Strona 59 z 163 PierwszyPierwszy ... 949575859606169109159 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 581 do 590 z 1624

Wątek: W czym nosić sprzęt - część II

  1. #581
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    374

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II


  2. #582
    Bywalec
    Dołączył
    Dec 2008
    Miasto
    Dzianisz
    Posty
    127

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    Dzianisz to podhalańska wioska położona na północnym zboczu grzbietu Gubałówki.
    Plecak odpada z tego powodu, że czasem na plecach nosze ze 20kg w innym plecaku. Chyba najrozsądniejszym wyjściem będzie noszenie aparatu i obiektywu na górze w zwykłym plecaku

  3. #583
    Bywalec Awatar checiu
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    39
    Posty
    170

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    Lafar, chyba Shape Shifter Think Tanka. Ci spełni to wymaganie.

    @Waka - jakiegoś Top Load Zooma i może ze 2 sakwy do pasa albo offtraila (to taki tlz z dwiema sakwami od razu). Będziesz miał wszystko pod ręką. Torba do plecaka transportowego to moim zdaniem nieporozumienie, zaraz wszystko boli. A im większą kupisz tym więcej do niej naładujesz. Kiedyś z kumplami robiliśmy tak, że wszystko w jeden plecak. Zostawiało się go w schronisku a to co potrzebne brało w drukim małym plecaku. Polecam.

  4. #584
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    Bydgoszcz.
    Posty
    3 468

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    @Waka - jakiegoś Top Load Zooma i może ze 2 sakwy do pasa albo offtraila (to taki tlz z dwiema sakwami od razu). Będziesz miał wszystko pod ręką. Torba do plecaka transportowego to moim zdaniem nieporozumienie, zaraz wszystko boli.
    Ból,bólem ale ręce masz praktycznie wyłączone.Torba ciężka wymaga podtrzymywania,cały jesteś usztywniony.Do focenia stajesz i najlepiej torbę postawić gdzieś.
    Toploader umożliwia focenie w marszu,marsz z kijkami ,marsz na czworaczkach i dodatkowo może podpięty pod szelki odciążać plecak.[wolę jednak oddzielne szelki].
    Ostatnio edytowane przez janmar ; 05-02-2013 o 12:23

  5. #585
    Bywalec Awatar checiu
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    39
    Posty
    170

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    dokładnie tego TLZ to polecam, dlatego, że go można doczepić do szelek i nie dodawać nic co uwiera szyję. Sakwy czasem można doczepić do pasa biodrowego plecaka i też wygodniejsze to jest Choć w jednej książce kiedyś przeczytałem, że najkorzystniej dla zdjęć krajobrazowych jest mieć aparat w plecaku. Tak, żeby zrobić zdjęcie trzeba się zatrzymać, zdjąć plecak, lepiej wybrać kadr no i przy okazji trochę odpocząć. Ale to jedynie jak się samemu idzie, jak w grupie szybka możliwość wyjęcia aparatu jest bezcenna. Nie każdy lubi czekać na fotografa

  6. #586
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    czy ktos z autopsji moze polecic duzy plecak, w ktorym daloby sie na raz nosic:
    5DmkII z zapietym 24-105
    600D z zapietym 70-300L z uchwytem statywowym

    problemem jest ta druga para i obecnosc uchwytu statywowego, ktory sporo wystaje od lensa i jeszcze do kompletu ma nakrecona plytke. i nie, nie ma mozliwosci, zebym go zdjal
    wyglada to troche w ten desen, oczywiscie 600D jest wyraznie mniejsze:

    chyba LowePro, bo zawsze to mialem i sobie chwale. ale nie upieram sie. jakby nie kombinowal, to musi byc cos z solidnymi zamkami (ala Vertex a nie MiniTrekker), bo cholerstwo ciezkie bedzie a bywa otwierane po podczepieniu na haku statywu, gdzie te zamki pracuja...


    do Verteksa 200 sie tego nie da zapakowac. dam rade zorganizowac przestrzen tak, zeby 600D z rurka wchodzilo po przekreceniu obreczy statywowej do pozycji pionowej, ale to nie jest wygodne, bo jednak najczesciej foce w poziomie. a chcialbym to miec zawsze gotowe do uzytku po wyjeciu z plecaka...
    www albo tez flickr

  7. #587
    Dopiero zaczyna Awatar Lafar
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Dania, Copenhagen
    Wiek
    50
    Posty
    25

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    Cytat Zamieszczone przez kosdkp Zobacz posta
    Tamrac - Model 3375 - Aero Speed Pack 75 Photo Backpack
    Duzo gratów.
    Dzięki za info. Obawiam się jednak ze wszystkie obiektywy do niego nie wejdą.


    Cytat Zamieszczone przez checiu Zobacz posta
    Lafar, chyba Shape Shifter Think Tanka. Ci spełni to wymaganie.
    Oglądałem go i niestety wole jak jeden obiektyw jest podpięty -czasem nie ma czasu na składanie.
    Moze ktoś ma Benro QUICKEN 300. Nigdzie nie mogę znalesc jego wymiarów zewnętrznych a gdzieś mi się obiło o uszy ze ma ok 20cm.

  8. #588
    dawniej 'Olka i Jacek'
    Dołączył
    Jul 2012
    Miasto
    Świętej Wieży
    Wiek
    60
    Posty
    193

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    czy ktos z autopsji moze polecic duzy plecak, w ktorym daloby sie na raz nosic:
    5DmkII z zapietym 24-105
    600D z zapietym 70-300L z uchwytem statywowym
    Zobacz LowePro Flipside 400 AW. Pakuję do niego to, co we wcześniejszym poście (#568) w tym wątku napisałem. S120-400 ma zapięty uchwyt statywowy i osłonę p-słoneczną w położeniu "transportowym", zresztą pozostałe szkła też mają osłony "tyłem do przodu". Myślę, że dasz radę się zmieścić.
    Ostatnio edytowane przez jacek_63 ; 05-02-2013 o 14:30
    kiedyś Canon, teraz Fuji

  9. #589
    Pełne uzależnienie Awatar jacek_73
    Dołączył
    Oct 2010
    Miasto
    53 N, 18 E
    Wiek
    50
    Posty
    2 587

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    Cytat Zamieszczone przez waka Zobacz posta
    Dzianisz to podhalańska wioska położona na północnym zboczu grzbietu Gubałówki.
    Plecak odpada z tego powodu, że czasem na plecach nosze ze 20kg w innym plecaku. Chyba najrozsądniejszym wyjściem będzie noszenie aparatu i obiektywu na górze w zwykłym plecaku
    Aparat w plecaku to moim zdaniem bardzo kiepski pomysł, najlepiej mieć go zawsze pod ręką. A do reszty jak najbardziej plecak turystyczny, tam gdzie jedzenie, picie, gacie z rovylonu itp. Z dwoma plecakami po górach to nieciekawa perspektywa (no chyba, że wyjście chcesz traktować stricte fotograficznie).
    Jestę fotografę
    miszcz martwi się o podpis

  10. #590
    Pełne uzależnienie Awatar Goomis
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    34
    Posty
    1 893

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    Cytat Zamieszczone przez bartezzx Zobacz posta
    koledzy możecie mi pomóc i podpowiedzieć jaką torbę kupić, zalezy mi głównie na wielkości, nie musi to być górna półka cenowa, wystarczy tak do 500 zł ale zeby sie zmiescilo 2x5d mark II z gripami z zapietymi na nich 100mm L, 70-200 2.8, + jeszcze z 4 stalki średnie, + z 2 lampy 580 + ekran 7 cali Lilliput, z góry dzięki za pomoc
    Może mi nic do tego, ale z doświadczenia (crumpler sevenfifty daily xxl) wiem, że użytkowanie torby, która mieści tyle sprzętu nie należy do specjalnie przyjemnych. A mianowicie:
    1) Wyglądasz jak uchodźca, który ma ze sobą cały dobytek
    2) Mimo, że od ponad roku już tej torby nie używam, to nadal moje ramię/bark nie wróciły do "pełnej kondycji"

    Przy takiej ilości sprzętu polecam rozważenie plecaka, serio.

    Cytat Zamieszczone przez Lafar Zobacz posta
    Witam. Poszukuje wygodnego, nierzucającego się w oczy, raczej dwukomorowego plecaka (ewentualnie jednokomorowy z dużą ilością kieszeni na filtry, karty, ładowarki, notes, dokumenty). Najważniejszy warunek - jeden z wymiarów nie możne przekraczać 20 cm. Ostatnio często podróżuję po krajach gdzie przy przelotach jest to sprawdzane. Przy ostatniej podroży 3 razy zmuszony bylem do przepakowania sprzętu - a ja, jak chyba każdy z nas, nie lubię się z nim rozstawc . Plecak ma pomieścić:
    5d mk II
    17-40L f/4.0
    24-105L f/4.0
    70-300L f/4-5,6
    50 f/1,4
    lampka 580 EX II
    Do tego dwie ładowarki, zestaw filtrów LEE 8szt z holderem i inne niezbędne pierdoły - do zapakowania w drugiej komorze.
    Obiektywy z założonymi odwrotnie osłonami;-). Oczywiście mocowanie statywu. Plecak ma być wygodny, raczej z pasem biodrowym - na plecach po 4-6h dziennie, dużo marszruty i wspinaczki.
    Pozdrawiam
    Rafał
    http://www.canon-board.info/pozostal...ml#post1132953
    Tak do 8 linijki chyba.
    5DmkIII + S14/2.8 + C35/1.4LmkII + C85/1.2LmkII + C70-200/2.8L + 600EX-RT & 580EXII + Think Tanki (Retro30, Shapeshifter, Skin Set v2) + NEC EA274WMi + Sandisk

Strona 59 z 163 PierwszyPierwszy ... 949575859606169109159 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •