Strona 161 z 163 PierwszyPierwszy ... 61111151159160161162163 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 601 do 1 610 z 1624

Wątek: W czym nosić sprzęt - część II

  1. #1601
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Kraków
    Posty
    695

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    Ok, w góry wybrałem jednak plecak turystyczny, tj Gregory Zulu 35 i jest to świetny plecak również pod aparat. Po bokach ma 2 elastyczne kieszenie na obiektywy, dopinka na pas na jakiś obiektyw kolejny, no i aparat w ręku. Plecak przetestowany już wielokrotnie - jest super. Mogę polecić.

    Ostatnio natomiast lubię spędzać czas na rowerze (zupełny przypadek, że ma to związek z pogodą, taki ze mnie rowerzysta :P ), i mam niekiedy ochotę wziąć aparat do plecaka. Ok, tu nie ma technologii kosmicznych i wystarczy pewnie nawet zwykły plecak i w taki też celuję. Od przynajmniej 15 lat noszę twardo taki oto plecak https://allegro.pl/oferta/plecak-mie...ecy-8278980837 czyli Campus Kool 20l (nawet nie wiedizałem, że tak się nazywa). Wziąłem go raz na rower. Aparat wożę w takim zwykłym worku materiałowym (coś jak na pantofle uczniowie mają, tylko nieco grubszy) i po takim tripie w pełnym słońcu jednak pot z moich pleców przesiąkł przez plecak i ten worek był lekko wilgotny pod ręką. Szukam po tylu latach czegoś nowego i wymagania jakie mam właśnie to:

    - większa pojemność niż 20l (strzelam w coś w okolicach 25 litrów. W plecaku noszę też rzeczy na treningi: woda, ręcznik, rękawice, ubrania itp i w aktualnym jest nieco ciasno,
    - plecy oddychające (ten niby ma takie, ale to nie działa), albo przynajmniej aby materiał nie przepuszczał potu,
    - system nośny ma mniejsze znaczenie w tym przypadku (plecak "miejski" powiedzmy), ale wiadomo, że mógłby być jakiś fajniejszy,

  2. #1602
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 493

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    Szukam jakiegoś dobrego wkładu do plecaka.

    Idealny byłby taki jak Tenba BYOB 9 DSLR:
    https://uk.tenba.com/tenba-byob-9-ds...-insert-black/

    Niestety dostępność w Polsce praktycznie zerowa.

    Tatonka też ma fajne ale niestety ich najmniejszy model jest jednak o kilka CM za duży:
    https://www.tatonka.com/en/product/camera-insert-m/

    Szukam czegos do 200zl bo inserty i plecaki sa średnio wygodne i nie ma sensu wydawać wiecej.

    LowePro znowu albo za małe albo za duże:
    https://www.lowepro.com/global/gearu...r-lp37348-pww/

    Tamrac nie ma niczego
    Ostatnio edytowane przez Bangi ; 20-02-2024 o 01:06 Powód: dubel

  3. #1603
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 414

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    Szukam jakiegoś dobrego wkładu do plecaka.
    U mnie takie poszukiwania zakończyłem zwykłą torbą za grosze: Lowepro Event Messenger. Najpierw 150 potem dokupiłem 250 ale było też 100.
    Teraz ich chyba nie ma ale coś w ten deseń pewnie jest.
    Torba fajna jak się jest na miejscu i trzeba pospacerować.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  4. #1604
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 493

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    U mnie takie poszukiwania zakończyłem zwykłą torbą za grosze: Lowepro Event Messenger. Najpierw 150 potem dokupiłem 250 ale było też 100.
    Teraz ich chyba nie ma ale coś w ten deseń pewnie jest.
    Torba fajna jak się jest na miejscu i trzeba pospacerować.
    Ja próbowałem kilka razy używać plecaków turystycznych jako foto stosując różne adaptacje ale pod względem wygody do flipbackow to jest dramat. Znowu foto mają inne wady. Tym razem nie mogę/nie chce brać dwóch plecaków i stąd powrót znowu do mixu plecak standardowy plus insert.

    Wychodzi, że najlepsze rozwiązanie jakie znalazłem ma lowepro ale te rozmiary...

  5. #1605
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    Ja próbowałem kilka razy używać plecaków turystycznych jako foto stosując różne adaptacje ale pod względem wygody do flipbackow to jest dramat. Znowu foto mają inne wady. Tym razem nie mogę/nie chce brać dwóch plecaków i stąd powrót znowu do mixu plecak standardowy plus insert.
    ja mam takie cos: https://www.thule.com/nl-nl/backpack...-32l-_-3203909 na wyjazdy gorskie gdzie nie musze targac namiotow, spiworow i jedzenia.

    z klamotow foto wrzucam w to 5D4, 17-40, 24-70/4, 70-200/4, pasek Peak Design, akumulatory i zestaw niezbednych filtrow (2-3 polowki 100mm z holderem i polary nakrecane). plus podwojna ladowarka LPE6, czytnik kart.
    zanabylem 2 lata temu na wypad z malzonka w Gory Przeklete (Czarnogora-Albania-Kosowo) gdzie musielismy sobie nosic 2-3 dniowe zapasy gratow ze soba. w tym roku mialem tez na tygodniowym obejsciu w Alpach gdzie musialy sie zmiescic ciuchy na 7 dni. starczylo spokojnie miejsca, z tym ze ja nie jestem z tych zmarzliwych (mieszkam nad Morzem Polnocnym, a to nie jest Italia czy inna Grecja ).
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 20-02-2024 o 10:17
    www albo tez flickr

  6. #1606
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 349

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    Wygląda rewelacyjnie, ideał. Kwestia tylko: szary czy czarny?
    Duży jesteś, chcę jakoś oszacować dopasowanie do siebie, mam 182 cm.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  7. #1607
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 409

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    A jakiś plecak na rower ale tylko na aparat plus szkło typu 150-600 w stanie zmontowanym?

  8. #1608
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    Cytat Zamieszczone przez Leon007 Zobacz posta
    Wygląda rewelacyjnie, ideał. Kwestia tylko: szary czy czarny?
    Duży jesteś, chcę jakoś oszacować dopasowanie do siebie, mam 182 cm.
    raczej kompaktowy. 172cm. na mnie jest dosc dobrze dopasowany


    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    A jakiś plecak na rower ale tylko na aparat plus szkło typu 150-600 w stanie zmontowanym?
    ale jaki rower? ja mam mieszczucha, tam kazdy plecak foto sie nada jak nie za duzy. ja sie ograniczam do malucha (u mnie taki: https://www.thinktankphoto.com/products/backlight-18l) z otwieraniem od plecow, w to pakuje 5D4+24-70/4, a jak trzeba to sobie sakwe ze statywem i dwoma etui Lowepro z 17-40 i 70-200/4. no, bez bicia to sie przyznam, ze trzeba prawie zawsze

    na gorala czy kolarke to bym sie dobrze zastanawial czy by mi sie chcialo pakowac aparat. ani wtedy pojezdzic ani pofocic
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 20-02-2024 o 11:55
    www albo tez flickr

  9. #1609
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 409

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    Chodzi wyłącznie o dojazd rowerem na miejsce focenia zamiast samochodem na parking a potem pół godziny piechotą. Tylko aparat i jeden obiektyw typu 150-600. Myślę o plecaku może sprzęt będzie mniej wytrzęsiony niż w sakwie czy torbie na bagażniku.

  10. #1610
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 349

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    Chodzi wyłącznie o dojazd rowerem na miejsce focenia zamiast samochodem na parking a potem pół godziny piechotą. Tylko aparat i jeden obiektyw typu 150-600. Myślę o plecaku może sprzęt będzie mniej wytrzęsiony niż w sakwie czy torbie na bagażniku.
    Stanąłem kiedyś przed tym samym wyzwaniem (nie mówi się "problem"). Konkretnego modelu Ci nie wskażę, ale nie ma wielu kombinacji. Zmierz długość aparatu razem z obiektywem w stanie zmontowanym, z osłoną założoną lub nie - to już wybór, i znajdź odpowiednio długi plecak. Ja mam jakieś stare Benro Quicken największe, nawet nie pamiętam modelu i taki przedmiot wchodzi tam na styk.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

Strona 161 z 163 PierwszyPierwszy ... 61111151159160161162163 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •