sprzedawcą byłoby po prostu niemądre.
    Osobiscie jestem troche przerazony sytuacja na rynku :] Jestem nastawiony na PA301 i za 8k zl chcialbym aby ten monitor przeszedl jakas kontorle albo w razie jakiegos niemilego przypadku, moglbym spac spokojnie, ze taki monitor zostanie wymieniony na poprawny model. Podejscie NECa abym doplacil 4tys zl!! aby zakupic SV301 i spal spokojnie i nie martwil sie, ze zmarnuje pieniadze jest bardzo dziwne - lekko mowiac Rozumiem roznice ceny gdyby linia SV byla wyjatkowa ale nawet na forum mva.pl, zagranicznych serwisach i recezjach, nikt prawie nie zauwaza roznicy pomiedzy linia SV a PA. Tak ogladalem filmiki reklamowe NECa i broszury i linia SV ma podobno specjalna selekcje ale to co mowi producent a rzeczywistosc okazuje sie rozna.

    Szkoda, ze EIZO nie ma alternatywy dla PA301W w swojej lini SX. Cenowo odpowiednik to CX270, ktory nie zostal mi polecony i jest o 3' mniejszy. Nawet w przedziale 5 cyfrowym EIZO nie ma nic w 30". nie zaplace prawie 13tys zl za CG276. w tej cenie chcialbym juz miec 30".

    Dla mnie w przedziale 27-30" jedyne znosne rozwiazanie to PA301W. Chyba, ze ktos chce wydac kolejne 4000zl na linie SV albo mniejszego CG276. Mimo wszystko uwzam, ze w tej cenia za PA301, wymaganie jakiejs jakosci od panelu jest czyms normalnym. To nie jest monitor biurowy gdzie 5 czy 10 pixeli na srodku ekranu nie przeszkadza w pisaniu w wordzie

  3. #1003
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2005
    Posty
    1 905

    Domyślnie Odp: Zwrot towaru czy sklep musi przyjąć itd.

    Ja romansowałem z PA271W. Trzema. Skończyłem z 24" Eizo CG. Ładniej, fajniej, z mniejszym stresem :-) Na wygodę pracy nie narzekam, mimo mniejszego rozmiaru i niższej rozdzielczości.

  4. #1004

    Domyślnie Odp: Zwrot towaru czy sklep musi przyjąć itd.

    Cytat Zamieszczone przez strideer Zobacz posta
    Ja romansowałem z PA271W. Trzema. Skończyłem z 24" Eizo CG. Ładniej, fajniej, z mniejszym stresem :-) Na wygodę pracy nie narzekam, mimo mniejszego rozmiaru i niższej rozdzielczości.
    Ja z checia poszedlbym w strone EIZO ale w przedziale 27-30" nie maja zbytnio konkurencyjnej oferty w przedziale - cena/jakos NEC nie jest lepszy ale jeden rodzynek to PA301W ktory odziwo zdobywa bardzo dobre recezje po calym swiecie. Ja od 7 lat edytuje zdjecia na 15' MBP i przedtem mialem powerbooka 17'. Tak wiec rozmiar i rozdzielczosc ekranu ma dla mnie duze znaczenie bo latami potracilem wzrok, edytujac po nocy zdjecia na laptopie. Teraz mam okazje troche nareszcie kupic normalny monitor i w tych cenach fajnie wiedziec, ze slowa jakos, kontrola i obsluga klienta maja znaczenie :]

  5. #1005
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2005
    Posty
    1 905

    Domyślnie Odp: Zwrot towaru czy sklep musi przyjąć itd.

    Cytat Zamieszczone przez MastaMarek Zobacz posta
    Ja z checia poszedlbym w strone EIZO ale w przedziale 27-30" nie maja zbytnio konkurencyjnej oferty w przedziale - cena/jakos NEC nie jest lepszy ale jeden rodzynek to PA301W ktory odziwo zdobywa bardzo dobre recezje po calym swiecie. Ja od 7 lat edytuje zdjecia na 15' MBP i przedtem mialem powerbooka 17'. Tak wiec rozmiar i rozdzielczosc ekranu ma dla mnie duze znaczenie bo latami potracilem wzrok, edytujac po nocy zdjecia na laptopie. Teraz mam okazje troche nareszcie kupic normalny monitor i w tych cenach fajnie wiedziec, ze slowa jakos, kontrola i obsluga klienta maja znaczenie :]
    Mając na uwadze samą kwestię wzroku, powiem Ci, że dobrze zrobiłem biorąc 24" 1920x1200 zamiast 27" 2560xileśtam. Ekran 27" wychodził mi poza pole widzenia w odległości, w jakiej jestem przed monitorem. Odsunąć go od siebie bardziej nie mogłem, bo tutaj wchodziła w grę wielkość pikseli. W Chrome tekst można powiększyć, ale retuszując przez wiele godzin i pracując na poziomie pikseli już nie jest tak bardzo komfortowo z większej odległości. Mając na uwadze inne kwestie użytkowe, to ColorNavigator w Eizo zjada na przekąskę przed śniadaniem oprogramowanie SpectraView II. To też ma duże znaczenie jak masz na podorędziu kilka gotowych profili do zmieniania (w moim przypadku monitor jest skalibrowany do Adobe RGB i sRGB z luminancjami 65, 80 i 95 nitów, które przełączam w zależności od potrzeby i warunków oświetleniowych).
    Ostatnio edytowane przez strideer ; 11-03-2013 o 23:11

  6. #1006

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Widział może ktoś już jak świeci EV2736 ? Jeśli jest tak fajny, jak EV2333 to bym sobie kupił
    Ooo jestem za!
    5d grippen
    17-40L 24-70L 70-200L 35L 85L 135L 580exII+danonek ...

  7. #1007
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    45
    Posty
    7 427

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Chyba się wyleczyłem z pomysłu zakupu EV2736, pytanie teraz jest takie:

    NEC PA271W czy EIZO SX2762W ?
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  8. #1008

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Chyba się wyleczyłem z pomysłu zakupu EV2736, pytanie teraz jest takie:

    NEC PA271W czy EIZO SX2762W ?
    Z mojego "riserczu" ktory zrobilem to SX od EIZO bedzie lepszym wyborem, ale seria PA nie jest zla.

    na MVA sa maniacy ktorzy testowali chyba kazdy monitor dostepny i tam masz duzo odpowiedz.

    W tej cenie jest jescze legendarny CX240, tylko, ze mniejsza rozdzielczosc i przekatna.

    EIZO to tez gwarancja i color navigator

  9. #1009
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    45
    Posty
    7 427

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Nie znalazłęm na MVA testu ani jednego ani drugiego. 24" mnie nie interesuje.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  10. #1010
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Monitory - porady, problemy itd. część II

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Nie znalazłęm na MVA testu ani jednego ani drugiego. 24" mnie nie interesuje.
    Może się Pan posłużyć analogią SX2462W i PA241W. To identyczne monitory, tylko mniejsze. Wszystkie uwagi odnośnie tych modeli przekładają się na SX2762W i PA271W.
    Masz problem z kolorem, wal śmiało!
    e-mail: color@mastiff.pl

Strona 101 z 183 PierwszyPierwszy ... 519199100101102103111151 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •